805 Shares 6880 views

Analog "Claritin". Środki do leczenia alergii

Alergia cierpi prawie połowa mieszkańców globu. Lekarze wyjaśnić jego wygląd jak obronnej reakcji organizmu na substancje obce, które są otoczone przez osobę. Niestety, do tej pory charakter alergii nie jest w pełni poznany. Ale mimo to lekarze opracowali wiele leków przeciwhistaminowych może blokować nieprzyjemne objawy. Jednym z nich jest skutecznym lekarstwem „Claritin”. Jednocześnie jest on używany nie tylko do leczenia. Instrukcja jest umieszczony jako doskonałe narzędzie zapobiegawczego (i podobne) „Claritin”.

lek

Substancją czynną leku jest lek – loratadyna. Na tej podstawie możliwe jest, aby przynieść najważniejszym jego odpowiednik. „Claritin” – jest to ta sama „Loratadyna”.

 1. Lek jest dostępny w tabletkach zawiera 10 mg substancji czynnej.
 2. Syrop – w każdym mililitrze 1 mg loratadyny.

wskazania

Lek „Claritin” – jest lekiem należącym do protivoekssudativnoe, leki przeciwhistaminowe. Jego działanie opiera się na zdolności do przeprowadzenia blokujące receptory H1 histaminy. Akcja ta nadaje doskonały lek przeciwświądowe, przeciwalergiczne, właściwości anty-obrzęków.

Dużą zaletą leku jest to, że nie ma to wpływu na funkcjonowanie układu nerwowego. Oznacza to, że nie hamuje.

Medycyna „Claritin” Wskazania do stosowania są następujące:

 • pieczenie i swędzenie nosa, oczu;
 • zapalenie spojówek różnego pochodzenia;
 • nieżyt nosa, wyciek wodnisty z nosa, zapalenie zatok, pochodzenie alergiczne;
 • obrzęk tkanek;
 • alergie pokarmowe;
 • pokrzywka;
 • alergia na lek;
 • – choroby skóry, łuszczyca, egzema, kontaktowe zapalenie skóry;
 • skurcze oskrzeli;
 • obrzęk naczynioruchowy;
 • reakcja alergiczna na owada.

wydanie

Oznacza „Claritin” z alergii występuje w dwóch formach.

Tabletki mają kształt owalny. Jedna strona pigułka zawiera ryzyko i „10” figurę. Oto marką „kubek i kolby.” Po drugiej stronie – gładkie. Tabletki koloru białego.

Syrop jest słodki gęstą ciecz. Jest przejrzysty, bez włączenia cząstek stałych. Kolor nieco żółtawy syrop. Uzyskana ciecz w ciemnej butelki szklane. Producent środek antyadhezyjny w pojemnikach 60 do 120 ml.

Dawka leku

Zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem oznacza „Claritin”. Stosowanie tego leku, zgodnie z instrukcją, co następuje:

 1. Dzieciom w wieku ponad 12 lat i dorosłych powinno być przyjmowana raz dziennie i 1 tabletka (10 mg) lub 2 godziny. Łyżka syropu (10 ml).
 2. Pacjenci, u których zdiagnozowano niewydolność nerek lub z zaburzeniami czynności wątroby, powinni przyjmować lek w dawce powyżej, ale w ciągu dnia.
 3. 2-12 małych dzieci o wadze poniżej 30 kg dziennie zastosowanie 0,5 tabletek (5 mg) lub 1 h. Łyżka (5 ml).
 4. Dzieci w wieku 2-12 lat, o masie większej niż 30 kg, raz na dobę lub 1 tabletka 2 godziny. Syrop łyżką.

skutki uboczne

Czasami podczas leków „Claritin” zarówno u dzieci jak i dorosłych mogą wystąpić nieprzyjemne reakcje. Należy zauważyć, że działania niepożądane występują rzadko.

Instrukcja podaje następującą listę możliwych reakcji organizmu:

 1. Układ trawienny. Może pojawić się suchość w jamie ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka, o mdłości. Jest to niezwykle rzadkie naruszenie czynności wątroby.
 2. CNS. Dorośli mogą odczuwać zmęczenie, ból głowy, senność. Wstrzyknąć lek dzieci rzadko spotkać nerwowość, bóle głowy, uspokojenie.
 3. Alergiczne objawy. mogą wystąpić wysypki skórne. Bardzo rzadko rozwija się reakcji anafilaktycznej.
 4. Dermatologiczne przejawach. Bardzo rzadko miałem przypadki łysienia u dorosłych.

Przeciwwskazania do odbioru

Lek jest wolno używać u pacjentów z następującymi czynnikami:

 • wrażliwość na loratadynę integralnym środków;
 • karmienie piersią;
 • wiek dziecka do 2 lat.

Należy być bardzo ostrożnym, aby stosować leku w okresie ciąży. Preparat może wykorzystywać tylko wtedy, gdy to konieczne, pod nadzorem lekarza.

Przestrogi

Nie zaleca się stosować leku w okresie karmienia piersią. Produkt loratadyna jest bardzo łatwo przenikają do mleka. Tutaj osiągnie około takim samym stężeniu jak w osoczu krwi. Dlatego też, jeśli chcesz używać narkotyków „Claritin” z karmienia dziecka w tym okresie należy wyrzucić.

Narzędzie to jest szeroko popytu w pediatrii. Do okruchów od dwóch lat są dopuszczone do stosowania tylko syrop. Dzieci, które osiągnęły wiek trzech, dopuszczalne jest użycie postaci tabletek.

W efekcie alkoholu leku nie ulega zmianie. Jednakże w stanie wywołują efekty uboczne. W związku z tym, zaleca się w trakcie leczenia, aby powstrzymać się od picia napojów alkoholowych.

Czy mogę korzystać z tego narzędzia dla kierowców? W przeciwieństwie do pierwszej generacji leków (takich jak „Diazolin” „” „difenhydramina Tavegil”), „Claritin” nie powodują u pacjentek wyraźne spowolnienie reakcji i senność. Dlatego lek nie jest przeciwwskazany do stosowania dla kierowców. Należy jednak być bardzo ostrożnym. Ze względu na powyżej produktu mimo wszystko ma takiej reakcji ubocznych, takich jak senność.

„Claritin” lub „Loratadyna”?

Oba leki są leki przeciwhistaminowe. Jednocześnie są one wykorzystywane nie tylko jako leki antyalergiczne. Leki te są również wyeliminować reakcję zapalną. Tak często są one podawane w terapii skojarzonej w celu rozwiązania trwającego procesu. Przygotowania w zakresie popytu, nawet w przypadku zimnych dolegliwości.

Jest to bardzo trudne do porównania leku i jego analog. „Claritin” i „Loratadyna” – jest praktycznie taki sam lek, który jest produkowany pod różnymi nazwami. Wspomnieliśmy wcześniej, że aktywny składnik tych leków w równym stopniu.

Jedyną różnicą jest to, że „Claritin” jest wykonany przez belgijskich oddziałów „Sharing Plough.” Oznacza „loratadyna” produkowanego przez krajowych firm farmaceutycznych.

W związku z tym oba leki, chociaż jednej substancji czynnej, różnią się znacznie w cenie. Ponadto, koszty reklamy wpływa na wiele leków „Claritin”. Cena jednego opakowania (10 230 tabletek) Średnie rb.

Lek „loratadyna”, a wręcz przeciwnie – mniej znanym narzędziem dla konsumentów. Koszty opakowania 1 10 tabletek kosztuje pacjentowi 53 rubli.

analogi narkotyków

W niektórych przypadkach nie można kupić oryginalne leki przepisane przez lekarza. Istnieje potrzeba, aby podnieść zastępstwo dla takiego przygotowania. W takim przypadku lek musi mieć zasadniczo taki sam skład jak oryginał. Mając tę samą substancję czynną. A także przepisane leki wpływają na organizm. Innymi słowy, konieczne jest znalezienie analog.

„Claritin” – lek, który ma wiele podobnych leków. Jednak wybierając namiastkę dużą liczbą blokerów histaminy, które prezentowane są na rynku farmakologicznym, zwracać uwagę na przeciwwskazania i skuteczności leku. Dla każdego z tych leków w różnych pacjentów może wpływać na organizm w różny sposób. Dlatego też, wybierając zastępstwo, zaleca się, aby skonsultować się w kwestii wyboru lekarza.

Obecnie najbardziej znane i skuteczne analogi są:

 1. "Loratadyna Verte". Dosyć tani środek krajowy. Cena za opakowanie 10 tabletek wynosi od 20 do 30 rubli.
 2. "Klarotadin". Kolejny produkt krajowy. Dostępny w postaci tabletek i syropu.
 3. „Loratadyna”. Doskonały preparat, którego koszty (pakowanie. – 30 szt) wynosi 40 rubli.
 4. "Zyrtec". Droższe odpowiedniki sprzedawane przez Szwajcarii i Belgii. W rynku farmakologicznego występuje w dwóch postaciach dawkowania: Tabletki (180 rubli) i kroplami (240 rubli).

Oprócz wyżej wymienionych preparatów, nie mniej skutecznych analogów:

 • "Klaridol";
 • "Klarisens";
 • "Klargotil";
 • "Klarifarm";
 • "Klarfast";
 • "Klallirgen";
 • "Vero Loratadyna";
 • "Alerpriv";
 • "Lomilan";
 • "Erolin".

Jak widać, wiele leków, które są analogi narkotyków „Claritin”. Lepiej jest wybrać z takiej odmiany? Odpowiedź na to pytanie leży w indywidualnych cech organizmu. Dlatego wybierz zastąpić leki tylko ze swoim lekarzem.

Koszt leków

Lek „Claritin” jest łatwo kupić w prawie wszystkich aptekach. Jest on dostępny bez recepty. W związku z tym trudności dla jego nabycia pacjentów nie powstaje.

Dziś w aptece następującym cenę oryginalnego produktu:

 1. Preparat tabletki leku „Claritin” cena – 210-230 rubli za 1 opakowanie zawierające 10 tabletek.
 2. Syrop (120 ml), koszt – 360-380 rubli.
 3. Butelce zawierającej 60 ml Cena – 250-270 rubli.

Według lekarzy

Analizując temat narkotyków „Claritin” opinii lekarzy, możemy stwierdzić: lek – najbardziej ulubione narzędzie w walce z alergiami. Jest to dobre pytanie – dlaczego? Lekarze wyjaśnić swoje preferencje po prostu.

Przeciwalergiczny „Claritin” to nowa generacja leków. Ma szereg zalet w porównaniu z „suprastin”, „Tavegilom”. poprzednia generacja leków, pomimo ich skuteczności, powodować wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. „Claritin” lek działa na receptory histaminy selektywnie. Pozwala to uniknąć wielu nieprzyjemnych reakcji ze strony układu pokarmowego i nerwowego.

Ponadto lek „Claritin” nie różni się uspokojenie. Innymi słowy, nie powoduje sedacji lub senność. To pozwala na użycie leku, nawet tych pacjentów, których działalność jest związana z wysoką koncentracją uwagi.

„Claritin” oznacza łagodny sposób wpływa śluzowej. W rezultacie, nie ma ich suszenie, co często stanowi podstawę rozwoju patologii zakaźnych.

Referencje

Opinia pacjentów na lek „Claritin” jest zupełnie inna. Opinii niektórych ludzi potwierdzają wysoką efektywność funduszy. Tacy pacjenci poinformował, że lek niemal natychmiast eliminuje objawy alergiczne. Dużym plusem jest łatwość użycia narzędzia. Wystarczy wziąć tabletkę raz dziennie, a korzystny efekt jest świadczona. Jedyną wadą jest wysoka cena leku.

Inni pacjenci raport mówiąc, że lek nie pomaga im radzić sobie z alergią. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na obecność ból głowy lub senność.

Zawarcie proponuje następujące. „Claritin” medycyna – całkiem skutecznym narzędziem, które z racji specyficznych funkcji może nie działać dla pacjenta.