529 Shares 979 views

Frakcja gęś wiosna. Co za strzał strzelać gęś i kaczkę?

Dlaczego ludzie polują gęsi? Co to za ptak? Gęsi należą do rodziny kaczek, detachment ptactwa – rodzaju ptaków wodnych. Mają bardzo ciekawy dziób: u podstawy jej wysokość jest większa niż szerokość, a kończy się z gwoździem z ostrych krawędziach. Po bokach dzioba jest otoczone małymi zębami. Gęsiej szyi ma średnią długość – jest on dłuższy niż kaczki, łabędzie, ale krótsze. Ich nogi są dość długie, ale na zakręcie skrzydła jest bodziec.


Ten ptak ma bardzo rozwinięte w dół i piór. Mężczyźni są niemal nie do odróżnienia od samic: są nieco większe, a na początku dzioba mają kostne narośla.

Co do zasady, wszystkie gęsi publikować mrucząc dźwięki i gogochut i podczas stymulacji i zagrożenia sykiem.

Polowanie na gęsi

Według ESBE, na początku XX wieku znaczeniu przemysłowym dla rosyjskiej gęsi nehleborodnogo północy była imponująca. Sprzedaży można znaleźć tylko piór łapki, mięso, z reguły producenci spożywane na miejscu. Ustawa, która została przyjęta 3 lutego 1892 roku zakazał polowań na gęsi od 1 maja do 29 czerwca w europejskiej części Rosji. Ale prowincja Archangielsk, niektóre części Wołogdy, VYATKA i Perm prowincje mocy zakazu nie zostały uwzględnione.

Strzelać gęsi na wiosnę rano i wieczorem o zachodzie słońca, gdy są one z bagien, gdzie spędzają noc, leć na polach, gdzie żywią i vice versa. Na rzece Ob na wiosnę latający ogromną liczbę gęsi. A producenci zbudowali chaty i strzelać do nich z ptakiem, który przynęta do kryjówki gęsi nadziewane (Manchuk).

Jak stary gęsi polowanie? W tym okresie wydobywano wyłącznie młodych gęsi: jeszcze nie uprawiane piór na skrzydłach. Czasami, oczywiście, istnieją również pewne stare Gusak, którzy rzucają w lecie i nie może latać. Generalnie linienia gęsi zwykle utrzymywane razem przez małe jeziora, potoki komunikujące się z dużymi jeziorami, gdzie żywią się. Sieci przemysłowców otoczyć tych kanałów: ptak są wbite nich i obsługiwanie psy i łodzie wyodrębnić je w ogromnych ilościach.

Lato martwych gęsi jest solona w beczkach. W ptak tundra zakopane w dołach wykopanych w ziemi do warstwy zamrożone: jest on usuwany tylko w zimie i spędzać czas na wolnym powietrzu.

W gęsi jesienią przygotowuje się do wyjazdu, jego strzelanie, jak również na wiosnę, o świcie i zmierzchu. Bardzo często w stadach zbliżających zasięgu na koniu lub w wózku. Co ciekawe, koń boi gęsi mniejszej niż chodzenie ludzi. Wiele osób pyta, jaka część myśliwych strzelać gęś polecić? Generalnie podczas użytkowania gęsi polowania duży ułamek albo grzywny kanister.

Szósty zmysł gęś

Tak, spróbuj dowiedzieć się, co strzał strzelać gęś i kaczka chce? Wiadomym jest, że w wielu regionach Rosji tylko do 31 grudnia, jest dozwolone do polowania na ptactwo wodne, a na Białorusi – do dnia 12 grudnia. Zazwyczaj hazardu nastrój ciemnieje bezwzględne statystyki myśliwych: na stu ludzi, polowanie na gęsi, tylko dziesięć można osiągnąć cel. Dlatego każdy niuans, zwłaszcza wybór frakcji, jest bardzo ważne dla udanego polowania.

Zanim dowiemy się, co strzał strzelać gęś myśliwi polecam, musisz zrozumieć, że gęś – ptak jest mocny, duży, silny na rany. Ale wśród ptaków w tym samym czasie – jeden z najbardziej ostrożne, przebiegły, obserwacji i smyshlonyh. Gus określa szósty zmysł jest niebezpieczna, czy nie.

Niepostrzeżenie bliżej jest prawie niemożliwe do stada gęsi. Dlatego też, najbardziej efektywna forma polowania jest zakamuflowana zasadzkę. Jeśli strzałka jest konieczne, by zwabić stado gęsi, nadziewane i wykorzystuje wabika ptaka. Zauważając sylwetki „gęsi”, po cichu wypasu w polu, należy zapakować podejścia i chcą się do nich przyłączyć.

Zbliża myśliwych stada spełniają strzelania z broni palnej. Jak zrobić dobre zdjęcie? Są tam wielu rannych gra będzie? Te niuanse są bezpośrednio zależne od broni i amunicji.

Jak wybrać frakcję?

Więc nadal badać zastrzelił gęś. Zgodnie z prawem strzelaniu myśliwskim należy przeprowadzić w małych i średnich dystansach. Najbardziej komfortowy dystans w tym przypadku jest uważana za odległość czterdziestu metrów. Od 45-50 metrów niosących długie strzały na odległość. A 55-60 metrów nazywa dystans ograniczający. Oczywiście, można zabić gęś i dystans 70 metrów, ale szczęśliwy strzał, wielu nazwałbym zwykłego szczęścia myśliwski zamiast regularnością.

Nawiasem mówiąc, gęsi polowanie jest skomplikowana przez fakt, że ptak niewrażliwy na rany, często musiał strzelać, kiedy już był w powietrzu. Do uboju należy wziąć dużą potężnym strzałem. Ale prawa fizyki mówią: co ułamek jest większy, im mniejsza jest umieszczony w granulkach rękawie. Mamy niewielką ilość granulek, więc nie mamy większych szans dostania się gęsi. Wskazówka, a nie zadanie dla tych, którzy mają nerwy działających w górę. I choć nie jest jasne, jej decyzja. Dlatego też wybrać się toczyć gęś wiosna nie jest tak ważne. Rzeczywiście, wiele zależy od warunków pogodowych, umiejętności strzałka, sprzęt, zasięg strzału.

badania

Każdy wie, że myśliwi wygodne fotografowanie z odległości 30-40 metrów. Tutaj część gęsi sprężyny Może być używany, a średni, a największy ma silne działanie uderzające. Na ogół, badacze stwierdzili, że jeśli stosujemy szereg frakcji 0000 tridtsatipyatimetrovoy odległość do (o średnicy 760 mm) docelowego Trzydzieści granulki mieści się w środku. Wybić gęś, wystarczającą dla dwóch lub trzech zbóż: muszą się do przodu ptaka.

Należy zauważyć, że gęsi są bardzo ostrożne, nie zawsze latać aż do końca zasadzkę. Dość często, myśliwy musi strzelać na długich dystansach i ograniczeń. Studiując statystyki, widzimy, że po wypaleniu strzału numerycznego 0000 pięćdziesiąt metrów liczba trafień jest zredukowana do liczby średniej – dwanaście peletu. Jest to na pewno polowanie nie jest wystarczające.

Wybór frakcja gęsi sprężyny, to należy przypomnieć, odległość graniczną (powyżej 70 m). Wszakże nawet potężne długi lufą pistoletu, prawy wkłady krawężnika do ptaka (na obszarze 300 tys. Cm) w odległości tylko dostaje jeden, może dwa ziarna numer 0000. I to jest możliwe, że będzie to hit zabójca. Myśliwi muszą pamiętać, że im mniejsza frakcja, tym większe szanse na trafienie w cel, ale moc zabijając jednocześnie zmniejszona.

Czy istnieje recepta na polowanie na gęsi?

Czy kiedykolwiek próbował uzyskać odpowiedź na pytanie, którego strzał strzelać gęś na wiosnę? Nawet specjaliści myśliwi mają różne opinie na ten temat. Niż jak strzelać kogo i gdzie – każdy przekazać swoją odpowiedź. W rzeczywistości, klasyczne polowanie przepis gęś nie istnieje. Ale wielu nadal udaje się wyciągnąć pewne wnioski. Interesujące jest to, że w przeciwieństwie do wiosny, jesień gęsi karmione i pracować imponujący zapas tłuszczu. To nie będzie zbyt duże ryzyko ze względu na jedzenie. Dlatego upadek popularnej strzelaniny na długich dystansach. Niektórzy myśliwi wydobywa gęsi w odległości ponad stu metrów.

Zastanów się, strzelać gęś zaleca się jesienią. Najsurowszych uważane numery zerowe frakcji, co do zasady, numer 0000, numer 000. Ale istnieje specjalny alternatywę dla ultra-długim fotografowania. Takie polowanie ważniejsze dla duszy: trochę krwi i wiele strzałów. Na trzydziestu lub czterdziestu strzałów mają średnio cztery złapany gęś.

Jeżeli myśliwy może zbliżyć się do paczki przez co najmniej 50-60 metrów, będzie korzystał mały strzał. Interesujące jest to, że duża liczba obszernych pelet piargi znacząco zwiększa ilość produkcji.

Pytasz co frakcja strzelać gęś? Wiosną lub jesienią – w sezonie łowieckim, strzał numer 1, 0, 00 to za mało. Jeśli się powiedzie, wybór lokalizacji, doskonały kamuflaż, korzystanie z wabików gęsi nadziewane i paczki łatwo zejść na zasadzkę.

Niektóre amunicja w użyciu?

Kontynuujemy naszą rozmowę na temat, jaki rodzaj strzał strzelać gęś na wiosnę. Myśliwy musi pamiętać, że w przypadku fotografowania w 25-30 metrów jest wystarczająca liczba frakcja 3 i numer 2. Jeśli zastosujemy się do tej rady, liczba gęsi wyłożone wzrost znaczący. Oczywiście, nie będzie rannych zwierząt, które będą musiały szukać i wybierać.

Co ciekawe, większość strzelanek znaleźć Model strzał numer 1 i numer 0. W tym przypadku pokusa, aby otworzyć ogień do odległego celu, pozostawiając rannego grę, znika. Po tym wszystkim, aby łamać pióra gęsie z tej odległości to zbiornik jest prawie niemożliwe. Ale z bliskiej odległości opłata jest dość skuteczny. Nawiasem mówiąc, bardziej może być wyposażony w kilka zestawów pojemników o różnej strzał, i zdecydować się na miejscu, co amunicji stosowanej.

Naboje do polowania na gęsi

Oczywiście, będziemy kontynuować, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zastosować tatuaż na gęś. Na wiosnę do produkcji tego ptaka nie jest łatwe – to zapamiętać każdy myśliwy. Po tym wszystkim, gęsi i bardzo ostrożny i latać wysoko, a szybkość ich duża. Jak już wspomniano, od stu ludzi, tylko siedem – dziesięć jest w stanie skutecznie wyodrębnić gęsi. Najbardziej kontrowersyjne naboje myśliwskie tego ptaka.

Czasami imponująca odległość strzałki trzeba otworzyć śrutem pożaru. Po pierwsze, wyjaśnienie kryteriów dystansowe. Normalna odległość nazywa się ścieżką 35-40 metrów długości – 45-50 m, limit -. 55-60 m K pytania owocne wypalania zazwyczaj nie pojawiają się w normalnym zakresie. Słonki wykorzystywane kanister № 8-7. Ptactwo duży ptak zazwyczaj wykorzystują № 6-5 i № 4. małych ptaków (Tchirikov, Padwa) są zwykle brane № 6-7. Strzelanie na długich dystansach złożona sytuacja. Oto wymagania, aby zwiększyć jakość wkładów.

Zwykle w takim przypadku prowadzenia prywatnego obserwacji pewnych ułamków liczb. I wkłady muszą pracować na tym dystansie poniżej żądanej liczby kartacze.

Teraz dowiadujemy się, co strzał strzelać gęś na wiosnę, jak to możliwe. Tworzenia statystyk zerowania: papier sylwetka gry zapinana na arkuszach 760 mm średnica celów. Po dokonaniu strzał oprócz dokładności, ostrość, stabilność, jednorodność ustalić liczbę otworów.

Dziś jest często zalecane dla wkładów gęś myśliwskich używanych z pojemnika. To na pewno nie jest to łatwe zadanie! Gunslinger może mieć ich około tuzina gatunków. Dlatego najlepiej wybrać pojemnik jest trudne.

Większość stron, które są produkowane przez małe firmy, nie wytrzymuje krytyki. Niektóre z nich błędne średnice spódnice w innym materiale nie spójne, są pojemniki z niewystarczającej przepustowości, wiele perełek mankietu zmniejszona. Ale w końcu to jest niemożliwe do wykonania sterty i ostrą walkę na długich dystansach. Wielu ludzi poleca majsterkować i wyposażyć amunicję wyłącznie na gęś.

Odleg³oœæ do ograniczania

Niestety, jeszcze nie zorientowali się, co strzelać gęsi na wiosnę. Co eksperci zalecają? Rozważmy profesjonalne zalecenia odległości fotografowania ograniczania (55-60 m) od standardowego karabinu głównych frakcji.

Niektórzy doświadczeni myśliwi twierdzą, że otwierając ogień na 60 m, dokładność jest lepiej, aby zwiększyć bez pojemnika. Chociaż proces decyduje wokół kanału trzpienia główną frakcję № 3 powyżej, miesza się ze skrobią.

Cystern zwitki daje doskonałą precyzję i ostrość przy dodatnich temperaturach z małych (do 40 mm) strzału. To dlatego, że jakość i struktura czasami zwitki nie odpowiadają danym kanale odbiornika, jego zwężenia, frakcje, i tak dalej. Oznacza to, że w rzeczywistości nie wszyscy wad zwiększa strzelnicy.

Jeszcze w latach 60-tych był naglące pytanie: co strzelać gęsi na wiosnę. Rusznikarze przeprowadzone badania w celu określenia oddali, gdzie można trafić grę. Stwierdzono, że to dobry strzał z shotguna dwunastu skrajni (zwężenie beczka 1 mm, długość 750 mm) wykonany w odległości 60 metrów. Najbardziej skuteczne ładowanie na tej odległości jest ułamkiem № 3.

Oczywiście, każdy myśliwy może eksperymentować i wybrać własną szansę na gęsi. Wiosna czeka na odważnych strzelców innowatorów. Ale wnioski ekspertów trzeba zwrócić uwagę.

złoty środek

Wiadomym jest, że ostrość liczby bitwa śrutem 000, 0000 jest najwyższa. Frakcja jest w stanie ukryć, gęś na dużych odległościach. Ale jaka jest cena sukcesu? Ilość ładowania frakcji jest zmniejszone, wówczas nie będzie więcej maszyny Portage. Powierzchnia ciała gęsi wynosi 300 tys. cm. Po wykonaniu na sto metrów 12 kalibru strzelby rzutu masie 32 g № 0000 (43) Dziesięć ziaren strzałów jest dostępny tylko raz na osad.

Prosty rachunek mówi wybić cztery gęsi, należy użyć 36 rund. A to nie będzie hit zabójcę. W rezultacie, jak widać, bez względu na …

W jaki sposób można znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Przede wszystkim, nie trzeba podczas polowania na gęsi organizować konkursy dla strzałów na odległość. Szczęście strzał z odległości 60-70 metrów, co do zasady, jest zaskoczeniem. Rzeczywiście, po 35 metrów pojemnik grupowania co pięć metrów jest zmniejszona o 10%.

Tak więc, jeśli dokładność strzałką wynosi 75% na odległość 35 metrów, 70 metrów, to jest w zakresie od 5%.

Interesujące jest, że koordynacja rolka dużej średnicy łatwiejsze, jeśli nacisk czuł zwitek do ssania i napełnić śrutem lufę jedną warstwę.

frakcję destrukcyjne

Tak, to jest bardzo trudne do znalezienia tatuaż na gęś. Wiosna – sezon polowań i potrzeba, aby dokładnie przygotować się do niego. Widzimy już, że tylko dwa pokoje mogą pomieścić pojemnik szczelnie. Jeśli opcja ta jest nie do zderzenia, będzie podnieść pojemnik.

Ogólnie gęsi morskie zwolniony z broni „Magnum” nie są dodatkowo 55 metrów frakcję 56 g (№ 2). Jeśli odległość ta stosując normalną broń, cel dostaje tylko 1-3 ziaren. W języku rosyjskim jest uważane za normalne, jeśli 4-5 granulki osiągnąć cel. W celu strzelać gęś tyle granulat parę. Ale muszą być śmiertelne. W związku z kartridży badania strzałkami. W celu określenia wpływu grapeshot rozbijając pod arkusza otaczają tabletki zerowania. Na nim widać ostrość walki.

Sprzęt Chuck gęś

Olinowanie na naboje myśliwskie gęś, waga prochu jest obliczana zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Wkład jest za wystarczająco skuteczne № frakcja 1, 0, 00. Na przykład, strzelanie z odległości 60 metrów frakcja № 0, mogą być wykonane w okręgu otworów 27-30. Oczywiście, oprócz strzału, trzeba mieć śrubę plastikową i tuleja, proch strzelniczy, Zhevelo. Szczególną uwagę należy zwrócić na migawką shooter: zatkać musi być bardzo ostrożny.

Co ciekawe, początkujących myśliwych już zrozumieć, trochę o tym, jak wybrać frakcję gęś? Wiosna i jesień daje wiele łupów, jeśli jesteś gotowy do odstrzału! Niektóre zaprawiony strzałka polecam używać strzał Wad Scheinin na 12. i 16. kalibru. Należy również filcowane osalenny wad, parę uszczelek z kartonu, z płyty pilśniowej 1/3 i frakcję 36 g na MTS21 miesza się ze skrobią. Włączenie tych materiałów odbywa się za pomocą gwiazdki.

Polowanie na gęsi w naboju musi być skrobia, w celu poprawy amortyzację. Zamykający wykorzystywane do lepszego obturacji. Gwiazdka jest potrzebne do frakcji wylotów nie kolidować z tektury. myśliwi zawodowi często wlać mąkę ziemniaczaną kanister – poza wspaniałą i tani hub się dusić. Generalnie zamierza polować gęsi, potrzebują siebie jak „drobiazg” zwracać uwagę. Przede wszystkim podczas fotografowania przy długich odległościach (do 60 metrów).

Oczywiście, zastrzelił gęsi i kaczki są wybierane bardzo starannie. Ale polować sukces, konieczne jest nie tylko oszukać z kaset, a coraz poprawnie maskowane, aby móc zwabić ptaka uczyć swoje nawyki. Musisz być w stanie dokładnie określić odległość do oka docelowej.

Nawiasem mówiąc, w celu określenia transcendentny precyzyjny strzał odległość jest dość prosta. Gdy gęsi jest krytyczny w ciągu 60 metrów, posypać długości broni jest w przybliżeniu równa szerokości części tułowia. Jeśli sylwetka ptaka jest znacznie mniej, więc nie ma sensu do shoot – odległość ponad 100 metrów.

strzelanie wiosna

Które zastosowano sprężyny frakcja gęś – powiedz specjalistów. Oni już wiedzą, że szary, gęś zbożowa, cietrzew mają w przybliżeniu taką samą wielkość. Ale białoczelna trochę mniejszy. Jeśli planujesz polowania na ptactwo łowne, możliwe jest, aby naładować identyczny naboje shot – dzięki czemu można uzyskać i głuszec i inne ptaki. Ale, oczywiście, z rzędem filtru pochłaniacza musi być dostarczone z odległości lotu. Eksperci mówią, że zawsze lepiej jest przewyższają trochę prochu niż niedowagę. Wystarczy wiosny pędy zwykle skierowane na latający gęsi: strzałka Wydaje się, że ptak jest bardzo blisko. Więc dokładność i siłę strzału śrutem nie będzie kolidować.

Co frakcja numer do wykorzystania w gęsi wiosennym, przyjrzeliśmy się wcześniej. Chciałbym dodać, że jeśli strzelać gęsi na wodzie, trzeba spróbować pokonać boku lub z tyłu, ponieważ ptak ma grubą mostka.

W ogóle, wiosna gęsi polowanie ma unikalną cechę – zaleca się stosowanie skradok, profilu i pluszaki. Dzięki temu urządzeniu, można przyjść bardzo blisko opakowanie, dobry cel, należy wybrać właściwą pozycję i strzelać do ptaków.

Wiemy już, jaki rozmiar zastrzelił gęś na wiosnę, aby wybrać i zbadać dlaczego technikę strzału. Jeżeli myśliwy strzela do lecącego ptaka, należy dążyć do jej boku. Po ciało gęś jest imponująca i jest łatwo dostać się do: śrutem koniecznie uderza go mocno pożądany narząd. Jeżeli myśliwy strzela po ptaka, to szanse wybić połowę. Jeśli broń jest załadowana śrutem, dostając prawie niemożliwe.

Aby dokonać udanego strzału pierwokupu, myśliwi mają zeru. Po tym wszystkim, tylko on będzie w stanie określić, że gęsi leci z dużą prędkością, chociaż z daleka wydaje się, że powolnym locie. Jeśli strzał z odległości 30-35 metrów na gęsi, latający nisko nad ziemią, byłoby wystarczające dla dwóch nogach z góry.

Cóż, zorientowali się, co strzelać gęś. Recenzje myśliwych gęsi polowania jest zawsze świetna! Wiele polegać na Kłopot doświadczonych komandosów, a zostawić sobie przyjemność z kontaktu z naturą. Bardzo często Duck Hunt i gęś kupił od profesjonalistów.

Chciałbym dokładniej: jeśli ptak nie startuje i jeszcze przyspieszył, zawsze należy dążyć do dzioba. Wiele często zaobserwować latające obok gęsi, które są trzymane z dala, na wysokości 40-50 m. W tym samym czasie, gdy lecą w przyzwoitej prędkości, więc strzelec musi objąć prowadzenie jeszcze kilka metrów.

A co o polowaniu na kaczki? Ten rodzaj polowania jest prawie zawsze prowadzone przez wabik. Jest ważne, aby stosować niewielką śrutu gry (małe kaczki, teals Gogol i inne) o wiele odpowiednia część 7.

Cóż, wydaje się, i wszystko! Dobre polowanie!