136 Shares 8859 views

Jak obliczyć zużycie energii: wskazówki

Każdy właściciel nieruchomości będzie nieuchronnie do czynienia z pozycji kosztowej, jak media. Niektórzy właściciele mogą pojawiać się podejrzenia, że dostarczane w mieszkaniu lub domu źródeł utrzymania, przekroczenie wydatków na miesiąc. . Aby móc kontrolować ten proces, należy znać technologię, jak obliczyć zużycie energii.

Jest to możliwe do identyfikacji urządzeń, które są odpowiedzialne za dużych rachunków. Wykonując prawidłowego obliczenia można opracować plan redukcji kosztów. Technologia tego procesu będą omawiane szczegółowo poniżej.

nowoczesna technologia

, необходимо ознакомиться с некоторыми особенностями, которыми обладает современная электротехника. Przed obliczyć zużycie energii powinien być zaznajomiony z niektórych funkcji, które posiada nowoczesną inżynierię elektryczną. osiągnięcia naukowe w dziedzinie technologii wyszukiwania budżetu doprowadziła do powstania instrumentów i narzędzi, które zużywają znacznie mniej energii niż ich poprzednicy.

Na przykład radziecki lodówka wymagane 2 razy więcej energii niż współczesne odmiany o podobnych cechach. Tak więc pierwszą rzeczą, jaką należy zapłacić uwagę na to , co urządzenia są zainstalowane w mieszkaniu. Jeśli są staroświeckie, należy opracować plan ich stopniowego zastąpienia przez nowy sprzęt.

Dziś w celu określenia cech energooszczędnych instrumentu istnieje pewna skala. Obejmuje litery A, B, C, D. Pierwsze litera wskazuje na najbardziej ekonomiczne cechy urządzenia. Jeżeli urządzenie zawiera literę G, jest techniką, która zużywa dużo energii elektrycznej.

obliczanie obciążenia

Istnieje kilka sposobów, aby obliczyć zużycie energii w domu. Pierwszy z nich polega na definicję sprzętu gospodarstwa domowego zasilania. , следует рассмотреть подробнее. Jak obliczyć zużycie energii elektrycznej, powinny być traktowane w sposób bardziej szczegółowy.

Do technik reprezentacji trzeba utworzyć tabelę, która wyświetli listę wszystkich odbiorców elektrycznych, które są w mieszkaniu. Następnie trzeba napisać, zgodnie z zaleceniami producenta, moc do wszystkich jednostek.

Następnie sumowanie mocy. Która będzie mieć wartość ile energii wymaga, aby wszystkie urządzenia elektryczne, jeśli pracują w tym samym czasie. Jednak sytuacja ta jest niezwykle rzadka. Każdy rodzaj sprzętu jest tylko pewna ilość czasu. Dlatego rzeczywista konsumpcja znacznie różni się od nominalnej wartości deklarowanej przez producenta.

Wzór obliczeniowy

Istnieje pewna technika, aby pomóc zrozumieć, jak obliczyć zużycie energii. при этом довольно простая. Formuła w tym przypadku jest dość prosta. Wygląda to tak:

P = M * B * C, gdzie P – pobór mocy przez konsumenta za miesiąc, M – urządzenia energetyczne, – działanie urządzenia w ciągu dnia, – liczba dni, które służyły sprzętu.

W tabeli są zbliżone do wartości konsumpcji realnej władzy dla każdego urządzenia. Obliczenia wykonywane są na podstawie badań i instrukcje dotyczące każdego urządzenia raportowania.

Zastosowanie specjalnego urządzenia

, следует рассмотреть такой вариант, как применение специальных приборов учета. Zastanawiasz się, jak obliczyć pobór mocy urządzeń energetycznych, należy rozważyć możliwość stosowania specjalnych metrów. Istnieją odmiany stacjonarne i lokalne, takie urządzenia.

W pierwszym przypadku, gdy urządzenie dozujące jest zamontowane bezpośrednio na płycie rozdzielczej. Mierzy zużycie prądu wszystkich urządzeń podłączonych do wspólnego punktu zasilaniu.

Jednostka lokalna jest przeznaczony do sterowania każdego pojedynczego elementu wyposażenia. Z jednej strony, można uzyskać prawdziwe informacje na temat zużycia energii elektrycznej lub innego urządzenia, ale z drugiej – będzie musiał wziąć pod uwagę całkowitą wartość wszystkich przyrządów pomiarowych. Najlepszym rozwiązaniem jest wybrana właściciele domu na własną rękę, według własnego uznania.

Głównymi odbiorcami

W nowoczesnym domu lub mieszkaniu, istnieje kilka dużych odbiorców energii elektrycznej. Pracują niemal codziennie, co stanowi największą część całkowitych kosztów do zapłaty za energię.

Pierwszym krokiem jest przydzielenie lodówki. On podłączony w ciągu 24 godzin dziennie. Jego praca, oczywiście, sterowany za pomocą specjalnych urządzeń. Ale jest to jeden z największych odbiorców energii elektrycznej. Następna na liście jest bojler elektryczny (jeśli jest jedna w mieszkaniu). Zajmuje również znaczące miejsce w ogólnym koszcie. Po tych dwóch urządzeń należy: komputer, telewizor, a także oświetlenie.

, а также работу всех бытовых приборов, необходимо уделить особое внимание основным потребителям. Aby zrozumieć, jak obliczyć zużycie energii na oświetlenie, a także działanie wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego, konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na głównych konsumentów. Należy również zauważyć, że w trakcie sezonu grzewczego, wielu właścicieli, lista ta jest uzupełniona również grzejniki elektryczne, grzejniki i inne podobne urządzenia.

na kosztach oświetlenia

Należy zauważyć, że w przypadku przekroczenia kosztów energii elektrycznej, a także konieczności środków w celu zmniejszenia kosztów energii elektrycznej, należy najpierw zwrócić uwagę na rodzaj urządzeń stosowanych w codziennym życiu. Jaskrawym przykładem może być oświetlenie.

, следует сравнить разные устройства. Aby zrozumieć, jak obliczyć zużycie energii o mocy lampy, należy porównać różne urządzenia. Starsze odmiany oświetlenie zużywa znacznie więcej zasobów. Na przykład, do oświetlania małego pokoju poprzednio używane lampy żarowe około 100 watów.

Dziś do tych celów stosowane inne urządzenia. Zapisywanie lampy zdolnej do dostarczenia tego samego strumienia promieniowania reprezentowane przez urządzenia zużywają ale tylko 15 watów.

Jeśli dodać do sumy wszystkich konsumentów w starym stylu, stosowanego w mieszkaniu, a następnie obliczyć oszczędności z zastosowania LED, świetlówki, wybór będzie oczywisty.

lodówka

Dzisiaj nie ma, być może, nie jedna rodzina, która nie korzysta z lodówki. Sprzęt ten jest uważany za jeden z największych odbiorców energii elektrycznej. Dlatego przy projektowaniu inżynierowie starają się znaleźć bardziej ekonomiczne zasady jego funkcjonowania.

Wielu producentów wskazują średnią wartość zasobów energetycznych, które lodówka może zużywają w ciągu roku. Jest to liczba małych modeli wynosi około 250 kW, a dla modeli głośności – do 500 kW. Zużycie miesięczne, odpowiednio, 21 i 45 kW.

Inne gospodarstwa domowego

, необходимо рассмотреть средние значения, потребляемые бытовой техникой в обычных условиях. Aby łatwiej zrozumieć, jak obliczyć zużycie energii, należy wziąć pod uwagę wartości średnie spożywane przez urządzenia gospodarstwa domowego w warunkach normalnych. Przeciętny PC zużywa w ciągu miesiąca o 30 kW przy pracy około 2 godzin dziennie.

Pralka może spożywać co 4 popłuczyn miesięcznie na średnim czasie około 10 kW. Ale wraz ze wzrostem częstotliwości i intensywności jej działania, liczba ta wzrośnie.

Żelazko i czajnik są na tym samym poziomie zużycia energii. Są rzadziej stosowane. Ale nawet gotować je ekspres do 5 razy dziennie, miesiąc, można płacić do 20 kW energii elektrycznej. Żelazo samo, które jest używane 6 razy w miesiącu, w stanie konsumować 15 kW w ciągu 30 dni.

Fakty te powinny być brane pod uwagę, dzięki czemu obliczenia zużycia energii elektrycznej. Jeśli gospodarze zaczęły się duże rachunki za energię, należy wiedzieć, jak obliczyć zużycie energii. Pomoże to zmniejszyć koszty w przyszłości.