539 Shares 5422 views

Jak ciąć szkło w domu

W życiu codziennym, na pewno wiele miałem do czynienia z problemem takim jak wymiana szyb w oknach. I wtedy pytanie – jak do cięcia szkła, nie ma wątpliwości, dręczony w domu gospodarzy. Po tym wszystkim, tworzywo charakteryzuje się kruchości. Wraz z nim do pracy, tak aby uniknąć niepotrzebnych pęknięć i zapobiec uszkodzeniu przedmiotu. Wszystko to wyjaśnia artykuł.

Cięcie szkła – niezbędne narzędzia

Zanim omówimy, jak ciąć szkło frez, należy powiedzieć o odmian tego narzędzia. Najlepszy model – szkło frez diament. Jest to element tnący diament o niewielkich rozmiarach, który jest prawidłowo zamontowany i ma wygodną drewnianą rączką. Przyrząd ten pod działaniem siły kryształu, która dociera do dziesięciu milimetrów. Złagodzić to polega na tym, że w przypadku awarii jednego tępych twarzach diamentu, jest wprowadzana do innej pracy. Do użytku domowego jest lepiej wybrać instrumenty z zakrzywioną krawędzią tnącą. Poza diamentu cięcia szkła istnieją rolki, przy czym rolki wystają podstawowy element wykonany z węglika wolframu i kobaltu. cięcia szkła olej można nazwać nowym narzędziem. Jest to ta sama wersja walca, wyposażony tylko automatycznego smarowania chroniącej rolki tarcia i przedłuża żywotność narzędzia.

Zasady huta szkła

Przed rozpoczęciem pracy z tym materiałem, należy stosować się do następujących: szkło koniecznie musi być czysta i sucha. Aby dowiedzieć się, jak ciąć szkło, trzymać się tych zasad. Rozważmy dokładne wymiary ramy, do których jadą do obsługi materiału. Aby to zrobić, vymeryat wszystkie kąty za pomocą wielokąta. To proste narzędzie do rysowania jest przydatna do pomiaru gotowego szkła, cięcie roślin. Często są one wydawane z nieregularnymi kątami.

Nowa rama musi vymeryat przekątnej wiązania. Oznaczenia na szkle umieścić na odwrotnej stronie. W tym celu, idealny na miękkim ołówkiem. Cięcia wygodę, materiał powinien być umieszczony na miękkiej, płaskiej powierzchni, która jest odpowiednia pokryta obrusy. Przed przystąpieniem do cięcia szkła, dbać o obecności linii dłoni. Po tym wszystkim, z jego pomocą, wszystkie linie są rysowane będzie gładka, bez żadnych błędów. Aby łatwiej naprawić linię na śliskiej szkła, konieczne jest, aby przykleić kawałek gumy.

Podczas narzędzia tnącego musi poruszać się blisko linii. Jest to konieczne w celu uniknięcia drgań podczas procesu. Po przecięciu szkła mogą pękać na ostrej krawędzi stołu. Jeśli jest zaokrąglona, nie jest odpowiednie, gdyż może to powodować niepożądane pęknięcia. A najlepsze jest to uwolnić puste ciąć światło dotykając linii do cięcia. Można wyciąć szkło jest nie tylko specjalny nóż do szkła (które zostaną omówione poniżej), ale również takie narzędzia, takie jak nieoczekiwane pliku i nożyczek. Plik jest przydatna do tworzenia wielu nadpilov które biegną wzdłuż krawędzi szkła. Następnie za pomocą linijki w zaznaczonych linii musiał spędzić gorącą lutownicę. Dostać prosto na pęknięcie może być awaria.

Jak ciąć szkło nożyczkami? Okazuje się, że to jest zbyt proste! Aby rozpocząć materiał umieszcza się w wodzie. Jest to niezbędny środek bezpieczeństwa. Wszakże w procesie cięcia zostaną złamane, ale nie są one niebezpieczne, podczas gdy w cieczy. I jeszcze trzeba dodatkowo chronić ręce i oczy przed przystąpieniem do pracy ze szkłem. Krawiec nożyczki w wodzie zrobić małe pęknięcia, proces kończy działanie kapilarne, przez które elementy szklane są zerwane.

Ważne jest, aby nie tylko wiedzieć, jak do cięcia szkła, ale również zasady pracy z materiałem, i jak wybrać odpowiednie narzędzia, których potrzebujesz. Wszystko to zapewni produkty wykonane jakości i skrócenia czasu rozwiązywania problemów krajowych.