513 Shares 1140 views

Przycinanie jesienią drzewa gruszy jako sposób na zwiększenie plonów

Wielu ogrodników rozpoczynające nie rozumiem dlaczego przycinanie gruszka jesień. Większość uważa, że wszystko musi być pozostawiona do opieki nad naturą i minimalny wpływ na wzrost i rozwój drzewa. Jednak tak nie jest. Jeśli pierwszy kilka lat drzewo daje piękny i duży owoc, już na trzecim lub czwartym sytuacja uległa drastycznej zmianie. Gruszki staną się mniejsze, a ich wielkość będzie również zmniejszać. Wszystko to jest konsekwencją braku właściwej pielęgnacji drzew, a mianowicie pozbycie się jego koroną z niepotrzebnych i martwych gałęzi, które wchłaniają składniki odżywcze, ale nie przynoszą żadnych korzyści

Odpowiednie gruszki przycinanie zaczyna się w pierwszym roku po posadzeniu i trwa od kilku lat. Pierwszym z takich sposobów jest prowadzone i tworzenie korony, a także z jabłek, późną jesienią zimy i wczesnej wiosny, zanim stanie nerek przebudzenia. Jednak należy zauważyć, że korona w kształcie gruszki bardzo dobrze na własną rękę i nie wymaga poważnej interwencji ze strony ogrodnika.

Przycinanie gruszka jesień: karzeł piramida

Tzw jedna z form korony, która jest bardzo szeroko stosowane w niemal każdym ogrodnika zawodowej. W tej chwili jest to dość prosty i bardzo skuteczny sposób, aby uzyskać obfite plony. Dla tego drzewa jest utworzona z centralnej beczki około 3 m wysokości i długości bocznymi gałęziami około 1 metra. Przycinanie jest wykonywane w taki sposób, że korona nieznacznie zwężający się ku górze, tworząc coś w rodzaju ostrosłupa. Metoda ta pozwala sadzić drzewa są bardzo blisko siebie i uzyskać najwyższą możliwą wydajnością na bardzo ograniczonym obszarze kraju.

Pierwszy rok

Raz, gdy jest to okres odpoczynku, należy przyciąć roczny żarówkę do około pół metra wysokości. Cięcia powinno być wykonane na nerki, przeciwnym szczepienia. Metoda ta pozwala na drzewo, aby utworzyć 4-5 po bardzo silnych i zdrowych pędów, które później tworzą szkielet piramidy.

drugi rok

Przycinanie odbywa się jesienią gruszki ze względu na fakt, że drzewo w tej chwili jest w stanie spoczynku. W tym czasie, środkowy przewód powinien zostać skrócony do 20-25 cm od podstawy wzrostu. Nerki, który dokonał procedury powinny być po przeciwnej stronie od ostatniego roku. Tak samo do pnia roślin był bardziej bezpośredni. Byłoby to logiczne, aby nie przeciąć przewód centralny, ale potem rozwój gałęzi bocznych pójdzie znacznie wolniej. Powinny one być również poddany procedurom i skraca się do 20-25 cm od podstawy.

Na trzecim roku, a wszystkie kolejne

W pozostałych latach, gruszki przycinanie jesienią dzieje się na tej samej zasadzie. Konieczne jest, aby skrócić roczny pnia drzewa do przeciwległej nerki pionowego wzrostu. Po osiągnięciu żądanej wysokości rośliny można całkowicie wyciąć środkową wzrost dyrygent. przyrosty boczne muszą być usunięte w okresie letnim, gdy osiągną długości 40-50 cm.

Przycinanie starych gruszek wyprodukowanych w tym samym trybie. Procedura ta może nie tylko stymulować wzrost drzewa, ale także odnowić swoją produktywność. Po tej procedurze, gruszka znowu mają duże i smaczne owoce, które będą doskonałym uczta dla całej rodziny.