504 Shares 7011 views

Melancholijny – myśliciel naszych czasów

Melancholijny, sangwina, choleryczny, flegmatyczny – są typy ludzkiego temperamentu. Termin ten należy rozumieć stabilną stowarzyszenie indywidualnych cech, które są związane z dynamicznym, ale bez istotnych aspektów jego działalności. Rozdzielanie krew do 4 grup z powodu właściwości i natężenia przepływu procesów nerwowych i substancji wymiany człowieka. Czasem tu obejmują typ ciała.


Czym jest temperament?

W praktyce psychologicznej to przyjmuje się, że dana osoba ma zawsze mieszane temperament, co oznacza, że nie może być tylko optymistyczne lub melancholijny. Cechy wszystkich typów temperamentów tkwiących w każdym człowieku, ale w różnych proporcjach. W tym samym czasie, niektórzy naukowcy wysunęli teorię, że dana osoba może mieć tylko jeden typ temperamentu (w odniesieniu do typu układu nerwowego wyższa). Tak więc cechy innych typów temperamentu są indywidualne cechy psychiki każdego człowieka, ale nie przejaw pewnego typu.

W dzisiejszym artykule chcemy zwrócić uwagę na tylko jeden rodzaj temperamentu – takich jak melancholijny. To ze względu na rozległość tematu.

Melancholijny – kto to jest?

Ludzie w tej kategorii są intuicyjne i logiczne typu. Mają słaby, niestabilny typ układu nerwowego. Melancholijny – to jest niestabilność emocji, obecność nieuzasadnionych lęków i obaw, nietrwałości i łatwo pobudliwy. Ponadto, osoby z tym typem temperamentu mają wysokie zmęczenie i niezdecydowanie. Melancholijne uczucie niezrównoważony, reakcja jest wolniejsza, część wydają wyrazu, bez aktywnego wsparcia mimikry. Jednak pomimo pozornej powolności układu nerwowego osobnika jest bardzo wrażliwy na czynniki drażniące. Czynniki zewnętrzne znacznie wpłynąć nastrój melancholijny. Zaledwie kilka minut dialogu może całkowicie zepsuć lub, wręcz przeciwnie, aby podnieść go na duchu. Ta właściwość jest charakterystyczna tylko dla tego typu temperamentu. Jak widać, nie jest zamknięty i już włącza melancholijny. Co to jest w stosunku do innych? Jest to gwałtowna reakcja na słowa rozmówcy, ale bez zewnętrznych przejawów emocji.

Melancholijny wygląd można odróżnić przez jego mobilność. Ten typ osoby zmienia się elastycznie pod wpływem sytuacji, środowiska lub zachowania rozmówcy. Melancholijny – osoba, która jest przyciągana do ruchu. Konstytucja takiej osoby w cały suchy i niestabilne. Według poziomu cienkość i odchudzania drugi tylko melancholijnego choleryka.

uzdolnienie

Melancholijny – kim jest z zawodu? Zdolności umysłowe osoby z tego typu temperamentu tak dobre, jak niestabilna. Można łatwo zrozumieć materiał, ale również łatwo zapomnieć. Więc ludzie muszą zajmować się w sferze intelektualnej. Tutaj czuje się pewniej. Korzystne obszary działania są:

 • programowanie;
 • wyszukiwania danych;
 • Planowanie i projektowanie;
 • analityk.

Jednocześnie melancholijny powinny unikać stresu emocjonalnego i nie przeciążać sobie kontaktów z innymi ludźmi.

oznaki zewnętrzne

Melancholijny – osoba z wysokim wskaźnikiem metabolicznym. Dlatego też rzadko kiedy przybiera na wadze. Ale w tym samym czasie metabolizm jest niezrównoważony, co może prowadzić do skrajnego zmęczenia.

Melancholijny człowiek może się charakteryzować takimi cechami:

 • Delikatne rysy twarzy. Pojawienie się trochę kruchy. Wystarczy wymawiane chudość.
 • Części ciała wydłużone. Kończyn znacznie wydłużone (w stosunku do całkowitej proporcji ciała).
 • Mięśnie łagodne cienkie. Kości wystające, płaskie.
 • Thorax wklęsła lub płaska. Kąt żebro – ostre. Z tyłu jest płaska i wąska.
 • Wąska talia, podczas gdy miednica i ramiona – szeroki.
 • Wysokie czoło, kwadratowa. Czaszka jest zawężony. Objętość w górnej części główki jest większa niż dno.
 • Na odwrocie znajduje się półka. Formularz mocno wycięte na szyi. Region ciemieniowej jest generalnie stożkowa.
 • Broda wystaje do przodu. Dolna szczęka jest słaba, ze znaczącym zawężenia.
 • Kości policzkowe dobrze zdefiniowany, często wskazał.
 • Nos jest wymawiane, wychodzi, że jest skierowany.
 • Szyjka cienka lub średnia grubość długości. jabłko Adama jest dobrze wyrażone.

znaczenie temperamentu

Określenie temperamentu jest ważne w budowaniu relacji zarówno w profesjonalnym i w sferze osobistej. Znaczna część sukcesu sprawy lub relacji zależy od zrozumienia podstawowych cech ludzkiej psychiki. Jest to szczególnie ważne, aby zrozumieć rodzaj temperamentu dziecka, ponieważ różnica lub sprzeczność tego typu z rodziców może powodować dodatkowe problemy.

Tak, melancholijny dziecko jest bardzo trudne do zrozumienia brak równowagi i ostrość-choleryk ojca. To znacznie utrudnia komunikację dziecka z rodzicami. W tym samym czasie, dziecko z temperamentem tak dobrze dostosowane do struktury czasu i aktywności w szkole lub przedszkolu, ale trudno jest walczyć o miejsce w tej samej grupie wiekowej.

Rodzic takiego dziecka powinien zrozumieć, że pewna powolność i luka jest naturalną cechą postrzegania świata, a także aktywnie kładąc nacisk na jego pozycji, albo próbować zmienić dziecka może prowadzić do problemów w przyszłości. Pamiętaj, melancholijny – człowiek przechodzi wszystko przez pryzmat wewnętrznych emocji!