702 Shares 4500 views

Orzechy Pasta: gotowanie i przepis tajemnic

Orzechy pasta – to unikalny produkt, który doskonale uzupełnia żadnego śniadania. Można go porównać z oliwą z oliwek. Po tym wszystkim, oba produkty zawierają część ogromnej liczby pierwiastków śladowych i witamin.

Masło orzechowe bardzo często kupić w sklepie. Jednak ten przysmak można łatwo wykonać w domu. Wynik będzie bardziej naturalny produkt bez barwników i konserwantów. W tym przypadku kolor pasty może być lekki piasek, ciemny brąz, a tekstury – gładkie lub chrupiące. Smak tego przysmaku może być słodki cukierek lub, wręcz przeciwnie, lekko słony. Ponadto, pasta z orzechów może zawierać egzotyczne orzechy, a nawet cynamon.

Zestawienie głównych składników

Jak przygotować się do nakrętek pasty? Przepis może być dowolny. Jednak, aby uzyskać smaczny produkt należy przestrzegać kilka podstawowych zasad, jak również poznać podstawowe kroki. Oczywiście, smak cukierki zależy od orzechów. Więc, co wybrać?

Peanuts – tradycyjnym wyborem wielu gospodyń domowych. Ale nie pozbawia uwagę orzechy włoskie , orzechy nerkowca i migdałów. Przede wszystkim należy dokładnie przemyśleć kombinacji smakowej. Na przykład, nerkowiec może być mieszany z niewielką ilością oleju kokosowego.

pasta nakrętka może składać się z różnych komponentów. To może być suszone. Jest również doskonale łączy różne odmiany orzechów. Można eksperymentować trochę. W przypadku zmiany proporcji i zwiększenia ilości niektórych orzechów, możemy zobaczyć, jak wiele zmian smakowych. Jak masło orzechowe może być wykonana z pewną rezerwą. To jest dobrze utrzymany w szklanym pojemniku. Taki piękny prezent w słoiku, można nauczyć innych.

mielenie produktów

Główna nakrętka pasta okazuje smaczne, jeśli prawidłowo szlifować żywności. Zrób to najlepiej w mikserze. Orzechy powinny być umieszczone w urządzeniu miski i zgniatanie, o ile nie zmieni się w gładką masę, która przypomina konsystencję masła. Peanut zamienia się pasty w ciągu kilku minut. Dlatego trzeba zatrzymać blender co 20 sekund i mieszać do produktów.

Czy jest to konieczne, aby dodać środki słodzące, sól i substancje smakowe?

Do wytwarzania pasty do zębów, można użyć różnych przypraw, suszonych owoców i syropów. Masę można dodać syrop klonowy, cynamon, sól w połączeniu z podłożem lub chili, imbiru, kakao w proszku, miód, tosty nasiona, wanilię i papryki.

Robot kuchenny lub mikser połączą smaki. Jeśli nakrętka wklej trochę wstać, staje się bardziej aromatyczne. Najważniejsze – jest to prawo sobie wyobrazić, w jaki sposób pewne pokarmy będą łączone przed jak gotować makaron.

Można zrobić mieszankę testową (na próbę). W tym celu, kilka łyżek czystych past orzechowych należy mieszać z pewnej przyprawy. Możliwe jest regulowanie ilości soli lub cukru. Taki sposób określi jaka kombinacja trzeba.

Trochę oleju nie zaszkodzi

Gotowa masa jest dodać trochę oleju. Masło z orzeszków ziemnych można dodać olej rzepakowy lub olej słonecznikowy. Ponadto, można użyć produktu z oliwek, ale nie pierwszej ekstrakcji.

Olej uczyni gotowa mieszanka bardziej miękką konsystencję. Najważniejszą rzeczą – jest dobrze łączyć produkty, wymieszać je w blenderze na gładką masę.

Oryginalny tekstury

Aby wkleić nakrętka była interesująca w fakturze, możliwe jest dodać kilka pokruszonych orzechów. Sztuk w gotowym produkcie będzie bardziej oryginalne i smaczne.

Również w paście może dodawać rodzynki częściowo zgnieciony lub mielona w wafle miksera. Gotowej pasty powinny być przechowywane w stanie czystym i suchym pojemniku, korzystnie w chłodnym miejscu. Okres ważności takiego produktu w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

przepis na

Więc jak zrobić masło orzechowe w domu? To nie jest wielka sprawa. Aby przygotować klasyczny makaron będzie potrzebne:

  1. Orzeszki ziemne – 450 gramów.
  2. Sól – pół łyżeczki.
  3. olej roślinny – łyżka. W tym przypadku możliwe jest użycie oleju z oliwek, olej rzepakowy, olej słonecznikowy lub olej arachidowy.
  4. Honey – łyżka. Jeżeli ten składnik nie jest obecny, to makaron, można dodać inną substancję słodzącą. Oczywiście, można to zrobić bez niego.

Sposób wytwarzania

Orzeszki ziemne można kupić bezpośrednio skorupie, aby uniknąć marnowania czasu i wysiłku. Jednak warto zastanowić się, że produkt powinien być solone i nie palone. Przed gotowaniem nakrętki należy umyć i osuszyć ręcznikiem. Następnie rozłożyć na blasze, rozkładając równomiernie. Pojemność orzeszków ziemnych powinny być umieszczone w piekarniku. Orzechy potrzebne do wyschnięcia na 5 minut w temperaturze 180 ° C

Gotowy smażony orzeszki trzeba wlać do miski mieszarki i mielenia. Po upływie około jednej minuty urządzenie musi zatrzymać i wyjąć urządzenie ze ścian uzyskanej masy. Następnie trzeba włączyć blender ponownie. Po chwili trzeba zatrzymać urządzenie. Materiał powinien być usunięty ze ścian miski i dodać sól, olej i miodu. Wszystkie składniki należy wymieszać w blenderze ponownie.

Jeśli gotowa kompozycja będzie zbyt gęsta, można wlać trochę wody. Płyn powinien być dodany w razie potrzeby. To wszystko, pasta z orzechów laskowych jest gotowy.