135 Shares 5426 views

Jak zrobić papier ścierny z rękami? Emery własnymi rękami (rysunki)

Dość często mistrzów krajowych mają potrzebę użycia papieru ściernego. Może to być konieczne, kiedy tępe noże lub nożyczki i inne narzędzia tnące, które wymagają ostrzenia od czasu do czasu. Nabycie takiego sprzętu, wielu ekspertów nie spieszy tego powodu, że jest to bardzo drogie. Nie ma potrzeby mówić o prywatnych konsumentów, którzy korzystają z takich urządzeń nie jest tak powszechne jak zawodowych mistrzów.


Niezależna produkcja emery

Emery własne ręce mogą być wykonane, jeśli masz silnik starego sprzętu domowego, może być stosowana w przypadku. Najpierw trzeba wybrać silnik elektryczny , który będzie pasował do produkcji sprzętu opisanego. Dość często wykorzystywane do budowy silników ze starych pralek typu „Vyatka”, „Wołga” i „Syberia”. Technika ta ma dość mocny silnik.

Między innymi, w pralce, można pożyczyć przełącznik, który ma rozrusznik. Pomimo faktu, że zachowanie tej pracy może wydawać się dość proste, Emery własne ręce, aby uczynić bardzo trudne. Na przykład, jako jeden z głównych problemów, który służy jako na wale silnika może nałożyć na osełki. Wynika to z faktu, że nie zawsze jest gwint. Ponadto średnica otworów kamienia mogą być różne od średnicy wału. Z tego powodu trzeba przygotować specjalną rzeźbiona szczegół.

Definiowanie parametrów

W celu dokonania papieru ściernego z ich rąk, trzeba najpierw określić jego parametry. Dość często do produkcji takiego obiektu, silniki asynchroniczne stosowane są w domu. Emery może ubiegać się o revving granicę, która jest równa 3000 obr./min. Jeśli używasz więcej niż imponującą prędkością, możemy zmierzyć się z problemem luki ostrzenia kamień. Korzystne jest zastosowanie silnika w domu, który ma obroty w zakresie 1000-1500. W przypadku korzystania z silnikiem elektrycznym do 3000 obrotów na minutę, to trzeba się przygotować na tyle silny kamień. Między innymi, będzie potrzebował wysokiej jakości kołnierz. Najczęściej wielkie silniki prędkości nie są używane do ostrzenia i polerowania detali.

W celu dokonania papieru ściernego z ich rąk, niekoniecznie używać potężny silnik elektryczny. Na domowej roboty Szlifierka bardziej akceptowalne jest ograniczenie mocy 100-200 watów. Można użyć trójfazowe, silniki elektryczne jednofazowe.

Wytwarzanie kołnierza

Przed dokonaniem papieru ściernego z ich rąk, trzeba myśleć o tym, jak zapewnić połączenie silnika z kamienia. W tym celu, z kołnierzem. Przy wykonywaniu tego rodzaju pracy jest korzystne, aby korzystać z usług operatora tokarki. Ale reszta – to jest podchwytliwe pytanie, a dostępność złomu. Jest to konieczne, aby przygotować się kołnierz, który jest zamontowany na wale, jak również jako wzmocnienia krążka. Należy rozumieć, że kołnierz na nakrętce i wątku można wytwarzać w zależności od kierunku obrotu wału silnika.

Jeśli wytwarzanie papieru ściernego własnych rąk, rysunki należy traktować przed rozpoczęciem pracy, można użyć systemu, w którym ruch obrotowy ma do ruchu wskazówek zegara, wówczas gwint lewy być przygotowane, i vice versa. Jeśli czynnik ten nie jest brane pod uwagę, to nakrętka będzie działać na relaks. To nieuchronnie doprowadzi do tego, że kamień mógł latać. Przy wytwarzaniu pewnych średnica tulei ma odpowiednie urządzenie może być stosowane odcinki rur, a wynikowy luz pomiędzy wałem silnika i tulei musi być wyrównane przez skręcenie taśmy. Konieczne jest, aby wybrać taki, który ma bazę tkaniny. Musisz założyć tuleję na siebie. W tym przypadku nawijania taśmy izolacyjnej, konieczne jest zgodne z regularnością.

porady eksperta

Produkcji Emery swoje ręce od pralki, rękaw wytwarza się z zastosowaniem rur o średnicy 32 mm. Należy umieścić na kole ściernym. Taki system zostanie wzmocniony tulei na wale wystarczająco mocno.

zalecenia ekspertów

Jeśli praca odbywa się na siebie, to można przygotować za pomocą gwintu z kranu, oraz konieczność zacisku uchwytu wałka silnika. Przed dokonaniem papierem ściernym, trzeba określić kierunek jego pracy. To jest bardzo ważne.

Papier ścierny wytwarzany własnymi rękami, można regulować kierunek obrotów wirnika. Trzeba będzie znaleźć zakładania i prowadzenia uzwojeń za pomocą testera. Uzwojenie oporność jest często równa 12 omów, a spust zbliża 30. Cewka pracy musi być podłączony do 220 V, ale uruchamiania musi być podłączony jednym końcem do zacisków cewki, gdy inne muszą odnosić się do drugiego bieguna uzwojenia, a następnie usunąć to.

Właściwości narzędzia produkcji

Emery elektryczny z rękami dość często w domu bez użycia cewki wyjściowej. W tym przypadku, po uzwojenie sieci musi uruchomić szlifowania kamienia w określonym kierunku ręcznie, a następnie maszyna będzie działać niezależnie.

Przeprowadzenie instalacji Emery

Przyjrzyjmy się, jak zrobić papier ścierny pralek własnymi rękami. Pierwszym krokiem jest określenie, jak prawidłowo przeprowadzić jego instalację na stole warsztatowym. Można to zrobić za pomocą wspornika, który jest usuwany z pralką. Konsolidacja może być wykonywane za pomocą śrub. Silnik z drugiej strony na podstawie kąta że zachowuje pozycję poziomą. Między innymi, ma wyłącznik, który powtarza obrys obudowy silnika.

W celu zmniejszenia wpływu drgań od kąta trzeba umieścić obrzeża z kawałkiem gumowego węża. Uniknąć zranienia od działających piły i odłamków tarczę ścierną za pomocą urządzenia może być sposób wytwarzania obudowy. Jest ona korzystnie wykonana ze stali. Wybierz musi grubości wstęgi wynosi 2,5 milimetra. może to być taśma metalowa, by toczyć się w stanie pół-pierścienia. Pod powierzchnią roboczą tarcza szlifierska musi wytwarzać arkusz z ocynkowanej elementu mocującego, który chronić środowisko robocze przed skutkami iskier powstających podczas pracy. Wszystkie działania na rzecz własnego bezpieczeństwa należy przeprowadzić przy pomocy specjalnych okularów.

Konkludując

W odniesieniu do urządzeń sprzętu można zastosować pleksiglasu, których grubość może być równa 5 mm. Mocuje się je na obudowie silnika i konieczności korzystania z części testu. Punkty mocowania są wykonywane w taki sposób, aby można było przeprowadzić przechylania elementu o 180 stopni.

Należy również dokonać podruchnik, co jest niezbędne dla trwałego i niezawodnego zatrzymania przedmiotu. Wszystkie prace można wykonać samodzielnie, bez pomocy kreatora. Aby to zrobić, trzeba będzie zastrzeżone przez odpowiednich instrumentów i materiałów. Ponadto, nie można zrobić bez zaleceń, które zostały przedstawione w artykule.