678 Shares 4612 views

Kazan Cathedral, St. Petersburg: historia, opis, ikony

Jedna z największych budowli sakralnych stolicy północnej – majestatyczny Kazan Cathedral. Z udogodnień w centrum obu stronach rozpostartymi skrzydłami – kolumnady. Poza katedry zdobią płaskorzeźby, wykonane z żółtawego kamienia wapiennego. Konstrukcja sprawia ogromne wrażenie. Wewnętrzna i zewnętrzna dekoracja świątyni trzęsie: 56 wspaniałe kolumny, które są wykonane z fińskiego granitu i różowym ozdobione złoconymi korynckimi stolicach, stworzyć poczucie przestrzeni i wielkości.

Katedra Building

Ikona Matki Bożej Kazańskiej w ciągu ostatnich dwóch stuleci, jest reliktem z dynastii Romanowów. Po raz pierwszy została wniesiona do miasta przez Piotra I. W pierwszej połowie XVII wieku w Petersburgu został zbudowany Kościół NMP (autora projektu – M. Zemtsov, słynny rosyjski architekt). To było na tym samym miejscu, gdzie znajduje się wspaniała katedra dzisiaj. Pod koniec wieku, kościół i sąsiednie budynki rozebrano, pozostawiając ogromny obszar w centrum miasta.

Tworzenie projektu

konkurs plastyczny na projekt nowego kościoła został ogłoszony. Trwało to około trzech lat (1797-1800 gg.). Przed uczestnikami było nie lada wyzwaniem. Paul Żałowałam, że nowa świątynia przypominała słynną katedrę św Piotra w Rzymie, dzieło wielkiego Michelangelo Buonarroti i innych architektów renesansu. Katedra była związana do dekoracji kolumnady w przybliżeniu taka sama lub przylegające do katedry Piotra przez architekta Giovanniego Berniniego. Ważne było, aby napisać nowy monumentalny budynek w już urządzonym przestrzeni architektonicznej.

Zgodnie z kanonami ołtarzu prawosławnego kościoła powinna być otwarta na wschodzie, a na elewacji – na zachodzie, czyli Meschanskuyu (obecnie Kazan) ulica.

Od samego początku zawodów przyniósł wielkich architektów uczestniczył – P. Gonzaga, A. N. Voronihin Cameron. W 1800 roku do udziału w konkursie przybył do stolicy JF Thomon.

Na pierwszy Pawła I zatwierdził projekt Charlesa Camerona. Jednak dzięki wsparciu hrabiego A. S. Stroganova, który był odpowiedzialny za projekt budowlany A. N. Voronihina została przyjęta w listopadzie 1800. To rozwiązanie jest szeroko i od dawna dyskutowany w społeczeństwie. Szczególnie gorąca dyskusja spowodowana pochodzenie Voronikhin który był dawnym Stroganoff poddany. Freestyle, otrzymał w 1786 roku.

świątynia przybytek

Kazan Cathedral jest głównym sanktuarium – cudowna ikona Matki Bożej. Na początku XVII wieku, podczas walki z szwedzkich i polskich najeźdźców, ikona zawsze towarzyszy przez milicję księcia Dmitrija Pożarski. Wtedy to był utrzymywany w katedrze Moskwa terem Kazaniu.

Piotr I w 1710 roku nakazał przynieść do Petersburga antyczne powtórzeniu cudownym obrazem.

Kiedy Voronikhin zbudowany Katedry Kazańskiej Ikony, robiąc woli cesarza Pawła I, użył prototyp proponowanego tylko napędowej półkolistą kolumnadą, znajdujący się w przedniej części budynku świątyni. A reszta rosyjski architekt stworzył niezależną strukturę, która doskonale wlewa do budowy Newski Prospekt.

95 ogromne kolumny wyznaczać niewielką powierzchnię. Prawo i lewo kończy Colonnade ogromne portale. Konstrukcja ta ma określony cel – obejmuje główny korpus kościoła.

Budynek całkowicie projekt nie został zrealizowany. Kiedy skończył budować katedrę Kazan, architekt zaproponował budowę dodatkowego Voronikhin kolumnadę, który został umieszczony na południowej stronie budynku. Musiała powtórzyć północnego odpowiednika. Jednak jego wniosek został odrzucony.

Opis świątynia

Na ulicach bocznych Kazan, zdecydowano, aby główne wejście do katedry w Kazaniu. Petersburg ma całkowicie unikalną strukturę, która jest słusznie dumny Petersburgu, a także z zainteresowaniem wielu gości odwiedzających miasto.

Pod względem katedry przypomina kształt krzyża łacińskiego, nad środkowym stoi ogromne kopuły. Zewnętrzne kolumna entablement, pokrywy i wypukłości okładziny pudostskogo są wykonane z kamienia. Jest to dość miękki wapień, ma żółtawy odcień. Został wydobyty niedaleko Petersburga.

Posągi i grupy rzeźbiarskie udekorować całe miasto Sankt Petersburg. Kazan Cathedral w tym sensie nie jest wyjątkiem. Tutaj rzeźba jest podkreślana w konstrukcji zewnętrznej. Na strychach portali (od strony drogi) znajdują się płaskorzeźby. Po zachodniej stronie – Prace IP Prokofiewa, na wschodzie – I. P. Martosa produktu. Nad ołtarzem jest słynna płaskorzeźba D. Rachette.

wejście na północ zdobią monumentalne drzwi, które są wierną kopią „Bramy Raju” baptysterium. Są one wykonane z brązu rzeźbiarz włoski Lorenzo Ghiberti.

Po obu stronach drzwi, w specjalnych niszach są z brązu figury Andreya Pervozvannogo i Ioanna Krestitelya, Vladimir równej Apostołom, a Aleksandra Nevskogo.

Bas „Pokłon Trzech Króli”, „Zwiastowanie”, „Pokłon pasterzy”, „Ucieczka do Egiptu” znajdują się w północnej części portyku.

Wystrój

Kazan Cathedral (St. Petersburg) jest bogaty i uroczysty wnętrze. Czułem się rosyjski skalę i siłę. Pierwszy unikalny ikonostas został stworzony przez rysunek A.Voronihina.

Nieco później (1836) został wykonany luksusowy prezent dla miasta. Petersburg, Kazan Cathedral dostał nowy, incuse srebrny ikonostas został wykonany przez architekta KA Ton. Został zdobyty przez Don Kozaków w 1812 roku przez Francuzów.

Większość ikon napisał najlepszych artystów z początku XIX wieku – OA Kiprensky, VL Borovikovsky, F. A. Bruni, VK Shebuev GI Ugriumov, Bryullov wiele innych.

Wartość świątyni

W 1811 roku został konsekrowany przez Sobór Kazański. Petersburg pielęgnuje pamięć o dzielnych żołnierzy rosyjskich, którzy prawo od świątyni, która odbyła się nabożeństwo modlitewne, zostały wysłane do II wojny światowej.

Od katedry udał się dowodzić armią rosyjską M. I. Kutuzowa, ale tutaj jego ciało zostało pochowane z wyróżnieniem w 1813 roku w krypcie pod łukami katedrze w Kazaniu. Dwadzieścia cztery lata na placu przed katedrą był pomnik wielkiego dowódcy.

Katedry Kazan przechowywane liczne trofea II wojny światowej: banery, pokonał wojska, chwycił klucze miast i twierdz.

era Soviet

Obecna generacja trudno sobie wyobrazić, że w 1929 roku został zamknięty przez Sobór Kazański. Petersburgu (wówczas Leningradzie) rozpoczął aktywną walkę „narkotyku religijnej.” Po trzech latach w tym historycznym miejscu mieści się Muzeum historii ateizmu. Bezcenne ikony katedra zostały częściowo przeniesione Muzeum Rosji.

Najważniejszym i najbardziej czczonych świątynia świątynia – ikona Bogarodzicy – przeniesiono do katedry, który znajdował się po stronie Piotrogrodzie. Wnętrze rzeczywiście okazał się być zdobyte, został poważnie uszkodzony podczas różnych prac remontowych.

Katedra dzisiaj

Pod koniec ubiegłego wieku, katedra Kazan w Petersburgu powrócił do diecezji, a wraz z nim świątynia powrócił utracony status. Na początku XXI wieku, świątynia i wszyscy parafianie powitali cudowną ikonę Matki Bożej, który powrócił na swoje miejsce.