493 Shares 5324 views

Pięcioramienna gwiazda: tysiące wartości znakowych

Gwiazda jest nie tylko ciało niebieskie, ale także uniwersalnym symbolem. To różnie stosowane w różnych czasach, różnych kultur i różnych środowisk społecznych. Pięcioramienna gwiazda – jest, na przykład, symbol siły powietrzne. Gwiazdy są obecne i państwowe symbole różnych krajów.


Na przykład, Dzhordzh Vashington urządzone jego herb czerwonych pięcioramiennych gwiazd. A ponieważ on był założycielem USA, były one także wykorzystywane na fladze Zjednoczonych.

Ten symbol od dawna ma istotne znaczenie ideologiczne i religijne. Promienie wychodzące z jednego punktu do tworzą kąt 36 stopni. Pięcioramienna gwiazda zawsze coś ideału, niż cokolwiek innego. Jego pierwsze obrazy znaleziono w Uruk – starożytne miasto, należącego wcześniej sumeryjskiej cywilizacji. Oznacza to, że ich wiek – co najmniej 55 stuleci. Popularna postać ta była w starożytnym Babilonie: był on używany do uszczelek, które wisiały na drzwiach ważnych magazynów. Wierzono, że gwiazda będzie chronić zawartość przed kradzieżą i zniszczeniem.

Niektóre Uważa się, że cztery wierzchołki stanowią każdego znanego elementu, a piąty – eteru. Że rozumie, że gwiazda z pięciu końcach tworzy zbiór elementów, które składają się na świat wokół nas. Pitagoras uważał za symbol cyklu przyrody, doskonałości i zacząć.

Wiemy również, że nasi przodkowie pięcioramienna gwiazda oznacza nic innego niż ręce , palce rozłożone. Przez analogię z człowiekiem w koronie przyrodzie – z nogami siebie i ramionami.

Pięcioramienna gwiazda używany jako symbol w niektórych religii, w tym chrześcijaństwa. Oznacza to pięć ran, które były z Jezusem podczas ukrzyżowania. Jednakże, ma zupełnie inne znaczenie w prądach okultystycznych. Pięcioramienna gwiazda w okręgu, umieszczone do góry nogami, to symbol szatana: dwa górny róg – róg, dolna – broda, a strona – uszy. Nazywana jest pentagram i stosowanie w czasie obrzędów i sakramentów. Ponadto symbol używany wyznawców kultu Wicca, która przeplata się wiele przedchrześcijańskich praktyk.

Średniowieczna Europa myśli symbol Pentagram króla Salomona – władca różni się niezwykłą mądrość.

Państwowe notacji gwiazdek odgrywają ważną rolę. W Imperium Rzymskiego, pięcioramienna gwiazda, której wartość jest bezpośrednio związana z chrześcijaństwem została uwzględniona przez cesarza Konstantyna w herbie: uważa się, że jest to znak pokazał mu drogę do prawdziwej religii, uczynił urzędnik w Rzymie.

Pięcioramienna gwiazda od dawna jest symbolem i znakiem męstwa. Nawet w czasach rycerzy Artura stosować złotą gwiazdę na czerwonym tle jako symbol. Zarówno kolor reprezentuje krew, rozlaną wojowników w walce.

Ponadto, dla Rycerzy pięcioramiennej gwiazdy był centrum z głównych cech męskich: odwagi, hojności, pobożności, czystości i kosmetyków. Dlatego była symbolem Templariuszy.

Między innymi, ten symbol jest używany na flagi i herby większości państw socjalistycznych i komunistycznych.

Pomimo faktu, że nad ogromną liczbą pięcioramiennej gwiazdy wartości, są one tylko niewielką część wszystkich możliwych znaczeń został przeniesiony.