799 Shares 1879 views

Narkolepsja – tajemnicza choroba … narkolepsja: przyczyny, objawy

Zdrowy sen jest niezbędny dla człowieka jak powietrze i woda. Jeśli nie przywrócić zasilanie po ciężkim dniu pracy, ciało staje się słaby, obniżoną odporność. Narkolepsja – rodzaj zaburzeń snu, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Tak więc, jest korzystne środowisko dla rozwoju infekcji i chorób. Aby uniknąć takich konsekwencji, konieczne jest przeprowadzenie prawidłowego sposobu życia, łącząc przyjemne z pożytecznym.


fizjologia snu

Sen w życiu odgrywa ważną rolę. Podczas nocy z resztą ciało zostanie przywrócone do właściwego postrzegania wszystkich zdarzeń nowego dnia.

Sen – to stan, w którym występuje zahamowanie aktywności energicznym, nie ma świadomości i połączenie z otoczeniem.

Okres ten może być podzielony na dwa etapy – REM i powolne, a drugim z kolei dzieli się na cztery etapy.

Sen zaczyna się od fazy powolnego

 1. Senność. W tym czasie osoba rozważa wszystkie wydarzenia przez cały dzień. Mózg pracuje na „digesting” informacji, szukając rozwiązania problemów.
 2. Zmniejszone napięcie mięśniowe, spowolniony puls i oddech. Mózg stopniowo wyłącza się, ale kondycji ludzkiej kilka razy blisko do przebudzenia.
 3. Faza przejściowa.
 4. Głęboki sen. Najważniejszym etapem, który daje ciału odpocząć. Osoba na tym etapie trudno jest się obudzić, mimo że może być rozmowa i lunatycy.

Po głęboki sen przychodzi raz trzeci, drugi etap, a dopiero potem rozpocząć fazę snu REM, lub, jak to nazywa, faza szybkich ruchów gałek ocznych. napięcie mięśni w tej chwili jest całkowicie nieobecny, ale zwiększona aktywność mózgu, a wraz z nim – wskaźnik ciśnienia krwi i układu oddechowego. Ten etap nazywa się bardziej paradoksalne, aby obudzić osobę w tej chwili jest bardzo trudne. Na piątym etapie najbardziej wyraziste sny marzenia. Co do zasady, można je przywołać w szczegółach po przebudzeniu.

Zatem, ludzka fizjologii snu priorytetu składa się z dwóch faz, w następujący sposób: 1 – 2 – 3 – 4 – 3 – 2 – 5. W tym kolejności etapów snu w nocy powtarza się cztery lub pięć razy. Jeden cykl trwa około dziewięćdziesiąt minut.

Ludzie sen spędza jedną trzecią swojego życia. Optymalny czas, w którym można spać dorosłego – osiem godzin; Dziecko potrzebuje dziesięciu do osiemnastu lat.

Czym są zaburzenia snu?

Każdy człowiek przynajmniej raz do czynienia ze zjawiskami takimi jak senność i bezsenność.

Głównymi przyczynami zaburzeń snu:

 1. Sytuacja, traumatyczne psyche.
 2. choroby somatyczne i neurologicznych.
 3. Zaburzeń psychicznych, którym towarzyszy stres.
 4. Nadużywanie alkoholu, leków przeciwdepresyjnych, używek i narkotyków.
 5. Palenia.
 6. Nagła zmiana stref czasowych.
 7. Praca w nocy.

Zaburzenia snu objawia się w następujący sposób:

 • Bezsenność w zwykły sposób.
 • Lęk przed snem.
 • Sen jest powierzchowny z częstych przebudzeń.
 • Głęboki sen jest nieobecny.
 • Po odpoczynku osoba czuje nie jest odwaga, ale słabość i depresja.
 • Zmęczenie w ciągu dnia.

Istnieje kilka rodzajów zaburzeń snu:

 1. Bezsenność (bezsenność) – całkowity lub częściowy brak snu. Powód – choroby, zmęczenie, przyjmowanie leków, zwiększona pobudliwość nerwową.
 2. Nadmiernej potrzeby snu (narkolepsja) – zaburzenie neurologiczne związane z niezdolnością mózgu regulować okresy uśpienia i obudzić. U chorych na narkolepsję sen zaczyna się od razu z piątego etapu (szybka faza). Pacjenci z tym problemem często cierpią z powodu zaburzeń psychicznych (schizofrenia). Dlatego też, gdy dana osoba znajduje się takie zaburzenia snu, leczenie powinno być przeprowadzone natychmiast.
 3. Hypersomnolence – stan, który charakteryzuje się twardą przebudzenia. Człowiek nie wydaje się panować nad sobą, to w trybie automatycznym. Jego umysł zdezorientowany i niejasne.
 4. Bezdech – krótkoterminowe brak oddechu w czasie snu. Rezultatem jest senność w ciągu dnia i drażliwość.
 5. syndrom Kleine-Levina – zwiększona senność przez kilka dni, co otwiera drogę do napady głodu (bulimia).
 6. Lunatycy – zaburzenie, w którym dana osoba idzie i wykonuje różne działania we śnie. Robi to automatycznie, nieświadomie. Takie zachowanie jest niebezpieczne zarówno dla pacjenta i dla innych.

Więcej informacji na temat narkolepsji

To pragnienie spać w niewłaściwym czasie. Czuje się czasami odwiedza każdego z nas. Niektórzy przypisują to do nocy bezsenność, inni – zmęczenie w pracy. W rzeczywistości, zwiększona senność może być początkiem choroby zwanej narkolepsji.

Człowiek staje się rozproszona, czuć stałe osłabienie i zmęczenie, większość działań Koncertuje na „autopilota”. Taki stan, ludzie często mylą z początkiem infekcji dróg oddechowych, a więc nie rób terminowe diagnozy i leczenia.

Przyczyny choroby

Narkolepsja – zaburzenie snu, które charakteryzuje się dążeniem do spania w niestandardowym dla tego czasu. Dzieje się tak ze względu na nieprawidłowe działanie obszarów mózgu, które są odpowiedzialne za okresy czuwania i odpoczynku.

Zwiastunami choroby – ból głowy, osłabienie, uczucie, omamy. zaburzenia snu wpływa na jakość życia.

Nadmierna mogą towarzyszyć katalepsji (nagła utrata napięcia mięśniowego, który występuje spontanicznie w niewłaściwym czasie).

Przyczyny tej choroby nie jest w pełni zainstalowany. Naukowcy uważają, że senność jest spowodowany niewystarczającym poziomem substancji czynnej mózgu – oreksyny. Zaburzenie może również wystąpić na tle choroby psychicznej.

objawy narkolepsji mogą być bardzo różne – od stałej chęci spać, aby zakończyć „zaciemnienie”.

Następujące osoby są narażone na ryzyko:

 • Uzyskaj urazu głowy.
 • kobiet w ciąży.
 • Ci, którzy w rodzinie ma zaburzenia psychiczne.
 • Dzieci, uczniowie i studenci.

objawy

Rozpoznanie choroby i podjęcie w odpowiednim czasie działań, konieczne jest, aby znać objawy. Wśród najczęstszych objawów należą:

 • Senność w ciągu dnia, bez wyraźnego powodu.
 • Syn trwa od kilku sekund do piętnastu czy dwudziestu minut.
 • Dezorientacja, brak koncentracji.
 • Stała zmęczenie. Zasypianie w autobusie, podczas rozmowy w pracy.
 • Osłabienie mięśni stawu kolanowego. Czując, że nogi są słabe.
 • Krótkotrwałe paraliż, czasami towarzyszy brak mowy.
 • Pojawienie się halucynacje i innych zaburzeń psychicznych.
 • Jeden zaczyna dostrzegać sen, niemal zamykając oczy.
 • sen przerywany sen.
 • Niezdolność do kontrolowania samego siebie po przebudzeniu, rano katalepsji.
 • Świąd (nadmierne pocenie się).
 • Tachykardia (przyspieszona akcja serca).

Objawy te w kombinacji lub pojedynczo występują u wszystkich pacjentów z narkolepsją. są często brane pod kątem objawów choroby o różnym charakterze. Z biegiem czasu, objawy wzrosnąć, a osoba może stać się zagrożeniem dla innych. Na przykład podczas prowadzenia pojazdu lub obsługiwania maszyn.

Koszmary senne jako przyczyna problemów

Wszyscy ludzie, co najmniej raz w życiu do czynienia z koszmarów. Szczególnie złe sny często zobaczyć małe dzieci. Więc, być może, tak krótko zasypianiem dzień (narkolepsję) – wynik strasznych snów? Strach, lęk, że doświadcza się podczas odpoczynku nocnym, w efekcie prowadzić do zmęczenia i depresji w ciągu dnia.

Koszmary – jest to normalne, ale może nie tylko powodować chęć do snu, ale także wpływa na ogólny stan zdrowia danej osoby.

Po pierwsze, przerażające sny – pierwszy krok do depresji i stresu, na który może nawet zachorowanie na raka! Czasami te sny również prowadzić do samobójstwa.

Po drugie, koszmary senne, dręczą człowieka w nocy, często powodują otyłość, cukrzyca i choroby serca, naczyń krwionośnych. Dlatego też, z tych problemów ze snem należy się zająć.

Rozwiązanie:

 1. Psychoterapia. psycholog doradztwo, psychiatra.
 2. Diety snem. Nadużywanie jedzenia robi nasz mózg podczas snu bardziej aktywny, co z kolei wywołuje pojawienie się strasznych snów.
 3. Radzenia sobie ze stresem. Joga, długie spacery na świeżym powietrzu, w tym przed snem. Dobrym sposobem – medytacja. Radzić sobie z depresją i stresem pomoże również do ulubionych zajęć, hobby – na drutach, haftu, linkę, czytanie książek i czasopism, oglądanie filmów pozytywne.
 4. Relaksujący i kojący kąpiel przed snem.
 5. Szczególną uwagę należy zwrócić na leki, które ludzie używanych do jedzenia. Być może przyczyna leży niespokojny sen w nich. Odnosi się to głównie do leków antydepresyjnych i uspokajających.
 6. Musimy zminimalizować wykorzystanie kofeiny, alkoholu, zmniejszenie ilości wypalanych papierosów.
 7. Byłoby miło, marzyć i nauczyć się ignorować. Pozytywne emocje i duch może pokonać koszmary i bezsenność.
 8. Konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak połączyć pracę i wypoczynek. Większość koszmary występują na tle zmęczenia.
 9. Odwiedź kilku sesjach hipnozy.

Należy zauważyć, że koszmary nie może być tylko przyczyną choroby, ale także ostrzec osoby o istniejących problemach. Więc słuchać swojego ciała!

Choroba – wynik bezsenność?

objawy narkolepsji jest najbardziej niejednoznaczne. Jednak głównymi są – senność i katalepsję. Często pragnienie spać w ciągu dnia przychodzi, gdy osoba nie jest wystarczająco dużo snu w nocy. Głównym powodem – to jest bezsenność.

Bezsenność – to trudności w zasypianiu, a czas trwania snu. Z takim problemem dla dużej części ludności świata. Ponadto, w różnym wieku.

przyczyny zaburzenia mogą być następujące:

 • Niewłaściwe środowisko snu – hałas, krzyki, niewygodny materac lub poduszkę, temperatura, owady, chrapanie partnera.
 • Nowe nieznane środowisko – w ruchu, podróż, lot, ostre zmiany stref czasowych, niezwykłą pracę w porze nocnej (na przykład, metoda shift – ciało przyzwyczaja się kilka nocy nie śpi, i w rezultacie, gdy chcesz spać, nie rozumiem).
 • Schorzenia, któremu towarzyszy ból, duszność, jelit i pęcherza moczowego.
 • Depresja, stres.

Bezsenność, jak narkolepsja, leczenie wymaga natychmiastowego wykonania. Osoba, która spędza dużo czasu bez snu, staje się jak narkoman – jest drażliwy, spięty, jego stan rozproszone i niespokojny. Oczywiście, nic nie dobry wynik nie może.

Główne metody leczenia bezsenności są takie same jak narkolepsji lub koszmary: większej aktywności ruchowej w ciągu dnia, relaksującej kąpieli, korzystnych emocji i ograniczanie snu w ciągu dnia.

Dobry w walce z bezsennością i naparów ziołowych, które działają uspokajająco.

Często w leczeniu takich chorób, lekarze przepisują pigułki nasenne. Brak leków – uzależnia organizm się do nich. Dlatego najlepszym asystent – a środki zaradcze ludowe, które działają bardziej delikatnie.

Sekrety medycyny tradycyjnej. Przepisy wywary

 • Dwie łyżki rozdrobnionych szyszek chmielowych zaparzenia jedną godzinę 500 ml wrzącej wody. Odcedzić i pić jedną czwartą szklanki trzy razy dziennie przed posiłkami. Lekki relaks jest zapewniona.
 • Nalewka z Peony Root. Lek można kupić w aptece. Weź go trzy razy dziennie po jednej łyżeczce.
 • efekt kojący i usypiający ma Motherwort. Cztery łyżki ziół trzeba wlać do szklanki przegotowanej wody, nalegają na ciemnym miejscu zamknięty około dwóch godzin. Wypij szklankę trzeciej części pół godziny przed posiłkiem.

Diagnostyka i leczenie

Przede wszystkim, aby wykluczyć inne możliwe choroby powinny skonsultować się z atakami narkolepsji do specjalisty. zaburzenia snu medyczny traktuje sen.

Po przeprowadzeniu badania i badania skarg pacjenta, dwa testy zostały przeprowadzone w celu potwierdzenia diagnozy – na wielu opóźnieniach do spania i polisomnografia.

Polisomnografia – badanie pacjentów snu, podczas którego rejestruje wszystkie procesy fizjologiczne – chrapanie, pozycja ciała, mimika, aktywność mózgu, dźwięk, ruch kończyn, tempo oddychania. Jest ona zdiagnozowana w placówce medycznej za pomocą specjalnych przyrządów i elektrod. Metoda ta pozwala na ustalenie przede wszystkim zaburzeń somnological. Test wielokrotnego latencję do spania (MSLT) jest przypisana do dnia po polisomnografia.

MSLT odbywa się w taki sam sposób, tylko studiował snu w ciągu dnia. Test robić 5-6 razy w odstępach co dwie godziny. Po takim badaniu specjaliści dostać wzorca snu – wzór, który dla chorych na narkolepsję jest specyficzna.

Poza wszystkim może również przypisać encephalography – diagnozowanie aktywność mózgu.

Do tej pory, że choroba jest nieuleczalna – narkolepsji. Leczenie jest nastawione tylko na złagodzenie nieprzyjemnych objawów choroby. To może być przypisane leki, normalizacji snu. Pacjent został poinformowany obserwować codzienną rutynę i żyć zdrowego stylu życia i porzucić złe nawyki.

Profilaktyka zaburzeń snu

Najlepsza profilaktyka problemów – ćwiczenia, świeże powietrze i prawidłowego odżywiania. Niestety, żyjemy w czasach, gdy kilka osób myśleć o zdrowym stylu życia. Praca – dom – praca. Ludzie zaczęli zwracać mniejszą uwagę na siebie i swoje zdrowie. Stąd wszystkie bolączki! Objawy choroby w wielu przypadkach jest to związane z zaburzeniami snu. Wykonując proste zasady można uniknąć warunki, takie jak bezsenność i narkolepsji (powoduje ich zostały opisane powyżej).

 1. Powinno się obudzić i iść spać w tym samym czasie.
 2. Ograniczenie stosowania substancji zawierających kofeinę.
 3. Należy unikać picia alkoholu w godzinach wieczornych.
 4. Jeśli masz problemy ze snem w nocy, trzeba ograniczyć lub wykluczyć dziennie sen.
 5. Ćwiczenia fizyczne i sport – integralne środki dla tych, którzy widzieli problemów opisanych powyżej.
 6. Korzystny efekt łagodzący ciepła łaźnię z ziół i olejków eterycznych.
 7. Przed pójściem do łóżka nie zaleca się jeść.
 8. Unikaj stresu emocjonalnego, zaburzenia nerwowe i stres.
 9. Nie można nadużywać narkotyków, zwłaszcza uspokajających.
 10. Jeśli te środki nie pomogą wyeliminować zaburzenia snu, leczenie jest konieczne do produkcji leczniczej sposób.

problemy ze snem (bezsenność, narkolepsja) – jest to, niestety, nie jest rzadkością dzisiaj. Jednak, aby rozwiązać tę kwestię raz trzeba, inaczej wkrótce ludzie będą zły, zirytowany i nie interesuje w życiu. Oczywiście, istnieją przypadki, w których ludzie są cicho tam bez snu nocnym i czuje się świetnie. Można je nazwać wyjątek od reguły, zjawisko.

rekordzista w kategorii „Życie bez snu” stał się białoruski Jacob Tsiperovich. On jest w jego prawie sześćdziesięciu dwóch lat nie spał w trzydziestu sześciu lat! Po bliskim śmierci człowieka właśnie utraciła zdolność do spania. Co więcej, praktycznie się nie starzeje. Nauka nie może jeszcze wyjaśnić tę tajemniczą fakt. Konkurować z ukraińskiego Fodor Nesterchuk Jacob, który nie spał przez 20 lat. On nie znudzi i nie czują się słabi. Reszta nocy zastępuje człowiek czyta książki i gra w szachy z komputerem.

wniosek

W jaki sposób dana osoba jest w stanie spoczynku, to zależy od nastroju i zdrowia. zaburzenia snu – to choroba, która wymaga rozsądnego podejścia i odpowiednie leczenie. Po przezwyciężyć chorobę, nie dostaniesz absolutną gwarancję, że nadejdzie wtórnego narkolepsji i bezsenności. Takie problemy są w niektórych przypadkach zagrażać życiu. Jednocześnie może ucierpieć samego pacjenta lub przez innych. Często jest to wypadek przy pracy lub na drodze wyzwalane przez krótki sen, że ludzie, którzy cierpią na chroniczny brak snu po prostu nie może kontrolować.

Człowiek, który ma do czynienia z zaburzeniami snu, narkolepsja, co powinni wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się jej objawów i poprawy jakości życia.