801 Shares 7011 views

Parapetówka: znaki, zwyczaje i tradycje. Co dać na imprezę Parapetówka

Zakup nowego domu wiąże się nie tylko z euforii przejęcia, ale również z takich pracach jak biega różnymi organami do ponownej rejestracji papierów wartościowych, transport zgromadzonych dobrych i czasochłonnych napraw, które nigdy nie przechodzi bez nerwów …

Ale w końcu wszyscy martwi tyłu, ściany otynkowane ze świeżych tapet i łazienkowych błyskotki z nowego sprzętu. Wszystkie meble są na swoim miejscu, a nawet kwiaty kwitną przedwcześnie po przeszczepie w nowych doniczkach. Tak, nadszedł czas, aby uczcić nowego domu! Znaki i zwyczaje związane z tą niezwykłą uroczystość, to bardzo ciekawy i zróżnicowany. Nasi dziadkowie dał im wielką wagę, ale podążać mądrość starszego pokolenia, czy nie, to jest do właścicieli domu.

Aby odkryć tradycje, aby zorganizować niezapomniane wakacje, pomyśl o symboliczne konkursy z nagrodami, a może poczuć się jak aktorzy teatru i sceny rozgrywają się na parapetówkę. Ten artykuł będzie przydatny zarówno dla szczęśliwych posiadaczy nowych domów, jak również dla tych, którzy zdecydowali się pogratulować im tego ważnego wydarzenia.

Czerwony kąt, kot i kogut

Tak, nowy dom! Znaki, zwyczaje i tradycje z nim związane, które przychodzą do nas z odległej przeszłości. Wierzono, że ktoś pierwszy wchodzi do domu, pierwszy i opuszczenia go, więc zdecydowano, że zanim ktokolwiek inny w nowym domu był częścią najstarszego mężczyzny w rodzinie, która jest tak jak przynieść ofiary bogom pogańskim. Kiedy chrześcijaństwo wyparta pogaństwo, zwyczaj ten stał się bardziej ludzki, a zamiast starszy w rodzinie w nowym domu pierwszego wpuścić kota i opuścił go tam na chwilę. W miejscu, gdzie kot spał, uważany światło i że nie jest dostosowany do „Red Corner”, w którym został umieszczony ikony i lampadowy. Dlaczego kot nie kot? Odpowiedź jest prosta: z uwagi na zachowanie kotów kotów zaznaczyć narożniki i meble, a ślady przestępstwa są bardzo specyficzny zapach, który jest bardzo trudno się wycofać.

Zamiast tego, główną postacią kota, który mieści się w rolę „pierwszego wchodzącego na rynek” był kogut. Był związany z ognia i ogniska. Kurek pobiegł do domu, gdzie miał głośne pianie wygnać zło czai wszystko. Po kogut spędził „akt egzorcyzm”, jego los został przypieczętowany: może ugotować kisiel (aka galaretki) i traktuje wszystkich gości, którzy przybyli na parapetówkę. Znaki, zwyczaje i wierzenia związane z ludzi i przyrody, ten dobiegł końca, aw trakcie były obrzędy mające na celu nieziemskich sił.

Amator mleko i słodycze

Prawdziwy opiekun domu jest uważany za żaden inny niż w domu. A jeśli kogut w mieszkaniu miasta znajduje się tylko w zupie, dom – to zjawisko dość powszechne. Jest to dobry duch, który uważa się kapitan domu, jego obowiązkiem – aby pomóc rodzinie z którą dzieli jego terytorium. Jeżeli dom-coś podobne, takie jak Unwashed potraw lub brudnej podłodze, zaczął organizować „demonstracji” przepalenie żarówek z lekkich i kradzieży różnych przedmiotów, takich jak klucze, telefon komórkowy i portfel. Ponadto dom nie może stać, gdy członkowie rodziny kłótni z siebie, a jeśli tak się stanie, nie dają spać w nocy, wydając różne dźwięki.

Witam do brownie, to powinny być pozostawione na talerzu coś smacznego, takich jak cukierki lub ciasteczka i wlać szklankę mleka, do którego był bardzo lubi! Ulubiony przedmiot brownie – miotła (powiedzmy, że często ukrywa się za nimi, obserwując ich oddziałów). Dlatego, miotła zawsze musi być czysta i rozczochrana.

Aby zwiększyć ochronę, w nowym domu, aby upewnić się ikona, która razem z domowników powinien utrzymać gospodarstwo domowe od wszelkiego zła.

nowoczesny magia

Co zrobić ci, którzy nie wierzą w domach, a na nosie – party parapetówka? Znaki, zwyczaje i tradycje związane z przejściem do nowego domu, nie muszą być oparte na religii lub wierzeń starożytnych.

Do nowego domu żyli długo i szczęśliwie, pierwszą rzeczą, aby otworzyć szeroko wszystkie okna i wpuścić dużą ilością świeżego powietrza. Po tym, trzeba odkręcić wszystkie krany nawet na kilka minut. Bieżąca woda zmyje wszystkie negatywne, a świeże powietrze przyniesie czystą energię. (! Control) ostatni cios dla złych – oświetlona świecami w całym domu i muzyki zabawy. Wszystko to będzie otoczyć domu jasną aurę i wypełnia je z radością i szczęściem.

Chleb, sól i … tort!

Jeśli na wakacje (parapetówka) oczekuje dużo gości, właściciele muszą upewnić się, że oprócz bogato zastawiony stół, dom był wystarczająco chleb i sól, ponieważ jest pierwszą rzeczą, którą trzeba leczyć przybyszów. Chleb i sól są od dawna uważane za symbol bogactwa, które powinny być dzielone z innymi. Goście, którzy przyszli pogratulować nowego domu szczęśliwymi posiadaczami nowych mieszkań powinny przynieść słodki chleb, który nigdy gościnni dom brakuje i był zawsze pełny kubek. Nawiasem mówiąc, zamiast rolek możliwe jest, aby przynieść ciasto – to na nowym domu nie jest dokładnie to plus!

Wariacje na temat prezentów

I, oczywiście, należy także mówić o prezenty. Zazwyczaj wejściu do domu do nowych osadników, muszą dać coś, taki czy inny sposób użyteczny w gospodarce:

  • naczynia do gotowania (deski do krojenia, pojemniki na przyprawy, piękne banków do przechowywania produktów sypkich);
  • sprzęt AGD (yogrutnitsu, młynek do kawy, blender, mikser, ekspres do chleba, kuchenka mikrofalowa, wagi kuchenne, fondue);
  • zastawa stołowa (talerze, misy, zestawy herbat, puchary, słodycze, pojemnik na miód, naczynia do pieczenia, sushi set);
  • tkaniny (tkaniny, piękne potholders, serwetki, pościel, ręczniki, Mats mat) ;
  • dekor (obrazy, ramki, zegary, figurki, poduszki, albumy fotograficzne, lampy).

Każdy z obecnych – udział żartów

Oprócz tradycyjnych, można dać humorystyczny prezent dla Parapetówka, takich jak anteny satelitarnej anteny dla przyszłej 3D telewizora lub zestawu trempel, którego zadaniem – aby zachować ich „łopatki” kolekcji futer, które niekoniecznie mają przyjazny gospodyni.

Ponadto, nowi osadnicy będą mieli budzika, że nie będą spać na szczęście, lub dzwonek, nazywając wszystkie gospodarstwa domowe do stołu, i entuzjastów komputerowych docenią stół do laptopa lub podkładki pod mysz.

Pieniądze szczęścia nie jest

Niedawno, dać pieniądze na parapetówkę partia nie została przyjęta, ale współczesne życie przyniósł zmian w tej praktyce i finansów może być wspaniały prezent, zwłaszcza dla młodych par, które dopiero zaczynają wspólne życie. Zrób gotówki Present Simple: wystarczy umieścić pieniądze w ładnym kartonowym domu lub w pudełku.

Nowy Rok w nowym domu

A jeśli dom ocieplenie dzieje się przed Nowym Rokiem, proszę właściciele domu z prezentem łatwiejsze niż kiedykolwiek: girlandy choinki, mrugając kolorowych iskier zabawa, bardzo przydatny w gospodarstwie! Ponadto, można dać zabawki choinkowe, figurki z Santa Claus i Snow Maiden, dzianiny snegovichkov i innych ozdób choinkowych. Dobry prezent będzie służyć jako pierścienie serwetka, wiadro lodu na butelkę szampana, piękne świeczniki.

W skrócie, jeśli planowane nowego domu, znaki, zwyczaje i tradycje nie mają się trzymać z dala, i nie można zaniedbać obchody tego radosnego wydarzenia z drogich gości. To dobry pretekst, aby nie tylko właściwe rzeczy w gospodarce, ale także zabawy, aby rozpocząć nowe życie! Pamiętaj, aby zaznaczyć rzadkie i tak jasny wakacje – nowy dom, a życie staje się bardziej kolorowe i jaśniej!