766 Shares 2525 views

Świątynia "Unexpected Joy" w Marina Grove: The Story of budynków, kapliczki, kultu

„Unexpected Joy” – jeden z najbardziej znanych ikon Matki Boskiej. To oznacza zwycięstwo nad grzechem i przypomina nam o Bożej łasce. „Joy” jest tutaj nazywa się Matką Boga, więc te dwa słowa w tytule ikony pisane z dużej litery. Ikona ta jest dedykowana do świątyni „Unexpected Joy”, znajduje się w Marina Roshcha. Dokładnie gdzie, kiedy i co zostało zbudowane kapliczki są tu – dowiesz się z tego artykułu.


Jak to wszystko się zaczęło

W 1901 roku mieszkańcy wsi Marina Roscha w Moskwie zaczęto myśleć o budowie świątyni. Choć miejsca te posiadane przez hrabia Szeremietiew, który poparł ten cel dobroczynny i przekazał ziemię przeznaczoną na budowę. Wszedł stanowisko mieszkańców Marina Grove mają własną świątynię w pobliżu i wziął go do wyschnięcia ziemi na wzgórzu 400 jardów kwadratowych.

Historia budowy świątyni

Projekt budowlany został sporządzony. Według niego, w świątyni jako szkoła mieściła się w niedzielę, a sam kościół nie miał żadnych niezależnych duchowieństwa i należała do Trójcy, położony w pobliżu miejscowości Ostankino. W 1903 roku zdecydowano, że świątynia „Unexpected Joy” nie jest drewno, a kamień. Ponieważ większość budynków w Marina Roshcha została wykonana z drewna, niektórzy ludzie są po prostu boi się ewentualnego uszkodzenia kościoła w ogniu. Twórca projektu, a przede wszystkim do nadzoru budowlanego był architekt Moskwa NV Karneev. To on dał projektu w dziale budowlanym.

Tu i trudności zaczęło. Zatwierdzenie projektu została odrzucona, motywy tej decyzji był fakt, że zewnętrzny wygląd szkół kamienny kościół jest niestosowne, a przewidywane cięcia dokonane rzekomo źle. Karneev próbowałem kilka razy, aby przerobić rysunki, natomiast budowa świątyni rozpoczął już bez oficjalnej zgody.

Pod koniec 1903 surowym był gotowy, jednak przynieść wiadomość powiatu rząd w Moskwie nie ma nic wspólnego z obecnymi rysunku architekta. Wszystko to wina była grupa ludzi prowadzonych przez TF Neschastnovym że cokolwiek było w pośpiechu, aby dokończyć budowę kościoła, nawet bez uwzględnienia poglądów rządu. Warzenia poważny problem z powodu odmowy wydziału Budownictwa zatwierdza projekt był niemożliwy. Świątynia „Unexpected Joy” w Marina Grove uzyskała status nielegalnej budowie, która była obarczona rozbiórki.

Następnie z perspektywy czasu to był pilnie wprowadziła nowy projekt, już inne architektów – D. D. Zvereva i P. F. Krotova. Na początku 1904 roku, głównymi przedstawicielami działu budowlanego, wraz z architektem diecezjalnego, przeprowadzono kontrolę końcową nowo wybudowanym budynku i nie znalazł żadnych wątpliwości co do jego wytrzymałości i stabilności. Ponieważ incydent okazał się być wyczerpany.

Konsekracja świątyni

Świątynia „Unexpected Joy” w Marina Grove, ponieważ został zbudowany i jest nadal funkcjonuje bez przerwy. Jego konsekracja odbyła się 20 czerwca 1904, niedziela. 6 lat później, w grudniu, został konsekrowany jako pridelnyh ołtarzy. Wskutek Bishop Vasiliem Mozhayskim kultu, kościół został uznany za trzy-ołtarz. A w 1912 roku i poświęcił nową świątynię dzwon, ważący ponad trzysta funtów.

Świątynia „Unexpected Joy” dzisiaj

Jest to świątynia w Szeremietiewo Street, najbliższej stacji metra – „Marina Grove”. Stacja także w pobliżu „Białoruś”, „Ryga” i „Exhibition Center”. numer domu – 33. Gołym okiem widać, że architektura świątyni jest podtrzymywane całkowicie w stylu starożytnych budowli kościelnych z 17 wieku.

Oto praca usługi w dzisiejszym kościele:

  • Sunday School.
  • usług socjalnych świadczonych odbioru zbór w każdą sobotę.
  • Biblioteka Kościół.
  • organizacja młodzieżowa o nazwie „Drabina”.
  • Usługa doradztwa parafia.

To utrzymuje ścisłą współpracę z klubem, „Phoenix”, stworzony, aby pomóc młodym ludziom niepełnosprawnym. Ponadto świątynią „Unexpected Joy” pomóc potrzebującym rodzinom w okolicy i ochrony praw nieletnich w postępowaniach sądowych.

Co relikwie znajdują się w kościele „Unexpected Joy”?

Głównym sanktuarium świątyni jest, oczywiście, bardzo ikona Matki Bożej o tej samej nazwie. Został on napisany w 19 wieku i starannie zachowane tu do dziś. Ponadto, znajduje się ikona z relikwiami GreatMartyr Trifona i inne relikwie zamknięte w skrzyni.

Harmonogram kult świątynny

Wiele usług odbywają się dziś świątynię „Unexpected Joy”. Zaplanować ich składniki są zazwyczaj z miesięcznym wyprzedzeniem, z nim zbór można znaleźć w świątyni lub w specjalnym portalu internetowym. Tutaj odbywają się regularnie rano i wieczorem serwis, Spowiedź i Boska Liturgia, czytać modlitwy i usługi Memorial. Na święta usługa obejmuje odczyt akathists oraz w przeddzień świąt religijnych odbyła całonocne czuwanie, ze spowiedzi.

Należy zauważyć, że ikona „Unexpected Joy”, który jest głównym sanktuarium z lokalnych, bardzo zaszczycony parafian. Czcić go, ludzie przychodzą nawet z daleka, a miejscowi uważają za swój obowiązek odwiedzić świątynię i przynieść ikonę świeżych kwiatów.