91 Shares 4554 views

"Everest" (kino): recenzje krytyków i widzów

"Everest" – film, którego recenzje wydobywa się z ust widowni stosunkowo niedawno, ponieważ premiera następnego kreacji Hollywood została wydana w rosyjskim wynajmie pod koniec września 2015 roku. Kto zagrał w tym dramatycznym thrillerze? A jakie informacje zwrotne otrzymał film od krytyków?


Twórcy filmu

We wrześniu 2015 r. Światowy film został wydany w filmie "Everest". Opinie o kinach otrzymane natychmiast: w periodykach pojawiły się na początku października. Krytycy kompleksowo analizowali film przygodowy mało znanego islandzkiego reżysera Balthasar Kormakura, a także porównali jego obraz z podobnymi taśmami, które były kręcone na długo wcześniej.

Balthazar zaczął strzelać w 2000 roku. Jego debiutem było malarstwo "101 Reykjaviku". Przez długi czas Kormakura współpracował z islandzkimi firmami filmowymi. A w 2012 r. Reżyser wreszcie zadebiutował w Hollywood z filmem "Przemyt", w którym wystąpili Kate Beckinsale i Mark Wahlberg. W 2013 r. Teatry pokazały kolejną pracę Balthasara – "Dwie beczki" z Denzelem Waszyngtonem i Markiem Wahlbergiem, aw 2015 roku na świecie zobaczył "Everest".

Simon Bofoy pracował nad scenariuszem filmu, który także napisał scenariusze do filmów "Gry o głodach: I płomień będzie migał", "Slumdog Millionaire".

Za kamerą stał Salvatore Totino, który razem ze zwycięzcą Oskara Ronem Horvardem pracował nad "Kodeksem Da Vinci", "Aniołami i Demonami" i "Dylematą".

Krótka historia

"Everest" to film, recenzje, na które krytycy i widzowie opuścili większość pozytywów. Co intryguje publiczność w tym filmie?

Działka jest interesująca już dlatego, że oparta jest na realnych wydarzeniach. Ta historia miała miejsce wiosną 1996 roku w Himalajach. Trzy wyprawy, zorganizowane przez struktury handlowe, zdecydowały się podbić Mount Everest prawie dziewięć tysięcy metrów wysokości. Te wyprawy obejmowały doświadczonych sportowców, ale byli też zwykli turyści.

Trzej zespoły prawie nie miały problemów. Ale podczas zejścia pogarszały się warunki pogodowe. Pięć osób zmarło podczas największej burzy śnieżnej. Kolejne trzy uratowały Anatolij Bukreev – Honorowy Mistrz Sportu ZSRR, profesjonalny arywista. Jednak to było w prawdziwym życiu. A w filmie główna intryga opiera się na tym, czy podróżni będą mogli wrócić do domu i kto wśród nich pozostanie na zawsze wśród śniegów górskich szczytów?

Jason Clarke

"Everest" – film (2015), którego recenzje inspirują i docierają do widoku. Ale przyciąga ludzi nie tylko dobrą opowieść, ale także całą serię sław, przyciąga do pracy na obrazie.

Na przykład rola Rob Hall – jednego z organizatorów ekspedycji – trafiła do australijskiego aktora, Jasona Clarka. Jason od dawna został usunięty w Hollywood, jednak początkowo był on oferowany tylko w epizodycznych rolach w filmach "Gorączka na Białej Stripie", "Zmierzch" i inni.

W 2009 r. Nastąpił przełom w karierze aktora – po raz pierwszy został powierzony główną rolę. Chodzi o amerykański film "Prokurator Federalny". W 2012 roku Clark był znowu szczęśliwy i grał główny bohater w filmie "The Number One Goal". Wtedy Jason pojawił się w filmie "Wielki Gatsby" z Leonardo DiCaprio, "Assault z Białego Domu" z Chenningem Tatum oraz w filmie akcji "Planet of the Apes: Revolution".

W firmie gwiazdorskiej twórców filmu "Everest" Jason Clark czuł się zupełnie komfortowo.

Jake Gyllenhaal

Film Everest z roku 2015, recenzje krytyków umieszczanych w periodykach zaraz po premierze, wszedł do filmografii innego znanego aktora – Jake'a Gyllenhaala.

O Jake po raz pierwszy prasa mówiła po premierze dramatu Richarda Kelly'a Donnie Darko. Przemówienie w filmie dotyczyło niesymetrycznie umysłowego nastolatka, którego królik w halucynacjach powiedział o zbliżających się wydarzeniach. Całą solą jest to, że te wydarzenia naprawdę się spełniły. Dla wielu widzów, Jake Gyllenhaal jest przede wszystkim Donnie Dark.

Mimo to aktor nie zmienił zaskoczenia fanów: gra w cowboy-gay w "Brokeback Mountain", potem jako kapral w filmie akcji "Marines", a następnie w książce Prince Dastan "Książę Persji: Piaski czasu". Krótko mówiąc, Gyllenhaal lubi wybrać różne role.

W Everest aktor otrzymał rolę Scott Fisher, założyciela Mountain Mniejszości. Podobnie jak inne postacie z filmu, Fisher to postać, która istniała w życiu.

Josh Brolin

Amerykański aktor Josh Brolin wygrał rolę dr Becka Weathersa w filmie Everest z roku 2015. Opinie o grze aktora były pozytywne. Ogólnie widzowie zauważają, że być może Josh nie jest gwiazdą Hollywood w klasie "A", ale nadal gra dobrze, a oglądanie go na ekranie jest interesujące.

Josh dorastał w roli aktorskiej rodziny. Jego ojciec – James Brolin – znany jest w Ameryce w serialu telewizyjnym "Dr. Marcus Welby", a także mąż Barbra Streisand.

Josh Brolin po raz pierwszy pojawił się na ekranie w filmie "Goonies", wyprodukowany przez Stevena Spielberga. W 1989 roku Josh otrzymał dużą rolę w serialu "Riders". A jednak główne role aktorki nie są mile zaskoczone: w roku 2000 grał główny bohater filmu akcji Paul Verhovin "Człowiek niewidzialny", w 2002 roku dostał rolę Dave'a Lockharta w dramacie "Shores", w 2007 roku zagrał w filmie o przestępstwie "Stary człowiek Nie ma miejsca ", aw końcu w 2013 roku pojawił się w filmie akcji" Oldboy ". We wszystkich innych projektach Brolin został przyjęty tylko jako wykonawca roli drugiego planu.

John Hawks

Podobnie jak Josh Brolin, John Hawks niemal całe swoje życie podeptał drugą rolę. Everest (2015), którego recenzje są przeważnie dobre, nie zmieniły nic w karierze aktora: w tym filmie John pełni również rolę wspierającą. Grał on z listonoszem Dougem Hansenem, który wyruszył na wyprawę Rob Halla do zdobycia Everestu.

Również John Hawks grał rolę drugoplanową w kultowym filmie "Od zmierzchu do świtu" Roberta Rodrigueza w obrazie "Portret Boga" z Angeliną Jolie i Davidem Duchovnym. Od 2001 do 2003 roku w karierze Johna przyszedł "biały" zespół: trzy lata z rzędu zagrał głównych bohaterów filmów "Hard Ball" z Keanu Reevesem, "Battlemanem" i "Identyfikacją" z Johnem Cusackiem. Aktor wystąpił w filmach "Gangster" Ridley Scott, serialu "Miami Police: Departament Moralności" iw filmie Stevena Spielberga "Lincoln".

John Hawks, między innymi, jest muzykiem.

Inni wykonawcy ról

Hollywood ciągle publikuje filmy, które są pełne obfitości zaproszonych gwiazd. To samo można powiedzieć o obrazie "Everest" (2015). Opinie krytyków i widzów oznaczają udany obsad aktorów, do których dołączyli również Jack Gyllenhaal, Kira Knightley.

Aktorka stała się znana na całym świecie dzięki filmom "Piraci z Karaibów", "Duma i uprzedzenie", "Anna Karenina". W filmie "Everest" Cyrus dostał rolę drugiego planu – żony Rob Hall, który nie uczestniczył w ekspedycji, ale cierpliwie czekał na niego w domu.

Do żony dr Beck Wathers zagrała Robin Wright. Najsłynniejsze dzieła amerykańskiej aktorki to obrazy Jenny z "Forrest Gump" i Pippa Lee w dramacie Rebecca Miller "Prywatne życie Pippa Lee".

W filmie można zobaczyć Sam Worthington ("Terminator: Niech przyjdzie Zbawiciel"), Emily Watson ("Równowaga") i Clive Stenden (seriali telewizyjni "Wikingowie").

Premiere, kasyno

2 września 2015 r. We Włoszech podczas festiwalu filmowego w Wenecji premiera "Everest" (2015). Film otrzymał satysfakcjonujące recenzje, ale nie zarobił żadnej nagrody.

Wtedy dramat był widoczny przez Francję, Peru, Hiszpanię, Egipt, a dopiero 25 września taśma została wydana w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Koszt 55 milionów dolarów, Everest podniósł 202 milionów w kasie, co jest bardzo dobrym wskaźnikiem współczesnego obrazu.

"Everest" (kino): krytyczne recenzje

Co mówili specjaliści, gdy zapoznali się z obrazem Balthazar Kormakura? Film krytyków "Everest" otrzymał pozytywne recenzje: 200 pozytywnych recenzji na całym świecie.

Krytycy mówią dobry scenariusz i aktorów, że reżyser utworzył nie tylko kolejną "dummy" z Hollywood, ale podobno zostawił ostrzeżenie publiczności. Jednym słowem, eksperci filmowi przewidują nominację do Oscara przez Balthazara Kormakura.

"Everest", film (2015): recenzje widzów

Publiczność w pełni zgadza się z argumentami krytyków, a liczba pozytywnych recenzji wśród nich jest jeszcze większa. Ogólnie rzecz biorąc, film odwołuje się do widowni, ale niektóre epizody "w duchu Hollywood" naruszają integralność obrazu: na przykład chwile bohaterstwa karykatury, które są związane głównie z amerykańskimi bojownikami lub stałą demonstracją "cierpienia" żon wspinaczy.

W związku z tym recenzje filmu "Everest: Osiągnięcie niemożliwego", które filmowano w 2013 roku w Nowej Zelandii, są bardziej pozytywne. Ponieważ zdjęcie nie zostało kręcone w celu zarabiania jak największej ilości pieniędzy, reżyser nie musiał kompromować się z normami Hollywood. W rezultacie film okazał się bardziej istotny i znaczący. Można również zobaczyć, aby porównać film "Na wolności" Seana Penna poświęcony temu samemu tematowi.