652 Shares 8130 views

Panel zewnętrzny: Opis Gadget, jak wybrać?

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, zwłaszcza w domu. Nowoczesne gadżety pozwalają na stworzenie niezawodnego systemu z domofonem. Jednym z jej elementów jest panel na zewnątrz.


Wielu kojarzy stać jedynie na wyborze wideodomofonu i zapominać jednocześnie, że panele dźwięki też są różne i ważne jest, aby wybrać odpowiedni element tego systemu.

W tym artykule opiszemy szczegółowo na temat funkcji, typów i cech gadżetu i opisać jak go wybrać do swoich potrzeb, a także nakryć.

Opis urządzenia

Więc, co jest na zewnątrz panel do drzwi wideo? Ten gadżet składa się z:

 • metalową osłonę z powrotem;
 • Płyta z elementów elektronicznych;
 • mikrofon;
 • korki;
 • obudowę metaliczny;
 • Szkło bezpieczne dla kamery wideo;
 • filtr ochronny dla oświetlenia w podczerwieni;
 • głośnik;
 • Kolor okładziny na korpusie;
 • metaliczny osłona ochronna;
 • wspornik montażowy;
 • płytki mocującej;
 • metalowy przycisk połączenia.

Jak widać, to małe urządzenie ma wiele komponentów. Nie jest to zaskakujące, ponieważ panel na zewnątrz wykonuje różne funkcje.

Głównym styk są odległe od gościa przez chwilowe transmisji audio i wideo, a także zdolność do zablokowania sterowanie za pomocą specjalnego klucza.

Podłączenie urządzenia i jazdy

Pomimo dużej liczby komponentów, system panel na zewnątrz jest dość prosty wygląd.

Natychmiast należy zauważyć, że elementy takie jak zasilacz zamku i samego zamku są pokazane dla celów poglądowych i nie mają zastosowania do elementów panelu zewnętrznym.

W panelu pokazuje, że połączenie jest dokonywane za pośrednictwem 4 przewodów, które są oznaczone różnymi kolorami i są odpowiedzialne za dźwięk, wideo, żywność.

Co należy zrobić?

Związek monitora odbywa się za pomocą kabla chetyrohzhilnogo. Często używany SHSM. Problemy podczas łączenia tej przyczyny nie powinno być, jeśli odległość między nimi wynosi 50 metrów. Jeśli więcej, należy użyć kabla koncentrycznego.

Panel na zewnątrz zamka drzwi wideo jest podłączony do dwubiegunowego typu SHVVP kabel, tak długo, jak przekrój nie mniejszy niż 0,75 mm kwadratowych. W tym przypadku zasilanie jest stabilny i bez przerw, o ile, oczywiście, sieć nie wystąpi spadek napięcia lub odłączenia.

Wskazówki dotyczące instalacji

Panele wywoławcze wideodomofonu dla, jak również wszelkie inne urządzenia nie mogą przynieść oczekiwanych korzyści i nie osiągnąć swój potencjał, jeśli jego instalacja przeprowadzona nieprawidłowo.

Dlatego konieczne jest, aby postępować zgodnie z następującą porady specjalistów:

 1. Nie zaleca się przeprowadzić instalację na drzwiach lub innych obiektów ruchomych.
 2. konstrukcja urządzenia na poziomie ściany powinna być równa w przybliżeniu 160 cm nad podłogą.
 3. Łączyć z innymi urządzeniami do produkcji tylko jeden przewody kawałku, bez dodatkowych skrętów.

Wykonalności pierwszej płyty jest to, że wszelkie działania mechaniczne od drzwi Przenoszenie lub inne elementy mogą niekorzystnie wpływać na działanie urządzenia. Chociaż elementy nadwozia dzwonienie w ziemi, wykonane z metali o wysokiej wytrzymałości, ciągłe drgania mogą wywoływać niepożądane działania kruche urządzeń elektronicznych.

Zaniedbując drugą płytę może zmniejszyć wydajność urządzenia całkiem poważnie. Panel na zewnątrz interkom powinny być umieszczone tak, że był zaangażowany kąta kamery pełniejsze.

Od tego zależy bezpieczeństwo

Nikt nie stoi przy wejściu, nie powinien być w stanie ukryć się u dołu, po bokach i górnej części pola widzenia kamer. Praktyka pokazuje, że dla większości urządzeń jest optymalna wysokość instalacji wynosi 160 cm.

Trzecia rada odniesieniu do integralności przewodów. Oczywiście, dla początkujących jest dość trudne, po raz pierwszy, aby połączyć wszystkie urządzenia, a to prowadzi do tego, że mamy do ponownego cięcia, oczyszczone i skręcać drut. W ten sposób każdy taki związek ma wpływ na jakość przesyłanego sygnału ze względu na fakt, że nie mogą wystąpić zakłócenia i straty.

Aby tego uniknąć, konieczne jest, zanim w końcu naprawić system, ponownie wszystkie środki i upewnić się, że praca jest wykonywana prawidłowo: przewody są wystarczająco długie, i nie ma nadmiaru zapasów, które należy wyciąć. Lepsze wykorzystanie tych związków nie jest po prostu skręcania żył drutu i lutowania, a następnie wydzielanie przeznaczonego dla tej taśmy.

Wybierz odpowiednie urządzenie

W tym rozdziale zajmiemy się na co zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie urządzenia.

Po pierwsze, na zewnątrz panelu mogą być przeznaczone do montażu wewnątrz (to jest, w pomieszczeniu) i na zewnątrz. To decyduje o wytrzymałości i trwałości urządzenia. Zderzaki wzrosła pyleustoychivost, odporność na wodę, i często bardziej solidną konstrukcję, która chroni elementy wewnętrzne wandalizmu włamaniem.

Oczywiście, ma to wpływ na cenę urządzenia. Bądź ostrożny, jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze i kupić panel drzwi do montażu w pomieszczeniach zamkniętych, a więc ustawić go na zewnątrz, szybko ulegnie uszkodzeniu. Przede wszystkim dzieje się tak z powodu szkodliwych skutków dla środowiska, a mianowicie pogodą.

Po drugie, panel na zewnątrz interkom może być zarówno kamery wideo, a bez niego. Ten moment może mieć istotny wpływ na koszt całego urządzenia.

Bez aparatu jest dość tani, i każdy może sobie pozwolić. Ale z obecnością gadżetów wideo są znacznie droższe, a ich koszty mogą się znacznie różnić w zależności od właściwości i możliwości aparatu sama: kolorowy obraz, jakość nagrania, kąt Focus, światła podczerwonego, etc …