714 Shares 3964 views

Iwanowo: pomnik bojowników rewolucji 1905

Jakie zabytki można zobaczyć w Iwanowo? Pomnik bojowników rewolucji 1905 został ustawiony w jednym z centralnych placów. To właśnie dzięki tym pomniku był o nazwie Revolution Square.

Pamięć bojowników o niepodległość

Ten pomnik – hołd dla bojowników rewolucji 1905 roku. Iwanowo jest jednym z tych miast, które posiadają świętą pamięć o tych, którzy nie oszczędził własnego życia bronił niepodległości kraju, w tych ciężkich czasach.

Rzeźba ta jest zabytkiem i stela z wizerunkiem osób. Projekt został opracowany i realizowany pod kierownictwem Kutyreva, Ryabicheva, Milutin.

Cechy unikalny zabytek

Pomnik bojowników rewolucji w 1905 roku składa się z dwóch komponentów. Jej pierwsza część jest prostokątem, który stał się uosobieniem więzienia. Od jego ucieczki płomienie, które, według autorów, symbolizuje rewolucję.

Nad nimi znajduje się stela, który ma czerwone podświetlenie, które jest symbolem bijącego serca rewolucjonisty.

Co jeszcze zawiera 1905 pomnik bojowników rewolucji roku? Iwanowo, którego historia związana jest z tych wydarzeń, zawsze dumni z udziału w rewolucji.

Tor, położony w centrum miasta, znajduje się postument, składający się z dwóch osób figur. Jeden z nich leży, a druga podnosi swój banner. Jeśli zbliżają się do rzeźby, można zobaczyć, że twarze tych ludzi są zniekształcone przez silne bóle.

Ta kompozycja są dumni ze wszystkich mieszkańców Iwanowo. Pomnik bojowników rewolucji 1905 jest uderzające w jego realizmu. Jeśli spojrzeć na twarze rewolucjonistów, jest oczywiste, że ci ludzie byli gotowi na śmierć i życie, aby bronić swojej prawdy, walka wrogów.

ciekawostki

Powinno to kompozycja stała się chlubą miasta Iwanowo jest? Pomnik bojowników rewolucji 1905 roku, według niektórych źródeł historycznych, to należy ustalić w Odessie, gdyż reprezentował rewolucjonistów bez butów.

Ale ten pogląd nie jest obsługiwany przez lokalnych historyków zwraca uwagę na wkład do sprawy rewolucyjnej, co sprawiło, tkaczy Iwanowo.

Byli w środku tych wydarzeń, kiedy kraj został płonących rewolucyjny ogień. W tym czasie były one cierpią z powodu choroby zawodowej – gruźlicę. Straszna choroba zabija setki Iwanowo ciężkich robotników tkackich.

Moment zespołu architektonicznego

Kiedy to utwór w Iwanowo? Pomnik bojowników rewolucji 1905 został ustawiony w „stolicy włókienniczych” w 1975 roku. Twórcy tej unikalnej kompozycji zostały przyznane Nagrody Państwowej ZSRR. Podczas istnienia składu stopniowo traci swoją pierwotną formę, więc prace renowacyjne zostały zorganizowane w 2005 roku.

Wszystkie wycieczki zwiedzanie autobusowe prowadzone dla gości krajowych i zagranicznych mieście Iwanowo, należy pamiętać o przystanek w tej rzeźby.

Przewodnicy powiedzieć legendarny pomnik trudności napotykanych przez prawdziwego bojownika o wolność i sprawiedliwość, zwróć uwagę na ciężkie życie tkaczy Ivanovo.

Pomnik bojowników rewolucji utworzonego w centrum Iwanowo, to unikalna struktura. To przyciąga oczy wszystkich, którzy są w tym pięknym mieście Złotego Pierścienia Rosji.

wniosek

Podziwiać unikalną kompozycję, która autorzy przemyślany każdy szczegół, że jest to możliwe, uderzanie Iwanowo Revolution Square.

Ten budynek jest duży monumentalna kompozycja, która była przypomnieniem wydarzeń, które miały miejsce w maju 1905 roku, w okresie rewolucyjnym. Uroczysta prezentacja pomnika odbyło się w Iwanowo na wiosnę 1975 roku.

Ciekawostką jest położenie kryształ ze specjalnym oświetleniem, który według autorów kompozycji, stał się symbolem gorącym sercu rosyjskiego rewolucjonisty.

Materiał wyjściowy do wytworzenia unikatowej architektonicznego jakości brązu obiekt został wybrany, podkreślając (według autorów) utworzona zabytkowych kompozycje.

Aby zobaczyć wyjątkowego obrazu utworzonego w centrum Iwanowo, tu przyjść obojętne i ciekawych ludzi z różnych części świata.