365 Shares 8042 views

Ból w okolicy pępka – Przyczyny

Jeśli ból brzucha w rejonie pępka – co to znaczy? Oczywiście, odpowiedź na to pytanie może być tylko lekarz po dokładnym zbadaniu. Po tym wszystkim ból w tym obszarze może wskazywać na patologię niemal każdy narząd w jamie brzusznej. Dlatego też, jeśli wystąpią takie sensacje w brzuchu powinien skontaktować się z placówki medycznej.


Z różnych chorób organów wewnętrznych, charakteryzuje się jednym lub drugim zlokalizowanego bólu, co jednak nie zawsze pokrywa się z położeniem cierpiącego ciała. Gdy jest to konieczne skarg pacjenta na ból w okolicy pępka, aby określić, gdzie są one skoncentrowane – powyżej pępka, poniżej lub wokół niego. Oprócz tej dziedzinie, trzeba wiedzieć, rodzaj i czas trwania.

Ból pępka przedstawia różnorodnych chorób jamy brzusznej.

To może być niedokrwienie jelit, choroby jelita grubego i odbytu. W tych dolegliwości dyskomfort skoncentrowany i powyżej i poniżej pępka.

Ból w okolicy pępka jest w typowy dla przepuklinę pępkową. W tym przypadku nie może być ostry ból, wzdęcia, nudności, problemy z krzesłem.

Inną chorobą, w której istnieje neprityanye sensacje w sztuce – przewlekłe zapalenie jelit. Były nudne bóle bóle brzucha, wzdęcia, utrata apetytu, uczucie ciężkości, co gorsza po jedzeniu.

W ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego, ból może być skoncentrowana w każdej części brzucha, w tym około pępku. Mimo upływu czasu nie jest już odczuwalne w prawo.

Ból w okolicy pępka może na odbieranie i skręt – ostrą chorobę, która towarzyszy zaparcia, wymioty, wzdęcia, skurcze.

Ten ból jest symptomem wokół pępka jest obecny w raku jelita cienkiego. Ponadto, gdy choroba jest ostra redukcja masy ciała, utrata apetytu, nudności, wzdęcia, skurcze.

Jeśli ból zatężono pod pępkiem kobiet może to wskazywać chorób ginekologicznych. Mówimy o endometriozie, mięśniaków macicy, raka jajnika, raka macicy.

Ból pod pępkiem można przeprowadzić w obecności zapalenie pęcherza – choroby zakaźne pęcherza.

Jeśli ona koncentruje się nad nim, wtedy mówimy o chorobach żołądka, pęcherzyka żółciowego, dwunastnicy.

Może to być zapalenie błony śluzowej żołądka lub zapalenie błony śluzowej żołądka. Ten rodzaj bólu występuje wrzód żołądka i dwunastnicy, gdy wrzód. Wrzód jest otwartą ranę, która występuje w wyniku uszkodzenia błony śluzowej żołądka, mięśni i naczyń krwionośnych.

Dla takiego strasznej choroby jak rak żołądka, zwykle charakteryzuje się bólem w obszarze powyżej pępku. Dlatego konieczne jest, aby monitorować ich lokalizację.

Ból w okolicy pępka może wystąpić podczas migreny brzusznej. Dzięki tej choroby występują intensywne charakter napadowy ból i skurcze mięśni ściany brzucha. Ponadto obserwuje się objawy, takie jak nudności, biegunka, zimne i drętwienie kończyn, bladość. Dyskomfort może trwać kilka godzin lub kilka dni. Choroba jest bardziej powszechne wśród młodzieży.

Ból w okolicy pępka mogą wystąpić w czasie ciąży. W brzuchu okresie wzrostu, te uczucia są związane z napięciem skóry i nie powinna powodować alarm. Przyczyną bólu może być osłabienie ściany brzucha. Również w czasie ciąży jest wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia przepukliny pępowinowej. Dlatego w każdym przypadku, gdy odczuwa żadnego dyskomfortu w tej pozycji pilnie skontaktować się z lekarzem.

Tak więc, każdy ból w okolicy pępka powinna być pobudką, ponieważ może to oznaczać bardzo poważne choroby narządów znajdujących się w jamie brzusznej. Nie ma potrzeby, aby spekulować i czekać, gdzie wyświetlacze krzywa, i powinno szybko przejść do kliniki.