742 Shares 2299 views

Preparat farmaceutyczny „Momat”. instrukcja

Preparat farmaceutyczny „Momat” (użytkownik podał, że jego międzynarodowa niezastrzeżona nazwa – pirośluzan) zawarte w badaniach farmakologicznych glikokortykosteroidy grupy stosowane miejscowo.


Lek jest odprowadzany w postaci kremu. W jej sto g zawiera 0,1 g pirośluzan mometazonu – aktywny składnik aktywny. Wśród zależnej – biała miękka parafina, wosk pszczeli oraz wosk biały, monostearynian glikolu propylenowego, alkohol stearylowy, cetomakrogol, glikol propylenowy, parahydroksybenzoesanu propylu, parahydroksybenzoesan metylu i oczyszczoną wodę.

Lek „Momat” Instrukcja zawiera dane, przeciwzapalne, przeciwświądowe i antiexudative akcji (z powodu obecności mometazonu – syntetyczne glikokortykosteroidów).

To odnotowano nieznaczne wchłanianie leku. Po ośmiu godzinach od osadzania jednorazowej leku na nienaruszoną skórę (bez nakładania opatrunku okluzyjną), w układzie krążenia jest około 0,4% substancji czynnej. Lek „Momat” (krem), instrukcja informuje wątroba jest metabolizowany szybciej. Większość z nich jest wydalana przez nerki, a reszta – żółć.

Wymieniony lek jest przeznaczony do leczenia zapalenia i świądu w leczeniu dermatozy podatnym glikokortykosteroidów. Jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na jego składniki pacjenta lub z pomocą glikokortykosteroidu. Ponadto, nie należy stosować leku „Momat” (Ostrzeżenia użytkowników) kiedy różowy trądzik, okołoustny zapalenie skóry, bakteryjne, wirusowe lub ospa wietrzna, grzybicze zakażenia skóry, gruźlica, kiła, reakcje po szczepieniu, karmienie piersią.

Szczególną ostrożność zaleca się stosowania leku na skórę twarzy, peeling skóry, pod opatrunkiem okluzyjnym.

Mocy zainstalowanej penetracji czynników glikokortykosteroidu przez barierę łożyskową, długotrwałe leczenie tym lekiem badanym (jak również dużych dawek) nie jest pożądane w okresie rozrodczym, aby uniknąć niekorzystnego wpływu na rozwijający się płód.

„Momat” środek farmaceutyczny. Instrukcje użytkowania

Lek jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Cienka warstwa jest nanoszona na obszary problematyczne raz dziennie. Czas trwania leczenia jest określona w zależności od skuteczności leku do konkretnego pacjenta, jak również wyrazem i nasilenie skutków ubocznych.

Lek „Momat” (krem), prawdziwe potwierdzenie rzadko pacjenci mogą powodować podrażnienie skóry, pieczenie, świąd, zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie, trądzik, odbarwienia, obrzęk ust lub alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, maceracja skóry, przyłączając się do wtórnego zakażenia, objawy atrofia skóry, rozstępy, miliaria. Mniej niż jeden procent przypadków odnotowanych przez powstawanie grudek i krost. Bardzo rzadko rozwija się syndrom Cushinga, niewydolność nadnerczy i innych niepożądanych objawów charakterystycznych dla glikokortykosteroidu leków działanie układowe.

Przedawkowanie leku wraz hamowaniem podwzgórza systemów, przysadki, nadnerczy (w tym wtórnej niewydolności nadnerczy). Leczenie objawowe pokazany wyprodukowany odzyskanie równowagi elektrolitowej, jeśli to konieczne. Lek, oczywiście, jest całkowicie anulowane. Jednakże, w trakcie długotrwałego leczenia usuwania należy prowadzić stopniowo.