320 Shares 8712 views

Najlepsze cytaty miłosne

Najlepsze cytaty dotyczące miłości należą do najbardziej zróżnicowanych postaci literatury, kina i sztuki. Wiele takich wypowiedzi można znaleźć zarówno w dziełach literackich, jak iw filmach reżyserów kultowych. Jednak najsłynniejsze z nich można znaleźć w poezji, w tekstach miłosnych. Nie można ignorować zwrotów literackich bohaterów, bohaterów filmu. W tym artykule rozważymy tylko najbardziej znane wyrazy w tym temacie.


Afororia Dantego

Wiele z najlepszych cytatów o miłości należy do poetów wczesnych czasów współczesnych. To był renesans, a wielu autorów napisało piękne teksty miłosne. Dante poświęcił wiele pięknych wierszy ukochanemu, który nabrał znaczenia aforyzmów: są tak piękne.

Dla niego należy do wyrażenia: "Wszystkie myśli dotyczą miłości, o niej samej". Miłosne teksty w twórczości poety mają filozoficzne brzmienie. Ujrzał to jako uczucie, które determinuje życie osoby. W swojej głównej pracy przywiązanie do ukochanego na wiele sposobów określało spisek narracji. Dante twierdził, że to uczucie jest związane z osobą od urodzenia: "W duszy miłości położył aspiracje." Teksty miłosne autora otworzyły początek tego pięknego tematu w literaturze renesansu.

Myśli Petrarcha

Najlepsze cytaty dotyczące miłości należą do tego poety, który jest głównym przedstawicielem renesansu. Jego poezja różni się szczerością i niedbale w wizerunku uczuć. To spowodowało jej sukces w rówieśnikach i potomkach. Jego najsłynniejsza praca to cykl wierszy poświęconych Laurzie. Główną cechą tekstów Petrarcha jest to, że jest poświęcona głębokiemu wewnętrznemu odczuciu osoby.

Należy do wyrażenia "Moje zmęczenie nie zagrażało mojej miłości". Poezja autora wyróżnia się głęboką penetracją i szczerością. Oprócz tych utworów napisał dzieła, w których uwielbiał zwycięstwo miłości w życiu człowieka.

Słówek

Najlepsze cytaty dotyczące miłości należą również do słynnego angielskiego dramatopisarza, który dał nam wspaniały cykl sonetów na temat tego uczucia. Poezja Szekspira jest szczególnie ekspresyjna i dramatyczna, ale jednocześnie tkliwość i subtelny liryzm. Jest właścicielem tego zdania: "Prawdziwa miłość nie może mówić". Ten sławny dramaturg stworzył wspaniałe komedie o miłośnikach bohaterów.

Oprócz tragicznej sztuki o Romeo i Julii, stworzył dzieła, w których opisał romans z subtelnym i eleganckim humorem. Powiedział więc: "Miłość z powodu rzadko żyje w harmonii". Ten autor ma wiele cytatów, poświęconych doświadczeniom kochanków, którzy różnią się zarówno w tragedii, jak iw dotyku sentymentalności.

W poezji Puszkina

Najlepsze cytaty o miłości można znaleźć w tekstach miłosnych poetów rosyjskich. W poezji A.Pushkina temat uczucia światła jest jednym z głównych jego dzieł. Jest właścicielem zdania "Miłość wszystkich czasów jest podporządkowana", a już wyrażenie z podręcznika, które jest niemal powiedzeniem, chociaż brzmi to w jednym z najbardziej znanych utworów – powieści w wierszach "Eugene Onegin". Ponadto poeta często pisał mały wiersz na ten temat.

Najbardziej znaną z nich jest spowiedź ukochanej kobiety, która jest interesująca, ponieważ autor przypomina jej dawne uczucie dla niej. Wyrazem "Kochałem cię" (tak zaczyna się ten wiersz) również stało się podręcznikiem. W pracy poety można znaleźć inne wypowiedzi tego uczucia, ponieważ dużo napisał na ten temat, a także na temat przyjaźni.

W dziełach Yesenin

Najlepsze cytaty o miłości i związkach znajdują się w twórczości tego słynnego rosyjskiego poety. Ten temat zajmuje ważne miejsce w jego pracy. Cechą poezji poety jest rozwinięcie myśli o miłości w kontekście folkloru folklorystycznego. Jednocześnie motyw jego smutku jest integralną częścią jego pism. Jest właścicielem frazy "Nie kochasz mnie, nie pożałujesz". Cechą charakterystyczną autora jest to, że w jego tekstach linia miłosna jest często przedstawiana na tle najpiękniejszej rosyjskiej natury.

Najlepsze cytaty o miłości poety znajdują się w jego wczesnych wierszach, przepełnionych wyjątkowo jasnym, radosnym uczuciem. Jeden z tych wierszy brzmi tak dotykliwym zdaniem: "Oto, głupie szczęście". Tematem relacji miłosnych jest czerwony wątek poprzez wszystkie jego dzieła.

W kinie domowym

Najlepsze cytaty o życiu, miłości i relacjach często pojawiają się w kinematografii zagranicznej i krajowej. Ten temat jest mniej lub bardziej obecny w niemal wszystkich filmach. W jednym z najsłynniejszych filmów radzieckich jest to wyrażenie: "Jeśli jesteś osobą, tak kochaj osobę". Te słowa są wymawiane przez ciotkę bohatera, który w swoim życiu poszukiwał abstrakcyjnego ideału piękna i życzliwości. To stwierdzenie wyraża prostą codzienną mądrość, która zachęca ludzi do nie realizowania nieistniejących marzeń, ale szukać czegoś lepszego w otaczających ludzi.

W filozofii

Najlepsze cytaty świata o miłości należą do najwybitniejszych myślicieli różnych epok. Wielu z nich uważa to uczucie za jedną z głównych rzeczy w życiu. Na przykład Confucius powiedział: "Miłość jest początkiem i końcem naszej egzystencji". Uważał, że bez niej istnienie życia jest niemożliwe, twierdził, że określa przeznaczenie człowieka, nadaje znaczeniu swoim działaniom. On sam, będąc filozofem, powiedział, że każda sprytna, myśląca osoba powinna się ukłonić przed miłością. W przybliżeniu ta myśl wyrażona została przez słynnego przedstawiciela indyjskiego narodowego ruchu niepodległości M. Gandhi: "Gdzie jest miłość, jest życie".

Opracował własną koncepcję, opartą na pojednaniu i pokojowym współistnieniu różnych narodów należących do różnych religii i narodowości. I próbował przetłumaczyć ten pomysł na rzeczywistość swoim własnym przykładem. W przybliżeniu w tym samym duchu dobrze znany rosyjski pisarz Leo Tolstoy wyraził: "Miłość to samo życie". Idea ta jest ideologiczną podstawą wszystkich jego dzieł.

We wszystkich jego największych i najbardziej znaczących powieściach najważniejsza jest idea, że to uczucie między ludami determinuje ich istnienie. Najlepsze cytaty z książek o miłości pokazują, że najbardziej znani autorzy uważali, że to uczucie jest najważniejsze w życiu osoby, co wspiera jego przywiązanie do kobiety. Goethe powiedział: "Obraz bliskiej osoby nie może się starzeć". Tak więc wypowiedzi filozofów różnych epok na ten temat są bardzo podobne: wszyscy uważali to uczucie za najważniejsze w ludzkiej egzystencji.

W filmach zagranicznych

Najlepsze cytaty świata dotyczące miłości dowodzą, że wszystkie największe umysły świata odzwierciedlają to uczucie. Zwroty i wypowiedzi na ten temat można znaleźć w obcych filmach. W popularnej brazylijskiej telewizji "Clone" jest wiele ciekawych argumentów na temat małżeństwa, relacji między mężczyzną a kobietą. Te aforyzmy są tym bardziej interesujące, ponieważ wyrażane są w stylu wschodniej mądrości.

W filmie pojawia się następujący zwrot: "Miłość to wąż przekształcający się w ornament". Te słowa różnią się od wszystkich powyższych stwierdzeń. W tym przypadku wyrażenie – gorycz i ból po uświadomieniu sobie, że miłość przynosi nie tylko radość, ale cierpienie. W słynnym musicalu "Moulin Rouge" jest zdanie zupełnie odwrotne w znaczeniu: "Życie bez miłości jest po prostu horrorem". Tak więc w kinie temat miłosny zajmuje znaczące miejsce, a wiele cytatów wymawianych przez różnych bohaterów stało się przysłowiami.

Ludzkiej mądrości

Podsumowując, należy zauważyć, że w folklorze jest wiele wypowiedzi na temat małżeństwa, miłości, stosunków sentymentalnych. Jeden z najbardziej znanych zwrotów, "Beats – oznacza kocha", nawet nabrał komiksu. Ogólnie rzecz biorąc, wiele przysłów i słów o tematyce miłosnej przeplatają światową mądrość, a zatem prawie wszystkie mają humorystyczny sens. Takie, na przykład, aforyzm "Miłość jest zła – pokochasz kozę". Frazy te są pozbawione patosu, nie udają niczego, niczego nie uczą, po prostu naprawiają wszystkie znane prawdy. Ale to właśnie ich wartość.

Przez wieki pojawiająca się mądrość ludzi czasami dokładniej i niewiele podkreśla pewne niuanse małżeństwa i miłości. Takie jest na przykład powiedzenie "Cudowni ludzie zostają potępieni – po prostu grają". Prawie wszystkie wypowiedzi na ten temat są przepełnione subtelnym humorem. Ponadto wyrażenia te różnią się sonorencją, a nawet poetycką, nieodłączną częścią rosyjskich pieśni ludowych. Być może dlatego są tak popularni wśród ludzi.

W folklorze można też znaleźć dobre humorystyczne relacje małżeńskie. Na przykład jednym z najbardziej zabawnych słów jest: "Nie chcę studiować, chcę poślubić". To stwierdzenie skierowane było do ludzi dzięki Fonvizinie. Po raz pierwszy pojawia się w jego pracy "Mniejszej". Nasi przodkowie dla małżeństwa i miłości wyglądali prostsi i mądrzej. Dlatego przysłowie w tej sprawie osiągnęli nasze dni i są nadal aktywnie wykorzystywane w życiu codziennym.