303 Shares 2891 views

Kungur: Zabytki i historia

W południowo-wschodniej części Perm Kraju jest Kungur. Atrakcje miasta są w stanie zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego podróżnika. Po tym wszystkim, istnieje ogromna ilość obu obiektów naturalnych i sztucznych, które warto zobaczyć. Tym bardziej, że dostać się do Kungur po prostu dlatego, że miasto przebiegają dwie autostrady – Perm – Jekaterynburg i Perm – Solikamsk, Trans-Siberian Railway, oraz linii kolejowej.


Historia Kungur

Za datę założenia miasta jest 1648, a miejsce – rzeka Kungurka. W 1662 roku miasto zostało zniszczone z powodu Seitskogo bunt, a w 1663 roku car Aleksy Michajłowicz nakazał go przywrócić, ale w nowym miejscu, a mianowicie, u zbiegu dwóch rzek – Sylva i Iren.

Dogodne położenie przyczyniło się do faktu, że miasto stało się ośrodkiem handlowym i administracyjnym regionu, a po jakimś czasie – centrum prowincji Perm. W XIX wieku Kungur był głównym miastem kupiec, nieoficjalnie nazwano „kapitał herbata imperium rosyjskiego”. W tym czasie żyło wielu kupców, których pieniądze zostały one zbudowane Kungur atrakcje, które prezentowane dzisiaj na oczach mieszkańców i turystów. Ten kościół i dworki, a szkoły i uczelnie, a arkady, i więcej.

kościół Kungur

Od czasu założenia Kungur, on zawsze był uważany za centrum kultury Kama prawosławnego. On zachował ten status dzisiaj. Teraz 4 Cerkiew (St. Nicholas, Przemienienie, Tichwin i Świętych) posiada na swoim terytorium Kungur. Atrakcje tego obszaru będzie interesująca jako osoby religijnej i miłośników architektury.

Tikhvin Kościół został zbudowany w 18 wieku kosztem gubernatorów Yu. A. Matyunina. Świątynia jest pięć czele dwa rzędy okien barokowej kamiennej konstrukcji. Czworoboczne belkowanie gzymsu i wykończenia ozdobione „Zhuchkova” fryz. Pod koniec 19 wieku kościół został odbudowany dzięki darom A. S. Gubkina, który był rosyjski kupiec-herbata kupiec. Pod koniec 20. wieku Tikhvin świątynia została przebudowana do kina „Październik”, ale Kościół działa dzisiaj, i nie są prawosławni się modlić, to miejsce, które jest Kungur zamieszkania.

miejsca w okolicy to także Kościół Przemienienia Pańskiego. Jest to jedyny przybytek w prowincji, która jest zwieńczona „krocze” pięciu kopułach. Ta świątynia była zbudowana w okresie od 1768 do 1782 roku kosztem I. M. Hlebnikova, który zmarł w 1774 roku w obronie miasta przed wojskami Pugaczowa. W tej chwili świątynia jest w pełni sprawny.

miasto Gostiny Dvor

Handel i miasto kupiec – jest to stan przez długi czas dano Kungur. Atrakcje, które można zobaczyć dziś na jego terytorium, aby to potwierdzić. Chodzi o Gostiny Dvor miasta. Na Placu Katedralnym jest budynek, który został wybudowany w latach 1865-1876. Jest ona przedstawiona jako zamkniętego wielokąta, który jest wypełniony na obwodzie rzędzie stanowisk. Architektura budynków można prześledzić styl klasyczny z elementami eklektyzmu. Z zewnątrz Gostiny Dvor mieści się galeria kryty i wewnątrz sądu, który często chodzić ludzi, którzy z tego czy innego powodu przyszedł do Kungur.

atrakcji miasta znajduje się także niewielki dziedziniec wypoczynkowy, który został zbudowany w latach 1872-1874 w stylu eklektycznym z elementami stylu antycznym i orientalne motywy. Obecnie budynek jest Muzeum Historii kupców.

Starożytne placówki oświatowe miasta

Biorąc pod uwagę Atrakcje Kungur (Województwo Perm) nie mogą być ignorowane i jego instytucji edukacyjnych, które zostały zbudowane w różnych okresach czasu. Na przykład w 1878 roku kupiec A. S. Gubkinym został zbudowany elżbietański szkoły robótki. instytucja kupiec wzniesiony w pamięci jego córki Elizabeth, który zmarł bardzo wcześnie. Szkoła została przeznaczona na edukację i wychowanie sierot. Od 1926 roku budynek był Kolegium Nauczycielskie, a teraz – Wyższa Szkoła Technologii Przemysłowej, zarządzanie i projektowanie.

W 1877 roku pojawił się w szkole zawodowej miasta, budynek, który został wyposażony we wszystkie innowacji i udogodnień, które Time -. Holenderski piece, systemy wentylacyjne, itp Szkoła studiował fizykę, matematykę, technologii, chemii, rysunku i produkowane różnych produktów, wśród których tokarki, wiertarki i wiele innych. Teraz tutaj jest college transport samochodowy, ale jest interesująca dla turystów, ponieważ obejmuje budynek na listę atrakcji Kungur. Zdjęcia instytucji edukacyjnych można zobaczyć poniżej. Ponadto odwiedzający miasto powinna zbadać kolegium czteroletni i realnej.

Dwory i dworki Kungur

Przez kilkaset lat, wielu kupcy mieszkali w mieście Kungur. Atrakcje dla tej przyczyny, że dzisiaj to ogromną różnorodność majątków i dworów, które były wznoszone przez różne osobowości.

Tak więc, w 1927 roku, S. I. Gubkinym zorganizowano dwór, który znajdował się na terenie domu drewnianego, wychodka, stodoła, stajnie i sauną. Po śmierci ojca, jego syn A. S. Gubkin w 1860-70-tych wzniesiony na miejscu starego domu nowy kamień, który można zobaczyć dziś.

Szczególną uwagę należy rezydencji kupca E. Ya Dubinina, budowę rezydencji na terytorium którego rozpoczął się w 1883 roku. Budynek został wykonany w stylu cegły eklektyzmu. W centrum domu zbudowano antresolę z przyczółkiem, z drugiej uzupełnionym balkon. W pobliżu znajduje się kościół Tichwin.

Oprócz tych już wymienionych, Godny dworów V. A. Scherbakova, M. I. Gribushina GK Kuźniecow AP Chuloshnikova NI Kowaliow i wielu innych sprzedawców, którzy wcześniej mieszkali w mieście Kungur. Zabytki taki plan jest szczególnie zainteresowany miłośników historii i miłośników architektury.

Naturalne piękno Kungur

Jednak wiele sztucznych atrakcje Kungur – nie jest jedyną rzeczą, bogate miasto. Na jego terytorium oraz w okolicy i istnieje wiele naturalnych piękności – rzek, jezior i wzgórz. Ale najbardziej godne uwagi Kungur Ice Cave, który jest pierwszym w Rosji, wyposażony dla turystów. Jest to naturalny atrakcją w północno-wschodniej części miasta, w Ice Mountain, który znajduje się pomiędzy rzekami i Iren Shakva River.

W tej chwili badane są jaskinie 5.7 km, ale wycieczka jest tylko 1,5 km. Pod ziemią 60 jeziora wypełnione krystalicznie czystej wody. Każdego roku jaskinia jest odwiedzana przez około 100 tysięcy ludzi. Być może wkrótce obiekt zostanie wpisany na listę UNESCO jako problem został już omówiony.