900 Shares 3792 views

Kiedy urodził się i zmarł Nikitin? Poeta Nikitin Ivan Savvich

Ivan Savich Nikitin – utalentowany poeta i pisarz, który pracował w kierunku poezji pasterskiej. Autor prac większości ludzi. Jego obserwacja natury i dusza ludu jest oszałamiająca. Nikitin Ivan Savich, portrety zdjęcia zostały przedstawione w artykule, mimo wszystko jej charakter przejawia wielkość ducha i wielkiej mądrości życiowej.


Czas w historii

Główne tematy w literaturze rosyjskiej XIX wieku była walka przeciw autokracji i poddaństwa. Czas, kiedy urodził się i zmarł Nikitin – okres walki z feudalizmu, uplifting ducha patriotyzmu i narodziny ruchu dekabrystów.

Wszedł pod wpływem ówczesnej literatury i Ivan Savich. On, kierunek poety Niekrasowa, najczęściej malowane w swojej pracy społecznej i niższych warstw społeczeństwa. Jego poezja jest nieodłączną częścią historii, która obrazowo przedstawił chłopów i miejskiej biedoty. Często w twórczości autora można znaleźć echo własnego życia. Prywatne ubóstwo inspirowane również poetę do pracy.

Poeta napisał, biorąc jako przykład dzieła Niekrasowa i Koltsov, ale to nie przeszkodziło mu, aby rozwijać swój własny styl.

To doświadczenie, charakterystyczny dla wielu ludzi w tym czasie, i nałożył pieczęć na wersetach Ivan Savich Nikitin. Krótki autora – jest ból i radość okresu historii Rosji.

dzieciństwo poety

Ivana Savvicha Nikitina życie było trudne od początku. Ale, być może, dodać całą drogę, byłby los dał mu talent.

Nikitin, przyszły poeta, urodził się 3 października 1824 w Woroneżu, w prostej rodzinie klasy średniej. Jego ojciec był kupcem i świece natomiast dobre pieniądze. Od najmłodszych lat nauczył się czytać i pisać sąsiada szewc. Największą radość chłopca przyniósł naturę. Godzinami mógł chodzić po okolicy w celu obserwacji zmian w ziemi. Bliskość i oderwanie dziecka rodzice nie boją.

„Cieszę się, że chłód jesieni: hałas tłum jest nie do zniesienia dla mnie” – pisał później Nikitin Ivan Savvich.

Ojciec miał wielkie plany na syna, więc wysłał go na studia w seminarium. To właśnie tam, chłopiec próbował pisać wiersze po raz pierwszy.

Wczesna dorosłość

Podczas gdy chłopiec poszedł do domu zaczęły się problemy. rodzinna firma nie rozwijać, a ojciec zaczął pić. Ponadto, z bardzo chłodnym charakterem, stał się uzależniony od szkła i matki poety. Z powodu kłopotów rodzinnych facet nie musiał się uczyć, a wkrótce został wydalony ze szkoły. Od biurka szkoły, dostał się do sklepu licznik świec.

Po pewnym czasie matka zmarła Ivan Savich. Jakiś czas później, sama firma całkowicie wyczerpany. I jedyną rzeczą, która sprawia, że człowiek szczęśliwy, stał się literatura. Jednakże, można było zapomnieć o śnie, aby studiować na uniwersytecie.

Pragnienie piękna

Więc niestety minął rok jego życia Nikitina Ivana Savvicha. Ciężka praca, despotą, pijany ojciec i szary, podobny jeden na inne dni. Ale iskrą, która pociągnęła za poetę do doskonałości, rutyna nie mógł spłacić. On dąży do sztuki wysokiej, i nie przestaje spadła do wchłonięcia dzieła Puszkina, Gogola, Szekspira, a jego ulubionym Bielińskiego. Co pozostaje sklepu świec, młody człowiek zmienia się w gospodzie. Wśród klientów zawsze pijany i hałaśliwy, przyszły poeta był w stanie poświęcić czas na pisanie poezji.

Nietowarzyski samotny Nikitin znaleźć w te krótkie chwile szczęścia więcej niż w odpadach bezsensownej czasu rozmowy z ludźmi. Stopniowo zaczęła rosnąć poetą. Wersety Ivan Savich Nikitin krótki, ale dobrze skomponowane i znaczeniem.

Pierwszym krokiem do sukcesu

W listopadzie 1853 roku młody człowiek postanowił wysłać swoje prace do redakcji. Są one publikowane w „Woroneż Wojewódzkiego Gazette”. Następnie autor inicjałami „I. N.”. Kiedy gazety pracował Nikolay Vtorov, który jest nie tylko zainteresowanie młodego poety, ale po stał się jego najlepszym przyjacielem.

Pracuj szybko otrzymał pozytywne recenzje i przyniósł sławę do młodego poety. Nikitin Ivan Savvich stał się "następca" Koltsov. On wychwala pięknej przyrody w swoich pracach dźwiękowych miłości do ziemi, celebruje piękno prostego człowieka pracy. Ponadto, ponieważ został przyjęty do grona intelektualistów. Wreszcie, obraca się w towarzystwie ludzi, z którymi jest on zainteresowany.

Jeden z trzech wierszy, który wysłał do redakcji, była „Rus”. W tej pracy wyraził ból i patriotyczne nastroje związane z wojny krymskiej.

Pierian wiosna

Pomimo sławy, życie bohatera naszej historii nie zmienił się znacznie. Poeta Nikitin Ivan Savvich nie przestał angażować się w karczmie. Ojciec nadal pił, ale lata 1854-1856 relacja między nimi nieznacznie skorygowane. Atmosfera panująca w zagrodzie, często inspirowane przez pisarza. Można było usłyszeć rozmowy zwykłych ludzi, aby wzbogacić wyobraźnię nowe obrazy, oglądać szary, ale ciekawe życie. I tak to było konieczne dla kreatywności Nikitin.

Również w tych latach poeta był zaangażowany w samokształceniu, zapoznał się z pracami innych autorów, studiował francusku.

Co ukryta moc duchowa poety

W lecie 1855 roku poeta przeziębiony ponieważ pływanie i podkopał już słabego zdrowia. W tym czasie on odwraca się do wiary i wylewa swoje uczucia w poezji. W smutnych chwilach jego pióra przyszedł takie wiersze, jak "The Prayer" (1851), "The New Testament" (1853), "słodycz modlitwy" (1854). To jest najbardziej religijnym życiu Nikitina Ivana Savvicha. Krótki produkt głęboko dotykać jej prostotę i głębię treści:

„Boże mój! Daj mi siłę woli,

Uma wątpi dostać rzeż ".

W 1857 roku, Woroneż pozostawia jeden z niewielu przyjaciół poety Nikolay Vtorov. Na ataki mistrz pióra melancholia, w momencie opuszczenia swych sił twórczych. Ale mimo to nastrój na długo rządził poeta, a jego doświadczenia, negatywne emocje i zmęczenie, że plamy na papierze. Tak więc, w kolejnym roku od jego pióra poza produktem „Pięści”. A wiersz krytycy i czytelnicy postrzegana bardzo dobrze.

Autobiograficzny „Pięść”

W latach kiedy urodził się i zmarł Nikitin, koncepcja istniała w Rosji jako „pięść”.

To odnosi się do kupca, który zyski z tego obmeryaet, waga źle i oszukiwaniu ludzi. Głównym bohaterem produktu – kupiec Lukic. On jest zły i niegodziwy sposób życia, nie wahaj się, aby kraść, kłamać i oszukiwać. Te małe przebiegli rzeczy – tylko ze względu na to, co on i jego rodzina żyli. Wiersz częściowo osobowych. Kupiec i jego żona – rodzice autora. Opisał sceny z życia codziennego – to punkty, które widział na własne oczy.

Wiersz „Pięść” był bardzo bogaty epizody życia. It świeży i fascynujący opis natury. Są to części, które mogłyby uniezależnić wiersze, jeśli wyjęte z kontekstu. Wiersz zasługuje na tytuł bogactwa narodu. W żadnej innej pracy nie opisują życie tak obrazowo.

dzieciństwo poety było trudne i „Pięść” – jest w pewnym stopniu jego biografii. Ivan Savich Nikitin żył w czasach, gdy do picia było bardzo powszechne. Wiersz pełni odzwierciedlają ówczesny stan Imperium Rosyjskiego. Dlatego opisując problemy jego rodziny, opisał wszystko ówczesnego społeczeństwa.

Sunset krótkie życie

Rok później, w 1858 roku ukazał się ich drugi zbiór wierszy. Krytycy nie doceniają pracę, ale to nie powstrzymało poeta robić to, co lubi. On nadal uczyć się i jest obecnie zaangażowany w tłumaczeniu, które pomaga mu poznać głębiej bogaty świat literatury.

W lutym 1859 Nikitin otwiera księgarnię, do którego dołączony jest biblioteka. W Woroneżu, sklep staje się centrum kultury dla zwykłych ludzi i intelektualistów.

W tym czasie, kiedy urodził się i zmarł Nikitin, są księgarnie zbierające najjaśniejsze umysły społeczeństwa.

Od tego czasu, zdrowia poety zaczął się pogarszać. Kiedy czuł się dobrze, jego praca jest wzbogacony o nowe prace. Jednak podczas choroby poety nie może być zainteresowany prawie nic z tego, co go otacza.

„Dziennik seminarzysta,” poeta pisał na rok przed jego śmiercią. To była jego pierwsza praca proza.

Opłaty za kreatywność pozwoliła mu stać się niezależnym finansowo.

W dobrym zdrowiu, dużo podróżował, odwiedzając Petersburgu i Moskwie, aktywnie uczestniczy w rozwoju kultury rodzimej Woroneżu.

Maj 1861 okazał się śmiertelny dla bohatera naszej historii. Poeta zimno, długo i ciężko walczył z chorobą.

Nie jest łatwe, drażliwy był jego biografia. Ivan Savich Nikitin zmarł na gruźlicę 16 października 1861 w wieku 37 lat.

Jego twórczy czas podróży było tylko 8 lat.

Poeta został pochowany na nowym cmentarzu Mitrophanievskoye pobliżu innego vospevatelem natury – Koltsov.

Poeta był sam, kiedy się urodził i zmarł Nikitin również sam. Ze względu na zamknięty charakter człowieka, trudno było się dogadać z ludźmi. Matka zmarła młodo. Ale ojciec, nawet gdy jego syn był na łożu śmierci, nie zrezygnować z butelki.

Nikitin za życia zyskał sławę. Minęło niemal dwieście lat od narodzin poety i jego wierszy chwalących charakter, patriotyzm i precyzyjnie przekazywać obrazy ludzi nadal są interesujące i istotne.