309 Shares 4712 views

Greckie śpiewacy: mitologiczny i nowoczesny

Greckie śpiewacy starożytności były czczone i stał bohaterowie mitów. W 20 wieku na całym świecie, także w naszym kraju, to była popularna piosenkarka z unikalnym głosem – Demis Roussos. XXI wiek przyniósł nowe bałwany.


Orfeusz

Jest to legendarny grecki mitologiczny piosenkarz, którego obraz jest usuwany do dużej liczby dzieł sztuki z różnych gatunków. Najczęstszym legenda o muzyk twierdzi, że był synem muzy Kaliope i Boga ojagros. Pierwsi greccy pisarze wspomnieć tę postać – IVIC i Alcaeus.

Orfeusz był Pimpleya zamieszkania – miejscowość u podnóża Olimpu. Był ulubieńcem Apolla, który dał mu złotą lirę. Brał udział w kampanii dla Złotego Runa. Mity można znaleźć kilka różnych wersji jego śmierci, zabitego przez trackich kobiet za to, że nie odpowiedział na ich miłości; jego zabity Dionizosa, bo w jego chwale bogów brakowało jego imię, i tak dalej. d.

Historia Orfeusza i Eurydyki

Według legendy, Orfeusz był z żoną Eurydice. Para bardzo zakochany. Gdy jego żona zmarła, Orfeusz stęskniony i postanowił zwrócić go z królestwa zmarłych. Poszedł tam, by odebrać swoją żonę. Hades i Persefona bogowie byli zafascynowani jego śpiew, i zgodził się dać mu Eurydice. Ale był jeden warunek, że piosenkarka musiała wykonać. Nie mógł patrzeć na Eurydyki do tego czasu, aż do momentu wycofania go z królestwa zmarłych. On naruszył warunek, a jego żona nie wróciła z nim do ziemi, którą utraciła na zawsze.

D. Roussos: biografia

Greckich śpiewaków z 20 wieku były w cieniu właściciela unikalnym głosem D. Roussos. Pełna nazwa tego malarza – Artemios Venturiego. Demis – PET. Urodził się w Egipcie, w Aleksandrii. Jego matka była tancerką, miała greckiej i włoskie korzenie. Mój ojciec był inżynierem, ale pięknie grał na gitarze. Demis gdy był dzieckiem, rodzina zmieniła miejsce zamieszkania – przeniósł się do Grecji. D. Roussos własnością gra na kilku instrumentach muzycznych – trąbka, organy, bas i gitara.

Piosenkarz został czterokrotnie żonaty i miał dwoje dzieci.

Legendarny piosenkarz zmarł ponad rok temu – w styczniu 2015 r.

Twórczy sposób D. Roussos

Twórczy sposób artystka rozpoczęła się jego udziałem w grupie „Dzieci Afrodyty”, który w 1963 roku zorganizowanej kompozytor Vangelis. Po 8 latach Demis postanowił rozpocząć karierę solową i opuścił zespół. Wkrótce dowiedzieliśmy się wszystko co za wspaniały piosenkarz. Greckie piosenki w jego występu brzmiał w sposób szczególny kosztem unikatowej barwie – niezwykły, delikatny, czysty, jak tenor elektrycznym. Dzięki niezwykłym aktorem głosowym niemal natychmiast podbił greckiej opinii publicznej, a następnie wstąpił do świata i Olympus. Wiele z tych piosenek, które napisał dla siebie.

Grecki piosenkarz Demis Roussos w latach kariery artystycznej nagrał 42 albumy. Ostatnio ukazał się w 2001 roku. Ten dysk zawiera dwadzieścia piosenek, artykuły biograficzne i zdjęcia.

S. Rouvas: biografia

Grecki piosenkarz Ruvas Sakis urodził się w Korfu. Imię i nazwisko artysty – Anastasis. Jego ojciec był kierowcą, a matka pracowała w kawiarni. Po raz pierwszy wszedł na scenę w ciągu 10 lat. Od tego czasu bardzo często brał udział w produkcjach teatralnych różnych dzieci. Sakis do 17 lat w sporcie – słup sklepienia i był członkiem reprezentacji Grecji. Ale nadal postanowiłem poświęcić swoje życie muzyce. Po szkole, SM Rouvas dołączył śpiewaków w klubach i hotelach. Piosenkarka ma common law żona Kate, która dała mu troje dzieci: Alexandra, Anastasia i Ariadny.

Twórczy ścieżka S. Rouvas

Niektóre greckie śpiewaków rozpoczął swoją karierę pod koniec 20 wieku i nadal są u szczytu popularności. Jeden z tych artystów – Sakis Rouvas. Wytwórnia „Polygram” widział piosenkarza w 1991 roku. Zaproponowano mu kontrakt. I w tym samym roku nagrał pierwszą płytę, która natychmiast przyniosła mu popularność. W 1992 roku wokalistka nagrała drugą płytę, aw 1993 roku – trzeci, który stał się złoty. Album, wydany w 1994 roku, Sakis, pokrył się platyną. Ponadto, niemal co roku z jego nowych płyt. Prawie wszystkie z nich stało się złoto i platyna. Jego piosenki zaczęła zajmować pierwsze miejsce na listach przebojów. Sakis światową sławę przyniósł jej udział w „Eurowizji” w 2004 roku, gdzie zajął trzecie miejsce. Mężczyzna wielokrotnie mówił po rosyjsku i śpiewał w duecie z F. Kirkorov. W 2009 roku S. ponownie Rouvas reprezentował Grecję na „Eurowizji”. Tym razem zajął siódme, niż był rozczarowany jak jego fanów.

Popularne śpiewaków z 21 wieku

Poniżej znajdują się nowoczesne śpiewacy greckich, niektóre z nich udało się wygrać globalną popularność:

  • Nikos Vertis.
  • Antonis Remos.
  • Yannis Plutarhos.
  • Nikos Economopoulos.
  • Sakis Arsenio.
  • Kostas Martakis.
  • Ilias Vrettos.
  • Petros Yakovidis.
  • Pandelis Pandelidis.

Nikos Vertis – ulubione greckiego społeczeństwa. Jego kariera każdego roku idzie pod górę.

Nikos Economopoulos rozpoczął karierę 10 lat temu. Następnie wziął udział w reality show. Dziś cieszy publiczność ich piosenek.

Antonis Remos – jest to jeden z liderów na greckiej scenie.

Sakis Arsenio – młody i jeszcze nie bardzo dobrze znany aktor, ale pełne obietnic. Jego wzór wygląda, wygrywając uśmiech i miły głos.

Kostas Martakis zna rosyjski publiczność poprzez swój udział w festiwalu „New Wave” w Jurmala.

Pandelis Pandelidis – były żołnierz. Śpiewając i grając na różnych instrumentach, nauczył się – to prawdziwa samorodek. W krótkim czasie stał się gwiazdą i podbił serca milionów. W 2016 roku piosenkarz został zabity w wypadku samochodowym w wieku zaledwie 32 lat. Fani nadal słuchać swoich piosenek, jest teraz wyłącznie w rekordzie.