172 Shares 9101 views

Yves meandrujące – przyzwoity egzemplarz dla krajobrazu

Każdy ogrodnik dąży do dekoracji strony, a jednym z najbardziej udanych opcji w tym przypadku będzie decyzja posadzić wierzbę. Jest to bardzo piękne drzewo z rozłożystą koronę. Szczególnie popularne wśród hodowców odmian karzeł, a także wystąpień pędów o nietypowych kształtach.


Prawdopodobnie najpiękniejsza ze wszystkich gatunków tego drzewa jest wierzba uzwojenia Babilonu. Jest to tak zwany ponieważ ma liście i gałęzie kształt serpentyny, co jest bardzo imponujące zakręty. Drzewa są zazwyczaj duże, piękne, płacz korony tworzą elastyczne cienkie gałęzie zwisające prawie do ziemi. Ten rodzaj wierzby będzie wspaniałą ozdobą każdej parku, trawnika lub ogrodu. Bardzo dobre drzewo wygląda jak jeden stały i w grupie. Dobrze wygląda uzwojenie wierzby w pobliżu wody. Grube drzewo korona będzie wspaniałym schronieniem przed słońcem w upalny dzień, a będzie idealnym tłem dla każdej dekoracji trawnika. Krótkie nogi i wierzba Swierdłowsku uzwojenie może być wykorzystywane do tworzenia żywopłotów, aleje.

Willow dobrze rośnie w pobliżu wody. Dlatego też, jeśli witryna ma jezioro lub rzekę, to zawsze zachwyci Ciebie i Twoich gości do swoich poglądów.

Pierwsze dopasowanie, musimy najpierw wykopać dziurę około 40×40 cm to dodaje nawóz :. kompost, torf i obornik i, jeśli gleba jest ciężka i piasek.

Pielęgnacja takiego drzewa jest dość prosta: wierzba cięcia uzwojenia prowadzi łatwo, co pozwala na dostosowanie kształtu i rozprzestrzeniania korony. Roślina ta jest odporna na choroby i szkodniki. Ostry klimat, a także w średnich szerokościach geograficznych w lodowatej zimie może vymerznut do poziomu gleby lub nawet śmierć. Dlatego zimą powinny być przykrywką drzewo. Jeśli chcesz kupić więcej odmian odpornych na zimno – idealne Iva Uralskaya uzwojenia. Ten rodzaj wygląda spektakularne cały rok, ponieważ ma pędy spiralne i skręcone „kręcone” liści. Taka instalacja jest znacznie lepsza w stanie wytrzymać silne mrozy, a wiosna to będzie znowu zachwyci gęstą koronę.

Propagowane uzwojenia sadzonek wierzby. Aby uzyskać nowe drzewo, trzeba wziąć gałązki, tylko prikopat je i utrzymywać wysoką wilgotność podłoża. Korzenie są zazwyczaj tworzone na wierzbie dość szybko, a gdy zacznie daje wzrost – mogą być przeszczepione do stałego miejsca.

Wybór jest wierzba płacząca, należy zauważyć, że po dwóch latach, te drzewa nie tolerują przesadzania. tracą nogi i rosną powoli. Wierzba powinny być sadzone na głębokości 10-15 cm. Nie boi penetracji i łatwo daje korzeni czepnych. Ważne jest, aby każdy dobry wierzby i obficie podlać. Szczególnie dotyczy to nowo przesadzonych roślin, które jeszcze nie miał czasu, aby tworzyć pełnoprawnym system korzeniowy.

Istnieje wiele odmian i hybryd kombinacje wierzb. Główny wkład do tworzenia dużej liczby gatunków tych roślin wykonane naukowiec hodowca Veniamin Iwanowiczu Shaburov. Wśród ogromnej różnorodności wierzb każdy ogrodnik może wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie i ozdobić kopię swojej stronie to piękne małe drzewa.