209 Shares 9861 views

Jak ozdobić ściany w łazience zasady doboru materiałów i wskazówek

Remont łazienki – całkiem poważne wydarzenie. Praca wymaga opieki i uwagi. Następnie rozumiemy, niż do dekoracji ścian w łazience. Zasady wyboru materiału i rady zostaną również podane w artykule.


Przegląd

Pierwszą rzeczą, aby powiedzieć, że wszystkie materiały są wybierane z uwzględnieniem funkcji pomieszczeń. Każdy wie, że jest to więcej niż w innych częściach mieszkania, zwiększonej wilgotności. Ponadto wewnątrz i posiada różnicę temperatury. Obecnie na rynku jest dość szeroka gama produktów, za pomocą którego można przeprowadzić dekorację ściany w łazience. Jak ozdobić ściany w łazience, tak aby nie uciekać się do jeszcze naprawić, kilka miesięcy później?

sposoby

Więc zacznijmy. Jak ozdobić ściany w łazience? Wykończenia istnieje szeroka różnorodność. Preferowanie określonego materiału, należy wziąć pod uwagę, między innymi, wielkość pokoju, budżet, styl wnętrza. Tak, jak do dekoracji ścian w łazience? Wybór odpowiedniego materiału. Ponieważ wykładzina może być:

 • malować;
 • kafelek;
 • tapety;
 • marmur;
 • Płyty PCV lub płyty;
 • dekoracyjny tynk;
 • płyty gipsowo-kartonowej;
 • szklane lub lustrzane kafelki.

Jest to najczęściej produkty, które zakończyć ściany w łazience może być przeprowadzone.

Przegląd materiałów: dachówka

Metoda ta jest uważana być skierowana tradycyjny, klasyczny. Jeśli nie jest to kwestia, niż szybko i stosunkowo niedrogo ozdobić ściany w łazience, płytki pasują idealnie. Zalety tego są oczywiste okładziny. Płytka ma wysoką wydajność. Przede wszystkim, to trwałość. Płytki ceramiczne mogą służyć przez dziesiątki lat, nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Następnym zaletą tego materiału jest higieniczne. Ze względu na gładkość powierzchni nie jest brudna. Opieki dla płytek jest dość prosta – wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Materiał ma również doskonałe właściwości dekoracyjne. Producenci oferują obecnie ogromny wybór wzorów, kolorów płytek. Ponadto, gdy elementy ścienne można połączyć nie tylko różne kolory, ale również ich wielkość. Można również skorzystać z gotowych i paneli dekoracyjnych granic. Przed dekoracji ścian w łazience płytki, należy zauważyć, że koszty pracy specjalistów jest wystarczająco wysoka. Będą one mieć zastosowanie w przypadku, gdy nie ma doświadczenia w prowadzeniu takich prac. Jednakże, jeśli istnieje co najmniej małe umiejętności budowlanych, można znacznie zaoszczędzić – wykonać montaż płytek z ich rąk.

Niuanse układania płytek

Przed dekoracji ścian w łazience, trzeba je przygotować. Zwykle etap ten obejmuje powierzchnie orientujące. należy zakupić mieszaninę wodoodporną do tynkowania. Po wyrównaniu powierzchni jest pokryty podkładem. będzie dostarczać wysokiej jakości klejów do płytek przyczepność do podłoża. Po wysuszeniu skład początku do końca wykończenia. Podczas układania należy sprawdzić równomierność poziomu budynku.

ubarwienie

Przy podejmowaniu decyzji co do dekoracji ścian w łazience, metoda ta nie powinna być zaniedbywana. Barwienie się to szybko. Jednak przygotowanie powierzchni wymaga opieki. Nowoczesna produkcja sprawia, że możliwe jest stworzenie oryginalnej powłoki dekoracyjne. W obecności zdolności artystyczne jest całkiem możliwe, aby stworzyć prawdziwe arcydzieło. Jednak przed dekoracji ścian w łazience malowania pokoju, to należy zauważyć, że wszystkie zasady są widoczne defekty na powierzchni. Konieczne jest zatem jakość do pracy z nim. Jest to konieczne, aby wyrównać ścianę, tworzyć idealnie gładką powierzchnię. Dla pomieszczenia muszą być zakupione kompozycji mających odporność na zmiany temperatury i wilgotności. Jeśli w łazience niewielkich rozmiarów, zalecane jest, aby wybrać farbę jasnych kolorach. W tym przypadku, pokój wyda się optycznie większe. Po wyrównaniu powierzchni, która ma być pokryta powłoką gruntową. Lepiej zastosować farby za pomocą wałka.

tapeta

Przy podejmowaniu decyzji co do dekoracji ścian w łazience pokoju, kilka przystanków na ten produkt. Dość powszechna opinia, że tapeta w tym pokoju byłoby niewłaściwe. Oczywiście, jest to prawda. tapety papierowe boi się wilgoci i wkrótce zostanie zniszczony. Łazienka potrzebują materiałów wodoodpornych. Obecnie produkowane tapety, posiadające tę cechę. Materiały użytkowe również nie powinny bać się wilgoci. Odnosi się to do podkładu i kleju. Łazienka jest wskazane, aby kupić winyl lub akrylowy tapety. Takie produkty nie boją odpryskami i parą. Jedyne obszary problemowe mogą być stawy. W przypadku zamoczenia, a następnie wykończenie staną się bezwartościowe bardzo szybko. W związku z tym, że jest bardziej celowe użycie tapety w pomieszczeniach zamkniętych z prysznicami.

plastikowy

Wiele zdecydować, do dekoracji ścian w panelach łazienkowych. Plastik jest idealny w przypadku napraw lokalu, aby być realizowane niezależnie od siebie. Istnieją jednak pewne niuanse, aby mieć świadomość, zanim dekoracji ścian w łazience. Zalecenie doświadczonych specjalistów, aby pomóc wdrożyć prawidłowe układanie. Popularność tego typu okładzin z powodu wykonywania właściwościach plastycznych. On nie boi się wody i pary wodnej, odporna na zmiany temperatury. Oczywiście, materiał jest gorsze charakterystyki płytek ceramicznych, ale także tańsze. Ponadto instalacja nie dołączono żadnych trudności. Producenci paneli oferują nie tylko różne kolory, ale również tekstury. Elementy mogą być montowane poziomo lub pionowo. W małym pokoju to lepiej skorzystać z drugiej opcji r.

Opis układania plastik

Niewątpliwą zaletą płyt jest to, że przed wprowadzeniem ich do montażu, nie jest konieczne, aby dostosować podstawę. Jest to dość czyste i suche. Aby rozwiązać ten plastik na powierzchni skrzyni musi być zrobione. Elementy ramy nośnej może być profile metalowe lub drewniane pręty. Jeśli będziesz używać najnowszej, przed zainstalowaniem ich należy traktować ze związkami ochronnymi. , zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do drewna i gnicie. Bezpośredni montaż paneli plastikowych rozpocząć od narożnika. To ustawienie elementu startu. Szeroka półka skręconej śrub mocujących. Panele wykonywane przez grzbiet wkładki następnego elementu poprzedniego otworu. Jeśli specjalny montaż elementów mocujących odbywa się za pomocą zacisków. Taka opcja montażu jest wygodniejsze.

Płyty gipsowo-kartonowe

Przy podejmowaniu decyzji co do dekoracji ścian w łazience pokoju, niektórzy konsumenci zatrzymać swoją uwagę do arkuszy gipsowo-włóknowych. Płyty gipsowo-kartonowe są dostępne w dwóch wersjach: normalnej i wodoodporny. Nadaje się do łazienki, oczywiście, drugi. Montaż blachy gols można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy wiąże się z instalacją łat. W drugim przypadku, arkusze są połączone bezpośrednio do ściany. Korzystanie listwy można ukryć komunikacja zamontować lampy stworzenie wielopoziomowej struktury lub niestandardowe elementy konfiguracyjne. Ale w tym samym skuteczne zmniejsza obszaru. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do małych pomieszczeń. Mocowanie płyt kartonowo-gipsowych na ścianie nie wymaga starannego przygotowania podłoża. Wystarczy, aby wyeliminować oczywiste wady, czystej i suchej powierzchni. Jeśli wybierzesz płyt kartonowo-gipsowych, a następnie kończąc bezpośrednio wokół wanny i zlewu mistrzami polecić być osiągnięte przy użyciu innego materiału. Na przykład, może to być materiał ceramiczny lub tworzywa sztucznego. Montaż płyt gipsowo-kartonowych jest następujący:

 • Oczyszczone i poddane obróbce powierzchniowej kompozycji antyseptyczne.
 • Zbudowane paka.
 • Montowane arkusze gols.
 • powierzchnia szpachlowane.
 • nawierzchniowa stos.

Płyty gipsowe są mocowane za pomocą śrub. Po dokręceniu pokrywy trzeba lekko topić w arkuszu. Po wysianiu zakończeniu shpaklyuyut pierwszych części mocujących i stawów. W tym przypadku, szwy są umieszczone na specjalnej siatki wzmacniającej. Po wysuszeniu powierzchni wypełniacza może być pomalowany.

marmur

Materiał ten jest uważany za jeden z najbardziej luksusowy i wszechstronny. Dzięki użyciu, można płaszcz cały pokój całkowicie. Marmur jest często używany do produkcji poszczególnych elementów wystroju. Materiał ma niski współczynnik absorpcji wilgoci. Ze względu na porowatą strukturę powierzchni jest „oddychanie”. Jedną z wielkich zalet tego materiału jest uważane za trwałe. Wśród wad pierwszej nuty jego wysoki koszt. Ponadto, powierzchnia jest odporna na marmur związków chemicznych, w szczególności kwaśnych roztworach. Również należy zauważyć, że dla materiału wymaga stałej opieki. Tylko w tym przypadku będzie to zachować wszystkie jego działania.

Inne metody wykładziny

Wygląda całkiem atrakcyjna mozaika łazienka. Metoda ta jest określana na wiele kategorii „elite”. Wynika to z faktu, że trzeba pewne umiejętności do tworzenia mozaiki. Istnieje jednak dość łatwy sposób w niniejszej sprawie. Można kupić gotowe panele. Środki tego rodzaju stosowane są do polimerycznego podłoża. Z tego materiału może działać, a ludzie bez specjalnych umiejętności. Wśród nietypowych rozwiązań jest zastosowanie lustra lub płytek szklanych z holograficznym wzorem na powierzchni. Do łazienki z toaletami, według ekspertów, jest idealny do dekoracyjnego tynku. Po jego zastosowaniu uzyskuje się płynne pokrycia. zaleca się użycie specjalnego lakieru do ochrony powierzchni. Stosuje się go w 2-3 warstw. Taka obróbka pozwala na wnikanie wilgoci, pleśni i degradację powłoki. Dla małych pomieszczeniach zaleca się stosowanie płytek lustro. Można je łączyć z różnymi materiałami. Powierzchnia lusterka optycznie powiększyć przestrzeń. Na ogół, kombinacja powłoki są często wykorzystywane w dekoracji pomieszczeń. Niektórzy właściciele mieszkania wykończenia łazienki drewno. Drewno ma doskonałe właściwości dekoracyjne i przyjazność dla środowiska. Do materiału podawane tak długo jak to tylko możliwe, to traktuje się struktur zabezpieczających hydrofobowych.

Konkludując

Oczywiście, możliwości dekoracji łazienki sali dzisiaj jest wiele. Jednak niezależnie od tego, jaki jest preferowany sposób, należy starannie przygotować się do pracy. Przed zakupem jednej lub innego materiału, trzeba spróbować sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądać w końcu. Jeśli to konieczne, można zwrócić się do specjalistów lub bardziej doświadczonych przyjaciół.