869 Shares 2149 views

Jak zostać masażystką: ścieżka do nowej kariery

Zawód masażysty przyciąga wielu. Po pierwsze, to przynosi dobre dochody, a po drugie, do opanowania może być każdy. To właśnie tam, gdzie rozpocząć swoją podróż? Co potrzeba, aby stać się terapeuta masaż? I ile czasu zostanie przeznaczone na nauki podstaw zawodu?

Wydawałoby się, aby znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania jest dość prosta. Ale konieczne jest kopać głębiej – i wypłynąć ukryte fakty, które powodują coraz więcej pytań. Dlatego też, w celu rozwiania wszystkie mity i uprzedzenia w jednym skoku, pomówmy o tym, jak naprawdę można stać się dobrym masażystą w Rosji.

Pierwszy krok – to jest najtrudniejszy

Na przykład, w twojej głowie Urodziłem plan o nazwie „Chcę zostać masażystką.” Po tym myśleć, to oczywiście się do tego, że jest to dobry pomysł, który jest łatwy do wdrożenia. Oto tylko niektóre powód, większość ludzi są bardziej pusty ranting po prostu nie wychodzi.

Tak więc pierwsza rada jest banalna: „Akcja!”, To znaczy nie tylko przeczytać artykuł na temat jak zostać masażystką, i naprawdę zacząć wykonywać wszystkie zalecenia, które są zarejestrowane w nim. Po tym wszystkim, jedynym sposobem, aby odnieść sukces. I pamiętaj, że pierwszy krok – to jest najtrudniejsze, potem będzie łatwiej.

Jakie cechy powinien masażysta

Warto więc odłożyć na chwilę myśleć o umiejętności i skupić się na tym, co osobiste cechy musi posiadać terapeuta masażu. Po tym wszystkim, jeśli człowiek nie ma żadnej, będzie musiał się pocić dużo ich zaufanie rozwijać.

 1. Dobra forma fizyczna – jest to pierwsza niezbędne minimum, ponieważ praktycznie wszystkie rodzaje masażu wymagają siły w rękach. W przeciwnym razie, specjalista nie będzie mógł prawidłowo rozciągnąć swoje duże mięśnie i ścięgna.
 2. Wytrzymałość i cierpliwość – jest kluczem do produktywnej pracy. Wynika to z faktu, że niektóre sesje masażu może trwać godzinę, a nawet więcej. Dlatego człowiek powinien przygotować się wcześniej do przeprowadzania takich badań ciała i duszy.
 3. Nieposkromiony głód wiedzy. Z jakiegoś powodu, niektórzy eksperci są zatrzymywane przez zbadanie tylko kilka technik masażu. Jest to błędne podejście, ponieważ dobry mistrz ma wiele umiejętności. Dlatego też, jeśli poważnie myśli o tym, jak stać się terapeuta masażu, należy być przygotowanym na to, co będzie musiał uczyć się przez całe życie.

Na progu ważnego wyboru

Poznaj zawód masażysty na kilka sposobów. W tym przypadku, każdy z nich ma swoje wady i zalety. Byłoby zatem poprawne w celu omówienia ich poszczególnych punktów w celu uporządkowania, który z nich jest jeszcze lepsza.

krótko mówiąc, pierwszy sposób – jest ukończenie kursu przygotowawczego, które dadzą pojęcie Achaza zawodu. Drugi – to wprowadzić kolegium medycznego lub szkoły, która zapewni dostęp do bardziej popularnych technik masażu.

Jak zostać masażystką bez przeszkolenia medycznego

Wiele osób błędnie uważa, że obecność dyplomu lekarskiego – jest podstawowym czynnikiem w działaniu każdej masażystki. Jest to jednak dalekie od prawdy. Dziś tysiące specjalistów w różnych częściach naszego kraju, aby skutecznie radzić sobie z ich obowiązków, bez żadnego wykształcenia medycznego w ogóle.

Po tym wszystkim, prawda jest taka, że można nauczyć się umiejętności Podstawy w specjalnych kursach masażu. Jednocześnie są one prowadzone w prawie każdym mieście, z wyjątkiem być może glubinok zdalnych i małe wioski. Dlatego też zapisać się na takich kursach łatwo byłoby chęć do nauki. Teraz o zaletach takiego szkolenia:

 • Po pierwsze, jego dostępność. Średni koszt szkolenia zależy od 4 do 8 tys. Roubles dla całego przebiegu. I z tego powodu, każdy może zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy na jego fragmencie.
 • Po drugie, szybki wynik. Podstawy masażu można nauczyć się 2-3 miesięcy, co pozwala szybko rozpocząć pracę w tej specjalności.
 • Po trzecie, po zakończeniu szkolenia wszyscy absolwenci otrzymują specjalne certyfikaty pozwalające formalnie działać w tym obszarze.

Jednakże istnieją również wady. A główny z nich jest fakt, że obecność takiej edukacji nie daje uprawnienia do prowadzenia kursów masażu leczniczego. To poważnie ogranicza listę miejsc, gdzie można go uruchomić kreatora i obcina jej górny próg miesięcznych dochodów.

W drodze do najwyższych umiejętnościach

Fakt, że można stać się terapeuta masaż bez przeszkolenia medycznego, – prawda. Ale w tym przypadku trzeba będzie pogodzić się z faktem, że niektóre rodzaje usług, nie będzie w stanie zapewnić. Na przykład, ten sam masaż leczniczy, który jest tak popytu przez ludzi w podeszłym wieku.

Byłoby zatem uzasadnione, aby porozmawiać o tym, jak stać się terapeuta masaż na tle medycznym. Ponownie, istnieją dwa sposoby rozwoju wydarzeń:

 • Pierwszy – aby skończyć szkołę medyczną, uczelni lub uniwersytetu, a następnie przejść kursy masażysta. Oczywiście, ta opcja jest najlepsza do rozważenia tych, którzy są już zakwalifikowane jako lekarz lub pielęgniarka, jak głupie wydać 4 lata mojego życia dla samego zawodu.
 • Po drugie – aby wprowadzić specjalne zajęcia przygotowawcze w masażu leczniczego. one wykonywane w medycznych szkołach, uniwersytetach, klinikach lub ośrodkach. Jednak nie będą musieli uczyć się o wiele dłużej niż normalne kursy. Ale efekt końcowy uzasadnia takie koszty.

Wybór specjalizacji

Powinno być zrozumiałe, że dziś istnieje wiele odmian masażu. Dlatego w przyszłości, nie dręczyć pytanie: „Dlaczego staję masażystką w tej dziedzinie, a nie w innym,” omówmy główne kierunki zawodu.

 1. Kosmetyk lub relaksujący masaż. Piękno tej tendencji jest to, że nie jest konieczne posiadanie wykształcenia medycznego dla niego. Wystarczy, aby przejść szkolenie – i można rozpocząć szuka klientów. Ponadto, w czasie, możliwe jest, aby poprawić swoje umiejętności wybierając jedną z wąskich dziedzinach. Dla przykładu, obecnie bardzo popularny smak i energii masaże.
 2. Wellness. W tym przypadku, w pierwszej kolejności składać właściwości lecznicze procedur, które wymagają szczególnej wiedzy w medycynie. Nie mniej ważne i praktyczne umiejętności zawodowe, ponieważ, w przeciwieństwie do masażu kosmetycznego, każdy niedokładny ruch może zaszkodzić pacjentowi. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o pacjentów cierpiących z powodu ubytków kości lub tkanki mięśniowej.
 3. Wschód. Chociaż jest to stosunkowo nowy trend, teraz jest bardzo popularny w Rosji. Zatem tajskie salony masażu otworzył dziś w wielu miastach, a lista ich klientów jest naprawdę imponująca.

Jak zostać masażystką, lub co musiałby się nauczyć?

Bez względu na to, jaki rodzaj specjalizacji będzie wybrać specjalistę, to nadal trzeba opanować podstawy, co następuje:

 • Ogólnie anatomii ludzkiego;
 • podstawowe techniki masażu rąk;
 • Szczególnie stosowanie olejów i ekstrakty roślinne;
 • Zasady kontroli sanitarnej w miejscu pracy.

Kilka słów o praktycznych umiejętności

Tak, jak stać się dobrym masażysty? Odpowiedź jest dość prosta: aby móc zrobić doskonały masaż. Niestety, aby to osiągnąć, niektóre kursy nie wystarczy. Po tym wszystkim, nie mogą dać jedną bardzo ważną rzecz – praktyczne umiejętności. Po tym wszystkim, bez względu na to, jak ciężko nauczyciele, by zwrócić należytą uwagę do wszystkich studentów, po prostu nie mogę.

Tak więc los uczniów w swoje ręce. W celu lepszego utrwalenia materiału pokryte, powtarzając lekcji w praktyce. Korzystają dziś niewiele osób odmówić bezpłatną sesję masażu. Ponadto, zawsze można wnieść do procesu ich bliskich, przyjaciół i sąsiadów. A kto wie, może w przyszłości będą twoi główni klienci.

Gdzie iść do pracy?

Aby dowiedzieć się, jak zostać masażystką, rozmawialiśmy, to pozostaje do zrozumienia, gdzie szukać pracy później. Dobrą wiadomością jest to, że klienci mogą nawet w domu, najważniejsze – aby dostać stolik do masażu i niektórych akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych (z tym samym oleje). W tym przypadku, nawet kilka razy dziennie może szybko odzyskać pieniądze zainwestowane w szkolenie.

Ale ci, którzy chcą się rozwijać lepiej pomyśleć o pracy w salonie masażu. Dzięki stałym przepływie klientów może szybko zdobyć umiejętności, które w przyszłości będą grać tylko na rękę. Cóż, jeśli masz wykształcenia medycznego, idealne miejsce do pracy będzie prywatna klinika lub sanatorium, jako poziomy wynagrodzenia są najwyższe.

Ile masażyści są w Rosji

Czy to możliwe, aby stać się terapeuta masaż, iz trochę zarobić? Oczywiście, jest to możliwe, zwłaszcza jeśli nic nie zostanie zrobione. Po tym wszystkim, jedną z głównych cech tego zawodu jest to, że każdy specjalista sam określa minimalny próg jego wynagrodzenia. W ten sposób, pracując w klinice, mistrz może łatwo przyjąć dodatkowych klientów poza normalnymi godzinami pracy. Lub posiadanie prywatny gabinet masażu, osoba może również wydać szkoleń lub seminariów czytać.

Jeśli chodzi o przybliżonych ilościach, minimalna ilość zmienia się w zakresie od 15-20 tys. Miesięcznie. Trochę? Tak, ale w praktyce większość dobrych dzieł mistrzów, gdzie duże pieniądze. Tak więc, ich średni kurs w Rosji wyniósł 45 tys. Miesięcznie. Jednak są tacy, którym udało się uzyskać od 80 do 90 tys. Rubli. Co jest prawdą, jak dochód osoby wymaga, aby zmaksymalizować zaangażowanie i innowacyjne podejście do biznesu. Idź na całość!