294 Shares 8616 views

Panoramiczna winda: rodzaje, projektowanie, rozmiar. windy osobowe

Stosowanie niektórych materiałów do wytwarzania różnych struktur spowodował wymagania dotyczące niezawodności, bezpieczeństwa i estetyki. A jeśli trzeba produkować mocne i trwałe produkty jest chyba podstawowym we wszystkich sektorach, a następnie, na przykład, udoskonalenia projektowe mogą być niepotrzebne. Z kolei panoramiczną windę, która nazywana jest także przegląd pokazuje przykład optymalnej kombinacji i właściwości wytrzymałościowych i atrakcyjność wizualną. Takie wzory idealnie pasują do wnętrza szanowanych centrów handlowych, hoteli, dużych terminali, centrów handlowych i kompleksów rozrywkowych.


Projekt winda panoramiczna

Pomimo ograniczeń dotyczących korzystania z materiałów, które powinny zapewnić widoczność, projektanci, modele wind oferują ogromną gamę rozwiązań. Różnorodność wzorów wynika z szerokimi możliwościami projektowania architektonicznego i wykonanie kabiny. Więc dzisiaj praktyka stosowania prostych ścian półkoliste, kwadratowe i kształcie rombu. W tej klasycznej modeli kwadratowych są używane rzadziej właśnie ze względu na ich trywialności. Różne podejścia do wdrażania i przeszklenia. Na przykład, przeglądowy windy, którego konstrukcja ma półkolisty linii ścian muszą być wyposażone w blachach tyłu. Jednak projekty z prostymi bokami i pozwalają w pełni przeszklone ze wszystkich stron – z reguły na cztery. Ponadto, wiele rozwiązań pod względem położenia wyjściowego. Nie może być więcej, a oni nie zawsze są umieszczone w środkowej części strony wylotowej.

Winda

Tak jak poprzednio, głównym parametrem określającym zdolności operacyjnych windy, jest pojemność. Średnio ta waha się od 500 do 1000 kg. Szeroki zakres rozmiarów i parametrów. Szerokość i długość kabiny może zawierać od 100 do 200 cm albo więcej. Ponownie, to średnia wielkość, jak specjalnej wersji może być znacznie bardziej masywny. Na podstawowych parametrów w dużej mierze zależy od wielkości panoramicznym windy w otwór wyjściowy, który ma szerokość może być 80-100 cm. Ponadto, konstruktorzy coraz bardziej koncentruje się na szybkobieżnych parametrów kabiny i możliwości ruchu pod kątem. Nowoczesne windy tego rodzaju mogą rozwijać około 120 km / h, przy zachowaniu zgodności z rygorystycznymi wymogami bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o możliwości pracy pod kątem, wał może być umieszczona pod kątem 70-80 stopni.

Applied Materials

Chociaż na zewnątrz nawet częściowo panoramiczne windy wydaje się całkowicie ze szkła, w rzeczywistości, w swej ogólnej konstrukcji fundamentu są konstrukcje metalowe. Zazwyczaj specjalnych stopów stali nierdzewnej z powłok tworzących podstawę nośną. Tak więc, na wystające wizualnej często zakrytej metalu polerowane brązu, która sprawia, że struktura tworzą mocniejsze. Szczególną uwagę zwraca się i szkło. Nawet w prostych modyfikacji windy panoramiczne wykonane z wysokiej wytrzymałości i ciężkich płyt, przymocowanego do platformy. Wytrzymałość szkła – jest głównym elementem projektu, ale ważne, a inne cechy materiału. Szkło musi być odporne na ogień, szczelne, odporne na uderzenia, a w niektórych przypadkach, do izolacji dźwiękowej.

gatunek

Brak dowodów na separacji panoramiczne windy kilku struktur, ale najważniejsze jest to rodzaj systemu podnoszenia. Istnieje hydrauliczny, próżni i modele elektryczne. Tradycyjnie uważa się za mechanizm hydrauliczny, który zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa i spokoju. Zalety zmian elektrycznych obejmują głównie dynamikę przepływu. Z reguły ten szybkich modeli, co jest korzystne do stosowania w nowoczesnych budynkach o dużej wysokości. Całkiem obiecująco, a nowe rodzaje próżniowych panoramiczne windy, do funkcji, które obejmują zwartą konstrukcję. Jest to innowacyjna realizacja zasady systemów podnośnikowych, ale szeroka dystrybucja nie posiada jeszcze ze względu na wysokie koszty.

komunikacja

Oryginalne Design Review windy i wymusza konieczność wdrożenia odpowiedniego przepisu w zakresie komfortu. Już w podstawowej konstrukcji zapewnia ogrzewanie, kanały wentylacyjne i oświetlenie. okablowanie urządzenia komunikacyjne realizowane jest za pośrednictwem specjalnej chronionej wału z obowiązkowego podłączenia systemów zasilania awaryjnego. Więcej tech wyciąg pasażerski zapewnia również dla systemów multimedialnych i monitoring.

Plusy i minusy panoramiczną windą

Powszechne ocena windy wskazuje, że, oczywiście, mają więcej pozytywów. Jest to przede wszystkim zalety estetyczne, w tym spektakularny design, z możliwością panoramicznego zwiedzania i małej wielkości. Ponadto, niektóre modele przewyższają tradycyjne konstrukcje metalowe ze względu na niski poziom hałasu i wibracji. Jednocześnie, windy osobowe z otwartym widokiem przez przezroczystego szkła daje komfort psychiczny osób, które cierpią na klaustrofobię.

Jeśli chodzi o wady, wszystkie są przekazywane do bezpośrednich twórców i właścicieli windy. Po pierwsze, projektant jest wciąż w pewnych granicach, które są określane przez konieczności użycia dużej wytrzymałości szkła triplex oraz wzmocnioną sprzętu mechanicznego, który obsługuje wymaganego poziomu niezawodności. Po drugie, takie projekty są znacznie droższe i zakup i utrzymanie w czasie operacji.

Instalacja windy panoramiczne

Sama instalacja windy jest najmniej czasochłonne. Główne prace w ramach projektu obejmuje instalację kopalni. należy przewidzieć, nawet na etapie projektowania inwestycji budowlanej, choć odległe klatki windy zewnętrzne mogą być zintegrowane, a po wybudowaniu budynku. Przestrzeń wału jest uwięziony metalowe pudełko. Ściany są starannie dopracowany i wyposażony w niezbędne oprogramowanie podnoszenia. Następnie, przy użyciu nawiasów ustawione, panoramiczną windą z urządzeniami towarzyszącymi. Montaż odbywa się wzdłuż prowadnic i wymaga niezawodne mocowanie kabiny do cylindra lub innego kompleksu podnoszenia.

wniosek

Pomimo wysokich kosztów modeli windy panoramiczne, ich stosowanie jest w pełni uzasadnione z finansowego punktu widzenia. Badania pokazują, że budynki, centra handlowe i terminale z takich urządzeń mają wyższy ruchu odwiedzających. Ponadto, nie jest konieczne do rozpatrzenia windą panoramiczną go jako atrakcyjnego pomocą ruchu w budynku. Nawet użytkownik, który nie korzysta z windy, jego sama obecność w ogólnej wnętrza wywołuje pozytywne emocje. kabina szklana z nietypowym kształcie umiejętnie integracji stylistycznej zespołem środowiska przestrzennego wprowadza specjalną estetyczny odcień i poprawę ogólnego wizerunku budynku.