431 Shares 4481 views

Jak stać się jubilera, gdzie iść i co trzeba, aby stać się mistrzem jubiler


Pytanie brzmi, jak stać się jubiler, ma znaczenie nie jest pierwszym sto lub nawet tysiąc lat – zdolność do tworzenia wykwintne biżuterię z metali szlachetnych i kamieni cenionych od czasów starożytnych cywilizacji. Oczywiście, w ciągu ostatnich metod nauczania wieku zmieniły się znacząco: długoterminowych relacji „mistrz – uczeń” zostały przekształcone w pełnym wymiarze czasu i programów edukacyjnych korespondencyjnych, które osiągnęły poziom profesjonalny może być tylko kilka lat. Co więcej, w pewnym stopniu zmienił podejście do zawodu jest teraz, w jaki sposób stać się rzemieślnik biżuteria, rozważając nie tylko dla tych, którzy widzą go jako swojego zawodu, ale także tych, którzy szukają ciekawego hobby, które również mogą być dobrym pomysłem zarobić.

Co jest konieczne dla tych, którzy chcą stać się jubiler?

Oczywiście, przed podpisaniem się na kurs lub zacząć samokształcenie, wiele z nich próbuje dowiedzieć się, co trzeba, aby stać jubilera, i ile to będzie kosztować wszystko, czego potrzebujemy. Ogólnie rzecz biorąc, biznes biżuteria obejmuje trzy główne obszary: tworzenie szkiców, modelowania 3D i bezpośredniej pracy na produkcie (odlewanie, obróbka skrawaniem, itp).

Tak więc, musimy pamiętać, że do produkcji biżuterii wymaga oddzielnego pokoju z układu wydechowego. Większość standardowych narzędzi przeznaczonych do sprzedaży w zwykłym sklepie z narzędziami: to wyrzynarki, młotek, nożyce metalowe, plików i pił, szczypce, nożyce do drutu, zaciski itp Oczywiście, nie ma w arsenale kreatora i specyficznych narzędzi i instrumentów, które są potrzebne przede wszystkim do tworzenia i przetwarzania form – blachy stalowej do prostowania i wyrównanie, pleśni, itp Pełną listę wymagane dowiesz się bezpośrednio w trakcie szkolenia.

Szkicowanie wymagają papieru, ołówki, akwarela, gwasz i szczotki. Nie będzie również odpowiedni przewód, gliny i kleju. Modelowanie 3D odbywa się na komputerze. Może on mieć średnią wydajność i nie posiada najpotężniejszą kartę graficzną, najważniejsze – aby zainstalować go specjalistycznych programów, takich jak Rhinoceros 3D i ZBrush. Ponadto, jubiler przydatna Photoshop i CorelDRAW.

Tak więc, jeśli istnieje przyszłych mistrzów odpowiednich pomieszczeń, najbardziej znaczących artykułów na koszty początkowe będzie zakup niezbędnych narzędzi, a także zakup licencjonowanego oprogramowania.

Gdzie mogę zostać jubiler?

Wydawałoby się, że World Wide Web znacznie rozszerzyliśmy naszą zdolność do samodzielnego uczenia się: jest to możliwe, aby znaleźć jakieś tutoriale i zacząć pojmować konkretnego rzemiosła. Jednak biznes biżuteria – jest to obszar, w którym poczucie własnej wartości jest tylko poprawić technikę i nauczyć się podstaw i dostosowania umiejętności do pożądanego poziomu z najlepszym nauczycielem. Po pierwsze, ma kompletny program, który obejmuje wszystkie aspekty i kierunki, przy studenta do samodzielnej nauki, co do zasady, jest on obecnie program. Nowicjusz nie jest tak łatwo poradzić sobie z tym zadaniem, ponieważ trudno jest ocenić prawidłowość i kompletność wybranego materiału.

Po drugie, gdy trenuje pod okiem doświadczonym profesjonalistą, trwale uzyskać informacje zwrotne. Nauczyciel powie, na co jeszcze powinno działać, po prostu wskazać na błędy, jeśli takie istnieją. Po trzecie, istnieją również obszary, które mają się uczyć na własną rękę jest praktycznie niemożliwe. Na przykład, do projektowania biżuterii jest bardzo trudno znaleźć specjalistyczną literaturę, która byłaby w pełni pokryte ten obszar.

Tak więc, jeśli naprawdę chcą opanować sztukę tworzenia biżuterii, na pytanie: „Jak zostać jubiler niezależnie” powinno zostać zastąpione przez pytanie: „Gdzie stać się jubiler?” I istnieją dwie główne opcje: kursy w pełnym wymiarze czasu i korespondencji (online Program). Plusy klas korespondencji: niższa cena i możliwość uczenia się w domu, w najbardziej dogodnym czasie. Zalety kursów wewnętrznych: nauka jest szybsza i bardziej wydajna, zawsze jest o kontakt z nauczycielem i innymi uczniami, można dyskutować na wszelkie pytania, poprosić o radę lub pomoc.

Gdzie można nauczyć się być jubilerem w Moskwie?

Wszyscy ci, którzy chcą stać się jubiler, niezależnie od ich szkolenia, szkoła zaprasza J-design.pro biżuteria design. Tam organizowane są w pełnym wymiarze czasu i korespondencyjnych kursów, które są zaprojektowane tak, że uczniowie krok po kroku opanował wszystkie umiejętności profesjonalnego jubilera i po zakończeniu programu do tworzenia własnych produktów. Szkolenie trwa od sześciu miesięcy (na entry-level) do dwóch lat (poziom profesjonalny).

W tworzeniu programu, znaczna zwrócono uwagę nie tylko aspekty techniczne, ale również artystyczne. Przyszłych mistrzów nauczył się myśleć, analizować i oceniać, zaszczepić artystyczny smak. Dlatego studenci uczęszczają na kursy w pełnym wymiarze godzin z nauczycielami na specjalistycznych wystawach, gdzie zapoznają się z produktów wykonanych przez profesjonalistów, i analizować je. J-design.pro szkoła zapewnia studentom wszystko, co potrzebne, aby stać się jubiler, aby rozpocząć produkcję własnych produktów, a potem, być może, aby otworzyć własną markę ekskluzywnej biżuterii.