443 Shares 4779 views

Co radziecki dom nazwany na cześć radzieckiego przywódcy Stalin, Chruszczow i które są określane jako

W leksykonie nieruchomości, oprócz „dvushek”, „treshek” lub „odnushek” słowo „depozyt” i inne specyficzne terminy, istnieją konkretne koncepcje, oznacza grupę projektową, dominującą w danej epoce. Mówi się „kopiejki piece-Xruschevka trzecią”, a przed oczami raz znajduje się mały apartament z przedpokojem, kuchnią pięcio- lub sześcio-metrowym, wejście salonu i małej sypialni, znajduje się na trzecim piętrze domu pięć-piętrowego.


Pod osobistym nadzorem I. V. Stalina

Przed rozpoczęciem masowych migracji, cierpienie mieszkańców piwnic, baraków i społeczności zatłoczonych była inna epoka, która trwała od połowy lat czterdziestych do końca lat pięćdziesiątych. Nie możemy powiedzieć, że jeśli Radziecki budowane domy są nazwane radzieckiego przywódcy. Jego nazwa groźny metaliczny były zbiorniki, lokomotyw i innych przykładów potężnej technologii, ale samolot był wyznaczony pierwsze litery imion ogólnym samolotów. Nie mógł nawet dopuścić myśli, że Stalin spadł, a nawet nos w dół … To naturalne, że domy budowane od 1945 do 1960 roku, zaczął odnosić się do Stalina po jego śmierci, wzmianka o „próżny” name „ojca narodów” mogą napotykać pewne komplikacje i radykalna zmiana w przyszłej karierze. Na ogół traktowane niewielką liczbę projektów.

Soviet Home pochodzi od radzieckiego przywódcy nie tylko dlatego, że zostały zbudowane w latach swego życia. W wyglądzie i wystroju wnętrz objawiła się ducha epoki i estetycznych preferencji Iosifa Vissarionovicha, którzy nie leniwe wszystkie próbki przeznaczonych do masowej produkcji (i więcej) do wglądu w osobie, w tym samochody, radia, filmów i, oczywiście, projektów mieszkaniowych.

imperium Stalina

Powojenne życie w ZSRR cechowała demonstracyjnych łączyły ludzi na klasy i klas. Urzędnicy z różnych ministerstw nosili mundury z objawami różnic i resortowych logo, podobnie jak w carskiej Rosji. Inny szeregi powołać inną przestrzeń życiową, przynajmniej na wolności. Dla większości, która obejmowała naukowców, postacie kultury i członkowie rządu zostały zbudowane specjalne budynki, wieżowców i tylko w stolicach republik związkowych. Było wszystko: ogromna kuchnia, wysokie sufity, łazienki (ze zwykłymi powierzchni mieszkalnej), wykusze (nie każdy wie, że służy część ściany, przeszklone z trzech stron) i i i. To jest chwała i na zewnątrz wyglądał imponująco. Loki, sierpy, młoty, gwiazdy, snopy pszenicy i innych ideologicznie symboli twórczości dyskretnie wskazał, że takie piękne i wygodne może być tylko radziecki domu. Nazwany na cześć radzieckiego przywódcy nie było pewne poszczególne budynki i budowle, a całe dzielnice i miasta. Ale obudowa luksusowy w ogóle nie może być za mało, więc określenie „typ domu – stalinka” nie jest kompletna charakterystyka nieruchomości. W każdym przypadku wymagają więcej wyjaśnień.

Stalinkas, dobre i co innego

Pomimo faktu, że większość obywateli sowieckich mieszkali w bardzo niewygodnej gmin i koszary, które stanowiły jedną toaletę czasami na dwucyfrowa liczba pokoi, potrzeba dobrej obudowy nadal, a znaczna.

Wszystkie projekty mieszkaniowe opracowane w latach powojennych, Stalin miał kilka cech wspólnych. Zostały one zbudowane z cegły, dostarczany z oddzielnymi łazienkami i balkonami, nieodłączną częścią ich wnętrze szafy. wysokość sufitu – nie mniej niż trzech metrów.

Najprostszym stalinki (projekt 1-255) miał niską podłogą (poziomy 2-3) mały obszar i mały (6-9 m kw.), Kuchnia. Te często zaangażowany budowę niemieckich żołnierzy, co w połączeniu z wykorzystaniem łatwo dostępnych materiałów, wykonane w powojennych ruinach, powoduje niską jakość prac budowlanych.

Dla nomenklatury partyjnej-radzieckie do 1961 zbudowanych domu poprawy projektów seria 1-414 i 1-433, z kuchnią osiem metrów, przestronnego przedpokoju, duży i pokoje kwadratowych. Podłogi i stąd wymagania dla fundamentu, wzrosły. Większość z drewnianych desek podłogi we wszystkich rodzajach konstrukcji Stalina, ale najbardziej elitarna.

Chruszczow: Wciąż potrzeba więcej

Radziecki zacofanie technologiczne objawia się na wiele sposobów, w tym w budownictwie. domy najczęściej stalinok powstały już w latach Chruszczowa. Tempo ich budowy pozostawiała wiele do życzenia, a także jakości.

Kierownictwo radzieckie w połowie lat pięćdziesiątych, zdał sobie sprawę z daremności odebrany podczas gdy podejście do problemu masowego obudowy. Potrzebowaliśmy nowej technologii, a zostały one wzięte za granicą. Montowane mieszkań dla pracowników, tanie i stosunkowo łatwe, widać N. S. Hruschevym na przedmieściach Paryża, wydawało wyjście z trudnej sytuacji. Architekci pilnie opracować projekty, które zaczęli budować modelowe domy. Chruszczow – dlatego stał się znany niemal natychmiast po pierwszym nowym domu, bez konieczności inwestowania w nową kadencję, bez złośliwości. Po zamknięciu piwnicach i barakach mieszkań, choć niewielki, ale jego zdawały nowoczesnych pałaców, jasne i przytulne. W ten sposób została ona wykonana strategicznego wyboru pomiędzy wygodnym schronienie dla elity i skromne, ale dla wielu, choć jeszcze nie dla wszystkich.

Pomimo ogromnych ilości pieniędzy, które rząd radziecki zainwestowanych w budowę, więc zupełnie nie udało się rozwiązać problemu mieszkaniowego. W latach siedemdziesiątych, nowe projekty mieszkań stał się znany jako bezosobowy: „wet”, „Czech”, „harkovka”, „shestnadtsatietazhka”. Zrozumiałe jest, że wszystkie te radzieckie dom nazwany radziecki przywódca L. I. Brezhneva, ale typ jest zbyt dużo dla pojęcia „Breznev” miał szczególne znaczenie. Czasami termin ten jest nadal stosowane Realtors mają tendencję do połowu mgłę.