794 Shares 5769 views

Bodibar – co to jest? Ćwiczenia z bodibarom

Bodibar – co to jest? Reprezentuje on ogólny sprzęt sportowy – drążek gimnastyczny, który znajduje szerokie zastosowanie w aerobiku zasilania. Niektóre modele różnią bodibarov różne ciężary, które mogą być łatwo określona według notacji kolor zakończeń sportu pocisku. Bodibary korzystnie wykonane ze stali, który jest pokryty miękkim, przyjemnym w dotyku materiał.


Korzyści z zatrudnienia z pocisku

Bodibar – co to jest i jakie jest jego zastosowanie? Bodibar w rzeczywistości jest udaną hybrydą sztangą i hantlami. Ten symulator jest skuteczny nie tylko w potrzebie przeprowadzenia treningu siłowego, ale może być również idealną wagę, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych instrumentu kondycji.

Jeśli mówimy o parametrach bodibarov, ich średnia długość wynosi około 120 cm. W odniesieniu do wagi, to waha się w przedziale 3-8 kg, a powinien być wybrany na podstawie stopnia sprawności sportowca.

Nabyć sprzęt sportowy jest aktualnie dostępne w prawie każdym sklepie sportowym. W tym przypadku jest on odpowiedni zarówno dla początkujących jak i dla doświadczonych, zaawansowanych sportowców.

Dlaczego to bodibar do fitness?

Pomimo dość naiwny projektowania bodibar innym całe mnóstwo zasług. Do głównych zalet symulatora w pierwszej kolejności należy podkreślić:

  • bardziej komfortowe zatrzymanie pocisku, w porównaniu z tymi samymi hantlami lub sztangą, powodując czasami szkolenia są skuteczne;
  • równomierne rozmieszczenie ciężaru na całej długości zbiornika;
  • zwartość i małe wymiary;
  • zdolność do wykonywania najszerszy zakres ćwiczeń do budowania mięśni i uzupełnienia braku aktywności na siedzący tryb życia;
  • niski koszt i dostępność;

Ćwiczenia z bodibarom na celu przede wszystkim poprawę figury: postawa, naciśnij klatki piersiowej, część pośladków. Systematyczne ćwiczenia bodibarom promowania szybkiej odprowadzania nadmiaru masy, pozyskanie mięśniowego.

Jakie są korzyści dla bodibarom klasy?

Ze względu na dobór odpowiednich programów szkoleniowych i wybrać właściwą strategię leczenia z symulatorem, można szybko dostosować do kształtu każdej części ciała. Obecnie trenuje z bodibarom coraz bardziej popularne wśród starszych kobiet, co jest znacznie trudniejsze do utrzymania atrakcyjnego Konspekty własne dane.

Podstawy szkolenia z bodibarom

Zanim przejdziemy do praktycznego zastosowania w symulatorze, musisz zrozumieć podstawowe zasady jego właściwego użytkowania. Kluczem do skutecznego treningu z bodibarom jest stosowanie zasady stopniowego zwiększania tempa i liczby powtórzeń.

Niezależnie od poziomu szkolenia, konieczne jest przeprowadzenie średnio około 20 powtórzeń na traktowanie. Stosując 2-3 zestawy do każdego ćwiczenia należy stopniowo zwiększać liczbę powtórzeń.

Ćwiczenia na plecy

Dla których szkolenie jest odpowiednie bodibar? Ćwiczenia i fitness program zaprojektowany, aby wzmocnić mięśnie pleców, są naprawdę skuteczne dzięki wykorzystaniu symulatora. Użyj go na krótki czas, aby przywrócić mięśni tonu. Wystarczy prawidłowo wybrać i obciążenie regularnie wykonywać proste ćwiczenia.

Na szkoleniu z powrotem z bodibarom trzeba położyć nogi rozstawionymi na szerokość barków, kolana lekko ugięte, uchwycić sprzętu sportowego z obu rąk na krawędzi i do wykonania w tej pozycji lekko pochylonej do przodu tak, że ramiona wiszą w przedniej części ciała. Tipping ręce trzyma bodibar niezbędnych do trenera nie będzie na poziomie kostki. W tym przypadku, z tyłu powinny być przechowywane w pozycji maksymalnego poziomu.

Ćwiczenia na ramiona i barki

Istnieje kilka skutecznych ćwiczeń dla mięśni Trening ramion, które będą wykonywać bodibar. Co to jest? Podstawą takiego kształcenia w górę naciśnij symulator. Trenować mięśnie obręczy barkowej użyciu bodibara potrzebę objąć sprzęt sportowy ręce rozstawionymi na szerokość barków, łokcie gięcie i tłoczenie pasek na klatce piersiowej. Następnie stopniowo podnosząc muszlę nad głową, w pełni prostując łokcie. Skuteczna na ramionach szkoleniowych takie ćwiczenia są tylko opóźnienia symulatora na głowie przez kilka sekund za każdym razem spróbować.

Trenować biceps używając bodibara wystarczy zapięcie paska z dłońmi na zewnątrz, wycisnąć łokcie do ciała i wykonać ramiona zginającorozciągających w łokciach, wyciągając z Trenera do klatki piersiowej. Podczas ćwiczeń, konieczne jest, aby utrzymać maksymalną równą, stabilną pozycję ciała, niosącego większość obciążenia na mięśnie ramion.

Co jest bodibar, jeśli nie jeden z najbardziej efektywny sprzęt do ćwiczeń przez triceps treningu? Prime tej dziedzinie, należy objąć symulator poprzeczke obiema rękami rozstawionymi na szerokość barków, a następnie powoli opuść ręce wzdłuż tułowia, a następnie powoli wzrasta do poziomu klatki piersiowej.

Ćwiczenia na pośladki

Najszybciej, zauważalny efekt może dać squat bodibarom. Wykonywanie ćwiczeń z symulatorem wymaga prawidłowej pozycji, w której stopy są ustawione na szerokość barków. W tym przypadku odbyło się w dłoni bodibar umieszczone na ramionach. W tej pozycji, wykonywane rytmiczne, głębokie przysiady z najwyższym poziomem tyłu i do przodu jakiegoś chudego ciała.

Często trenować pośladki z bodibarom zastosować tak zwane ataki, w których stopy są połączone ze sobą, a trener jest utrzymywana na ramionach dłonie na krawędziach. W tej pozycji, na przemian wykonywane ataki lewej i prawej nogi. Kąt zgięcia kolana powinna wynosić około 90.

wiertarka pionowa

Za szkolenie mięśnie brzucha powinny być trzymane w rękach bodibar, szef baru z tyłu głowy. Z pozycji leżącej ciało jak najwięcej się ku kolanach. Ponadto obudowę do położenia wyjściowego. Komplikować kilka treningu z bodibarom i dać mięśniom dodatkowego obciążenia, należy wykonać te same czynności, przetoczyła się nogi od ziemi o 45 °.

Ćwiczenia na nogi

Jak wiadomo, powodują , że mięśnie nóg , aby pomóc przysiady tonowe. Ich realizacja z bodibarom jako powikłań może znacznie poprawić wyniki treningu.

bodibara zastosowanie przy wykonywaniu przysiadów umożliwia korzystanie z kości udowej pompę mięśniową, która jest problematyczna. Aby to zrobić, należy przyjąć pozycji leżącej, przesuwając ciało na bok. Pieszo, co było na wierzchu, to pasuje bodibar. Trzymając exerciser ręki, konieczne jest, aby podnieść nogi, napinając mięśnie ud, i starając się nie zginać kolana.

W rezultacie,

Bodibar – co to jest? Taki symulator jak bodibar, jest idealnym narzędziem do wykonywania odporność szkolenia. Sprzęt sportowy umożliwia nie tylko zwiększyć siłę mięśni, ale także rozwijać zwinność, wytrzymałość, koordynację. Regularnie robi ćwiczenia z bodibarom, można szybko poprawić swoją postawę, mięśni ołów, schudnąć.

Obecnie istnieje ogromna gama ćwiczeń wykorzystujących bodibara. Dlatego przed przystąpieniem do konkretnych zawodów, konieczne jest, aby określić cel treningu.