538 Shares 8736 views

Imię Diamond. Wartość i proishozheniya

Pamiętacie „Victory” Przygody kapitana Vrungel na szkuner, który został nazwany i który później zamienił jachcie „Trouble”? Każdy pamięta frazę: „Co pan zadzwonić do łodzi – tak będzie pływać”.

Zapoznajmy!

Co ludzie mówią do siebie po spotkaniu po powitaniu? Zaprezentowane. To się nazywa swoje nazwisko. Jeżeli rozmówca jest Fedor, Eugene i Leonid, nie jesteśmy zaskoczeni, ponieważ dla języka rosyjskiego jest znane brzmiące nazwy. Ale jeśli on przedstawił nam diament, nie możemy pomóc uwaga do siebie: „To prawda! Wow, co „Ktoś zaskoczył pretensjonalność nazwy, ktoś będzie uśmiechać się do siebie wniosek rodziców w żaden sposób, aby podkreślić indywidualność swojego dziecka, ktoś zazdroszczę dźwięczność … W każdym razie, rosyjskojęzyczna ucho ludzkie jest niezwykłe imię – Almaz. Znaczenie dla nas w tym wypadku to przede wszystkim nazwa gospodarstwa domowego słowo.

pochodzenie

Skąd przyszedł ten niezwykły przydomek? Tradycyjnie, nazwa Almaz, wartość , która jest bezpośrednio związana z charakterystyką tego minerału, uważany starożytną tureckiego pochodzenia. Niektórzy badacze uważają, że Arab. Gdzie jest wspólna nazwa jest teraz Diamond? Narodowość osoba, która go nosi, może być jakiś orientalny. My, ludy Azji i w dawnych czasach i obecnie jest najczęstszą nazwą. Nazywane są dzieci w Tatarstanie, Baszkirii, Uzbekistan, Azerbejdżan … Arabowie, jest również bardzo często.

Większość ludzi, którzy są zainteresowani pochodzeniem nazw, z całą pewnością powiedzieć, że ta nazwa – samca. Diament, jednak może być kobieca. Zdarza się.

Kiedy słyszymy nazwę Diamond, znaczenie i pochodzenie swoich obaw na wschodzie. Jednak jego odpowiednikiem jest i na Zachodzie. Na przykład nazwa diament diament. W języku angielskim oznacza „diament”, „diament”.

wartość

W dawnych czasach, nazwa nie podano przyczyny. To niósł pewne znaczenie, wartość i zawsze było wyznacznikiem losu. Jeśli dziecko namaścić diament, to znaczy, że chce mu się być zdrowe, mocne, silne – dokładnie tak, jak tego klejnotu! Dodatkowo, sam kamień lub produkt został uznany za talizman z nim.

Każdy, kto posiadał pierścień z diamentem, według legendy, został zabezpieczony przez siłę wyższą. Rodzice i tak zawsze chcą rozwijać swoje potomstwo zdrowy, silny, szczęśliwy … A tutaj, aby pomóc i nazwa – diament! Co oznacza, że może być trudno interpretować inaczej. Mianowicie – "silny", "twardy", "Precious", "stały", "niezwyciężony".

Rząd radziecki zaprzeczył szamanizmu duchowości i innych „relikty przeszłości.” Ale w tym samym czasie, to zaprzecza sobie, stylizacji znaczące „rewolucyjnych” nazwy: Vladlen (Włodzimierz Lenin) Oktiabrina Kim (Komunistyczna Młodzież International) … to wciąż za mało zostało ustawione liter, i tym podobne, które jest również punktem nim został założony jakiś!

Nie możemy jednak cieszyć, że nasz czas jest powrót do korzeni. W tym zasady dotyczące nazw.

W ostatnim czasie, to było w modzie plisowany zachodnich nazwami: Isabelle Arthur, Esmeralda, Angela, Edgar … Ale ostatnio coraz więcej dzieci zaczęto nazywać tradycyjne i proste, odwieczne narodowy. Wraz z nimi przyszedł w modzie i orientalne – Damir, Sultan, Diamond …

Mówiąc imię, prawda? Po odnosząc się do niejakiego Almaz, mówisz to prawda, „jesteś moim cenny!”