308 Shares 3588 views

Gruszka Efimov Fancy: opis klasy szczególności troska

Fancy Pear Efimova – jesień owocowanie odmiana od początku życia, wyhodowana w 1936 roku przez przejście ulubionego Clapp z Tonkovetkoy. Stosowane w hodowli jako dawcy mrozem i hybrydyzacji, ma swoją szeroką dystrybucję na terytorium Mołdawii, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Estonii.

Fancy Pear Efimova: opis

Drewno piramidalny, bardzo wysokie, rośnie koronę mający średnią zgrubienie. Do tułowia gałęzie umieszczone pod ostrym kątem. Kora jest gładka, szara. Liście są na krawędziach-szlife ząbkowane medium ciemnozielone; położony na cienkich szypułkach puchu. Stożkowy kształt nerki, gładką, nieco wygięty. Kwiaty są białe o przyjemnym aromacie.

Gruszka owoce Efimov ozdobnego prawidłowo wydłużony kształt gruszki, średni ciężar – od 90 do 120 gramów. Masa duże przypadki mogą osiągnąć 180 gramów. Skóra jest gładka, z dużą ilością dobrze określonymi punktami podskórnego. Podczas wymienny dojrzałego owocu jest zabarwiona zielonkawo-żółty z fioletowym powierzchnię czołową. W momencie dojrzałości konsumentów gruszki staje się jasnożółty kolor z czerwonego powlekane szkiełko. Gruszki są umieszczone na długiej łodygi kosopostavlennyh owoców średniej grubości. Lejek małe lub nieistniejące. Calyx neopadayuschaya, typu otwartego. Nasiona są ciemno brązowy, są duże, są umieszczone w komorach zamknięte nasion. Pulpy polumaslyanistaya, kremowe, lekko gęsta struktura, po spożyciu dużą wycieku soku. Harmonijny smak słodko-kwaśny, z pewnym cierpkość.

Pierwszy owocowania obserwuje się po 7-8 latach uprawy. Fancy Pear Efimova szczęśliwy zbiorów rocznie, dając plantację 1 hektar około 30 ton owoców jest piękne.

Funkcje usuwanie owoców

Fancy Pear Efimova (. Zobaczyć zdjęcie w artykule) charakteryzuje się owocowania typu mieszanego: owoców umieszczonych na kopetsah macierzystych, małych łodyg owocowych, kolchatkah. żniwa masa zaczyna się pod koniec lata – wczesną jesienią. Ważnym czynnikiem jest to, aby zapobiec dojrzewania gruszki na drzewie, a usunięcie ich stanie niedojrzałym, kiedy skóra jest na trzpieniu właśnie zaczyna żółkną, a głównym gruszka kolor – zielony. Inaczej cierpi jakość smaku owoców: ciało jest nieszczery, skrobię, bez smaku, jak słodkiego ziemniaka ostre.

Po zebraniu przechwycone gruszek powinna być ustalona na dojrzewanie w chłodnym miejscu. W lodówce owoców są zarezerwowane około miesiąca.

sadzenie gruszka

Do sadzenia zaleca się wybrać oświetlone pomieszczenie, co ma pozytywny wpływ na wielkość i smak owoców. Po umieszczeniu w cieniu gruszki będzie mały i kwaśny. Drzewa są nietolerancyjne do stagnacji wody w glebie, więc bliskość wód podziemnych ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia dobrego odprowadzania wody drzewko lub drzewo do określenia, na wzgórzu. Najlepiej jest sadzić drzewa na piaszczystej glebie czarnoziemu; przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego nawozu gliny i piaszczystej gleby. Sadzac Rozsady powinny być ustawione tak, że kołnierz korzeń jest nad powierzchnią gleby na wysokości 5-7 cm. Przy zakupie sadzonek ostatni natychmiast zalecanej ścinać gałęzie przed sadzeniem, aby złamać 90% liści, pozostawiając kilka sztuk na każdej gałęzi, i rozłożyć korzenie.

opieki Gruszka

Choroby i szkodniki gruszy Efimova Fancy nie ma wpływu, charakteryzuje się dobrą odpornością na parcha. To nie wymaga leczenia profilaktycznego przed szkodnikami i chorobami. Podlewanie gruszka zaleca się raz w tygodniu; na gorące dni – 2-3. Ważne jest, aby zapewnić dopływ wilgoci podczas owocowania i jednoczesne zakładek pąki kwiatowe formowania nowego sezonu upraw. pni powinien być całkowicie czysty, usuwanie chwastów i poluzować gleby okresowo. Można dokonać ściółkę, którego celem jest zapobieżenie wzrostowi chwastów i zatrzymywanie wilgoci w glebie. Odmiana wymaga systematycznego cięcia, mające na celu zwiększenie produktywności drzewa i zapobiegania chorobom.

Fancy Efimova – gruszka, opinii na temat jakości, który jest bardziej pozytywny. Korzyści z jego odmian jest mróz, roczne owocowania i wysoka jakość owoców – konsumentów i handlu.

Wady to okres owocowania odmian opóźniają i trudność określenia punktu startu przeprowadzki owoce.