830 Shares 5924 views

Chalet sztuczki i więcej: jak zorganizować nawadniania butelek plastikowych własnymi rękami

Domek, bramkowe, ogród warzywny w otwartym polu i małe, na parapecie – wszelkie prace z ziemi wymaga czasu, a każda roślina, o ile, oczywiście, nie jest to chwast – ostrożny konserwacji. Szczególną rolę na istnienie wszystkich sztukach wodnych żyjących. A także przestrzenie kulturowe pilnie potrzebują terminowego nawadniania.


oszczędność czasu

Wiele sadzenia należy podlewać często, ale powoli. A jeśli nie masz czasu lub jeśli chcesz być z dala od jakiegoś czasu, można zorganizować zielone zwierzaki nawadnianie kroplowe z plastikowych butelek. Z ich rąk, aby system bardzo łatwy. Nie wymaga żadnego specjalnego wykształcenia ani specjalnej wiedzy. Taki system może być stosowany zarówno w otwartym terenie, a do pokoju, donice lądowania. Napełnianie zbiornika wodą od czasu do czasu, można zapewnić niezbędny dopływ wilgoci do korzeni i nie pozwól zatkania lub, wręcz przeciwnie, zakwaszenie gleby.

Technologia nawadniania

W celu ustalenia nawadniania butelek plastikowych własnymi rękami, trzeba przede wszystkim te same butelki. Jeśli chodzi o doniczkach na parapecie, możliwe jest ograniczenie sesquilinear i dwu-litrowy pojemnik. Jeśli ogród lub ogród – to lepiej wziąć trochę więcej, 3 i 3,5 litra. Fit i pięć-litrowe pojemniki z tworzyw sztucznych, ale będą potrzebować specjalnego wierzchowca. Teraz dziura. Jeśli chcesz kopać w dnie ziemi, powinny być wykonywane w całym organizmie butelki – gdzieś pomiędzy środku i na dole. Na przykład, chcesz, aby nawadniania butelek plastikowych z własnych rąk do uprawy obok kilka krzewów róży. W tym przypadku miejsce pojemność między nimi a ścianą nie jest nieszczelny po jednej stronie, a po kilka. Wtedy woda z butelek zostaną dostarczone nie jeden kwiat, a bezpośrednio do dwóch-trzech. Wygodne, prawda? To samo odnosi się do sadzenia pomidorów, ogórków i innych „mieszkańców” ogrodów, nie rośnie w jednym egzemplarzu, w rzędach i łóżka, łóżka. Przebicia zrobić szydło lub dobrego serca walenie gwoździa. Po prostu nie potrzebują dużo dziur lub zbyt szerokie – woda zacznie się zbyt szybko, nie jest opłacalne. Ale bardzo małe otwory nie zrobi: zdobyć ich ziemie i wody dostępne do korzeni będzie bardzo ograniczona. Stąd, w tym przykładzie wykonania, jest odcinana od szyjki butelki, to wygodne nalać ciecz na nich. Jak inaczej by nawadniania butelek plastikowych własnymi rękami? Przykryć szczelnie i ten sam gwóźdź lub wiertarka do wiercenia otworów w nich. Zrobić 3 do 4 otworów. Jednakże, jeśli trzeba, aby utrzymać wodę w lewo trochę, to wystarczy do 2. Takie butle są cięte dna.

Instalacja i mocowanie

Gdy butelki są gotowe, można rozpocząć instalację systemu. Tutaj są subtelności, too. Jeśli rośliny są sadzone gęsto i ich korzenie są płytkie w glebie i moczyć powinno być górne warstwy, można podejść do dużego systemu nawadniania naziemne. Z rękami w tym przypadku wykonana z odpowiedniego materiału (na szopach marszu garnek) i za pomocą drutu dołączyć do nich butelkę bliżej ziemi. Napełnić je wodą, która, nawiasem mówiąc, można mieszać z nawozami płynnymi. Będzie jednocześnie nawilżając i żywienia. Tak samo z doniczek na oknach, więc jest odpowiedni system nawadniania. W inny sposób ustalenia nawadniania butelek plastikowych jest to możliwe, jak już wspomniano, około jedna trzecia z nich wbiły się w ziemię. Tylko pamiętaj pokrył swoje prowizoryczne studni kamienie, dobrze wzmocnić grunt wokół nich, butelki nie spadają i nie rozbić sadzonki. Uzupełnić zaopatrzenie w wodę w zbiornikach prowizorycznych powinno być co 2-3 dni – w zależności od intensywności jej przepływu.

Tutaj jest twórcze podejście do systemu nawadniania, oferujemy!