715 Shares 4929 views

Wybitne osobowości naszych czasów. Wybitne osobistości Rosji

Jest to test psychologiczny: człowiek jest szybko poprosił i nie wahaj się zadzwonić poeta, owoce i drób. Interesujące jest to, że 90% osób natychmiast wezwał Puszkin, jabłko i kurczaka. Puszkin oczywiście geniusz literacki. A kto inny może być przypisana do wybitnych osobistości z przeszłości, niektóre osobistości naszych czasów znany?


zastaw of fame

Ci, którzy opuścili swoje piętno w historii, zostanie zapamiętany na wieki, i bez względu na to w jakim obszarze oni „Dziedzictwo” – polityka, sztuki lub nauki.

Wybitnych jednostek – VIP, które pobudzają umysły setek tysięcy ludzi. Jak udało im się dotrzeć na szczyt? Co to jest naturalny talent i geniusz, praca nad sobą, albo po prostu palec losu? Wydaje się, że na drodze do światowej sławy niekoniecznie wszystkie 3 czynniki:

  1. Talent. On musi być obecny. Jaszyn – wielki bramkarz, Einstein – utalentowany fizyk, Richelieu – utalentowany polityk i Leonardo da Vinci – geniuszem. Każdy z nich – wybitna osobowość swojego czasu.
  2. Pracowitość. Bez niej po prostu talent w ziemi.
  3. Los. Pewien zbieg okoliczności często odgrywa decydującą rolę w życiu geniusza i wyświetla go na ścieżce społecznego uznania.

Najbardziej znanym człowiekiem na świecie

Można zrobić eksperyment: usiąść i pisać bez zastanowienia z najbardziej znanych osobowości świata. W każdej turze listy. Kto może tam wejść? Pisarzy – Puszkina, Lermontowa, Czechowa, Tołstoja, Dostojewskiego, Saint-Exupery, Szekspira, Byrona. Wybitne osobowości naszych czasów w literaturze – Dzhoan Rouling i Stiven króla, a może Astrid Lindgren.

Artystów – nieśmiertelna Da Vinci, Picasso, Van Gogh, niedoścignionym malarz morski Aivazovsky, Levitan i Shishkin.

Kobiet – Kleopatry, pięknej Roxelana, legendarnego Mata Hari i niepowtarzalnym Koko Shanel. Monica Bellucci i Greta Garbo, Brizhit Bardo, Sofi Loren – wybitne osobowości naszych czasów. Wszystkie z nich stały się sławne dzięki jasnym wygląd i talent aktorski.

Dane historyczne – Louis XIV, kardynał Richelieu, Piotr I, Katarzyna II, Lenin, Hitler, Stalin, Fidel Castro, Roosevelta.

Nie możemy zapomnieć o uniwersytecie, Newton, Archimedesa, Tsialkovskogo, Mendelejewa wśród naukowców. Grigorij Perelman Yakovlevich – wybitna osobowość naszych czasów w Rosji, światowej sławy matematyk, który udowodnił hipotezę Poincarégo.

Lista jest długa

Maja Plisiecka – ikona Radzieckiego baletu. To ustanowił rekord – tańczyła do 65 lat na scenie, prawie nikt nie będzie w stanie powtórzyć swoje osiągnięcie. Ale oprócz niej było jeszcze Mari Ramberg, Anna Pavlova, Mathilde Kshesinskaya, Ulanova.

Nasz kraj dał światu wiele znanych osób w przeszłości iw teraźniejszości. Wybitnych ludzi naszych czasów Rosji pokazał się w wielu różnych dziedzinach:

  • Sport – Alina Kabajewa; Jelena Isinbajewa, która wyznaczyła 27 rekordów świata i skacząc z szóstego na wysokości 5,06 m; Aleksander Karelin, który przez 13 lat nikt nie mógł wygrać w zapasach w stylu klasycznym; Sergey Bubka; Władysław Tretiak; niezwyciężonego postać łyżwiarz Irina Rodnina;
  • sztuka – cały świat podziwiał dzieło Siergieja Marshennikova artystów Dmitry Annenkov, Nikolaya Blohina Stanisław Plutenko, Konstantina Lupanova Aleksiej Chernigina;
  • moda – Natalia Vodianova, Vlad Roslyakova i Sasha Pivovarova – jeden z najlepiej zarabiających modelek w świecie;
  • naukowcy – Sergey Brin (imigriroval do Ameryki wraz z matematykiem Larri Peydzhem dotarło do wszystkich z Google), Żores Ałfiorow Jurij Oganesyan, Aleksey Starobinsky.

Wszystkie z nich – wybitna osobowość naszych czasów, wyróżniają się talentem i niesamowitą etykę pracy.

Nikt nie powinien być pozostawione

Historia świata – to jest ogromny obraz układanki, puzzle i każdy w niej na swoim miejscu, w przeciwnym razie nie będzie wiedział, nasz świat, jak go widzimy dzisiaj. Miliardy niewidzialnych nici naszej przeszłości jest mocno związana z teraźniejszością, a każda wybitna osobowość swego czasu grał istotną rolę w scenie.

W każdy obszar miał własną niezwykłą osobowość i wymienić je wszystkie, trzeba będzie encyklopedia Wielu głośności.

Czy literatura może uderzyć z Jules Verne, Defoe, krwawienie z nosa, Cwietajewej, Achmatowej, Żukowski, Chukovsky, Bułhakowa, Agatha Christie, Artura Konana Doyle lub Dzheyn Ostin? Również znaczące dzieła wielkich filozofów – Konfucjusza, Diogenes, Arystoteles, Luter Machiavelli.

Mahatma Gandhi, Lincoln, Churchill, Mao Tszedun, de Gaulle – polityk, które mogłyby zmienić oblicze krajów, charyzmatyczną osobowość porwać dla setek tysięcy mieszkańców.

Cezar, Wielki, Napoleon, Newski Dornskoy, Suworow, Kutuzow – najwięksi generałowie swego czasu. Lista jest długa: Tamerlan, Czyngis-chana Hannibal Barca Saladyn i innych.

W wieku wielkich odkryć geograficznych, Chiny, Portugalia, Hiszpania, Włochy dał największy podróżnik na świecie, nieustraszonych romantyczny, dług osoby, która otworzyła nową erę.

dramatyczny medycyna

Niewiele osób wie, że wielu lekarzy wykonywane na siebie śmiertelne eksperymenty, z których część zakończyła się tragicznie. Celem tych eksperymentów było ocalić ludzkość, aby znaleźć lekarstwo na nieznaną chorobę studiowania wirusy i bakterie. To Max Pettenkofer Rudolf Emmerich, Ilya Miecznikow An lekarz angielski, Biały, francuski lekarz Byular Antoine Clot, Rosenfeld austriackiego lekarza, dr Finlay, Lasear, Anglik Ross i włoskiego Grassi i innych bohaterów, którzy poświęcili się dla dobra nauki. Ich dewizą jest „światłem dla innych, palić.”

Hipokrates i Awicenna, Sklifasovsky, Botkin, Amosov, Bekhterev, kardiolog Baker, Leila Denmark, Freud, Louis Pasteur i wiele innych utalentowanych lekarzy – chirurgów, wirusolodzy, pediatrów, onkologów, okulistów, ginekologów – wszystkie są wybitne osobistości, których działalność jest ratowanie życia milion.

nieznanych bohaterów

Wiemy, pamiętamy i uhonorować tych sławnych ludzi, którzy zostali zamkniętych w historii, które stały się bohaterami wybitnych wydarzeń w tej czy innej sfery. Ale w życiu codziennym z nami mieszkają ci, którzy codziennie ryzykują się w trosce o nasze bezpieczeństwo i dobrobyt.

Kwiecień 1986 – fatalny wypadek w Czarnobylu. Dziesiątki inżynierów, żołnierzy, strażaków i członków społeczności po prostu oddali swoje życie, gaśniczy szalejące atomowych śmiercionośne płomienie.

Marzec 2007 – pożar szalał w domu opieki w mieście Yeisk. Wszystkich pracowników jest tylko jedna pielęgniarka rzucili się ratować pacjentów. Uratowała życie ponad 30 osób w podeszłym wieku, ale bohatersko zginął od uduszenia.

Wrzesień 2004 – porucznik Turkin zmarł, pokryte granat z jego ciała. Rzuciła terrorystów w grupie dzieci.

Piąta równiarka Sergey Krivov uratował dziecko przez pociągnięcie go z rzeki. O jego wyczyny stała się znana przez przypadek, on nawet nie mów nikomu o tym, pokazując nie tylko odwagę tego człowieka, ale duchowo bogaty i nieśmiałą osobą.

12-letni Staś Slyn'ko podczas pożaru trwało z dala od ognia swoją 5-letnią siostrę, utrzymanie życia dziecka. Jego bohaterstwo został odznaczony medalem „za odwagę w ogniu”. Specjaliści zauważył, że chłopak działał z niezwykłą dokładnością w krytycznej sytuacji, zachowując zimną krew w obliczu niebezpieczeństwa i narażenia dorosłego mężczyzny.

Wszystkie z nich – i wielu innych wybitnych osobowości naszych czasów.

Wielu bohaterów nazywa Bryusa Uillisa Schwarzenegger i Dzheki Chana. Ale należy pamiętać, że ich życie – gra. przekształcić je na znaki dla kamery. W życiu, to najbardziej zwykłych ludzi i ich zachowania w chwilach niebezpieczeństwa – nie jest znane.

Top gwiazd

W każdym kraju, w każdej epoce były wybitne osobowości. Kto może stwierdzić z całą pewnością – Hegel czy Kopernik popełnił większy wkład do nauki, a może Pierre i Mariya Kyuri lub Sacharow?

Nie ma wątpliwości, że kosmonauci Gagarin, Leonow, Walentina Tierieszkowa, Swietłana Sawicka i Anatolij Sołowjow – wybitni ludzie w każdym czasie w społeczeństwie rosyjskim. Ale nie mniej odważny Behring, Columbus, Magellan, i Amundsen, znaczenie odkrycia, które nie mogą być zawyżone.

Jeśli wrócisz do świata sztuki, o jakiej skali można mierzyć talenty artystów Diego Velaskesa i Caravaggia, Moneta i Filippo Brunelleschi? Albo jak można porównać talentów Czajkowskiego, Chopina, Mozarta i Bacha?

Mat Tereza – zakonnica, która poświęciła swoje życie, by pomagać biednym i niedołężnych. Poprzez swoje działania, to uratował tysiące ludzkich istnień, przywrócił nadzieję milionom.

Czy Bill Geyts – Microsoft założyciel i najbogatszym człowiekiem na świecie – nie jest godzien nazywać się wybitnym osobowość? I Walt Disney, którego bajki już dawno stał się klasykiem kina dziecięcego? Lub Olivier, który stworzył słynną sałatkę, która weszła do menu rosyjski każdej rodziny? Dlatego niemożliwe jest zidentyfikowanie 10 wybitnych ludzi w każdym wieku, jest zbyt wąskie ramy.

Najbardziej znanym człowiekiem na świecie

Pomimo faktu, że ludzie, zasługuje na szacunek i podziw, możemy liczyć dużo, mimo wszystko, jest to osoba, która przez wiele wieków najważniejszych i najbardziej wpływowych w historii. Jest Iisus Hristos. Badania naukowe potwierdziły jego istnienie, ale nikt nie może zrozumieć jego charyzma i bezprecedensowy wpływ na cały świat chrześcijański od ponad 2000 lat. Można to wytłumaczyć tylko do boskiej natury Chrystusa.