775 Shares 3746 views

Dlaczego komputer traci czas ?!

Sam komputer jest bardzo uniwersalnym urządzeniem. Ma wiele opcji i opcji wbudowanych. Jednym z nich jest czas systemowy. Ogólnie rzecz biorąc, z upływem czasu komputer jest połączony dużo. Liczenie jej w komputerze nie jest takie samo jak na zwykłym zegarku, ale to nie tutaj. Porozmawiajmy o komputerze z systemem operacyjnym. Zegar znajduje się na monitorze w dolnym rogu po prawej stronie. Mogą być wyświetlane na różne sposoby. Ponadto wszystkie logi włączone lub wyłączone z komputera są związane z czasem. Czasami te same zegarki mogą się zgubić. Dlaczego komputer traci czas?


Istnieje kilka możliwych opcji, dlaczego czas na Twoim komputerze zaczął się niepoprawnie wyświetlać.

  1. Synchronizacja. Po przejściu do trybu online system Windows musi rozpocząć pracę, wyszukać aktualizacje lub inne funkcje. Nie zauważysz tego. Więc przede wszystkim system operacyjny wspina się na serwerze czasu. Oznacza to, że porównuje czas komputera z czasem w Internecie, który jest najbardziej dokładny. Jeśli mieszkasz w innym kraju, a nie w kraju, w którym znajduje się serwer, lub jeśli system jest tak skonfigurowany, że komputer jest sprawdzany przed innym serwerem, to może to zagubić przez kilka godzin przy każdym połączeniu internetowym. Potknie się o zegar, nie minut. Wszystko to wynika z faktu porównania stref czasowych. Z tego powodu czas jest zmarnowany na komputerze.
  2. Źle bateria jest odpowiedzią na pytanie dlaczego czas marnuje na komputerze. Nikt nie myśli o tym, dlaczego komputer jest wyłączony, a następnie włączony, czas trwa tak samo? Chodzi o to, że w płycie głównej twojego komputera znajduje się specjalny BIOS w mikroukładzie. Posiada wbudowany akumulator. Może on przechowywać informacje przez kilka lat po wyłączeniu komputera. Po włączeniu pierwszą rzeczą do pobrania jest dokładnie informacja zawarta w BIOS-ie. Dlaczego komputer traci czas? Może to być złej baterii BIOS. Ona nie jest w stanie przechowywać czasu i zagubić się.

Bateria w komputerze jest niewielka i stale ładowana, gdy komputer jest uruchomiony. Są jednak czasy, gdy komputer nie włącza się zbyt długo, a akumulator traci ładunek. Czas i inne parametry mogą się zgubić. Czasem zdarza się bardzo szybko. W takich przypadkach można zmienić tę baterię. Komputer można podłączyć do centrum serwisowego lub samodzielnie go wymienić. Czas potrzebuje trochę.

Wymiana baterii w komputerze nie ma żadnych problemów. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz obudowę komputera, usuwając pokrywę. Jest to wygodne rozwiązanie.
  2. Znajdź baterię na płycie głównej. W tym celu komputer musi zostać odłączony od sieci. Bateria jest mała, okrągła, umieszczona w pobliżu systemu BIOS. Po dokładnym zbadaniu płyty, nie znajdziesz jej natychmiast. Dlatego spójrz na dokumentację dołączoną zawsze do komputera.
  3. Kup baterię w sklepie komputerowym. Tam możesz też pomóc i wyjaśnić, jak zmienić baterię.
  4. Wyciągnij stary i włóż nową baterię.
  5. Zamknij pokrywę komputera i podłącz ją do gniazda elektrycznego.
  6. Włącz komputer i ustaw odpowiedni czas.
  7. Wyłącz komputer i włącz go ponownie, aby upewnić się, że czas nie jest już stracony.

Takie proste czynności pomogą wymienić baterię systemu i skonfigurować komputer do prawidłowego działania. Zaleca się również wymianę baterii w czasie. Wszystko ma własność do zużycia, a także komputer. Jedyną rzeczą, na którą się podoba, jest możliwość zakupu baterii w każdym sklepie komputerowym, dziś na szczęście nie stanowi to poważnego problemu.