413 Shares 8889 views

Jednym z najbardziej dziwacznych eksperymentów: małpa przeszczep głowy

W ciągu ostatnich stu lat, wiele rzeczy w medycynie, były po raz pierwszy, w tym przeszczepiania narządów. Teraz zastępując serca, wątroby lub płuc jest procesem bardzo realne i znajome. Ale czy to możliwe, aby przeszczepić ludzką głowę? Naukowcy twierdzą, że ta realizacja nie jest daleko, bo nawet przeszczepienie głowy monkey – przeszedł etap. Kiedy i jak to się stało? Jak pierwsze eksperymenty w tej dziedzinie?

Trudności głowy po przeszczepie

Wszystkie systemy ciała są ze sobą ściśle powiązane. Każda komórka ciała i może być porównywany z zębów i kół zębatych działających na terenie całego mechanizmu. Głównym mózgu służy, złożoną strukturę. Jest to centralny punkt zarządzania, odpowiedzialnego za najważniejszych funkcji i procesów, takich jak myśli, percepcji, reakcji i tak dalej. D.

Mózg się w czaszki i rdzenia kręgowego – w szkielecie. Ich związek daje nam mobilność, wspiera pracę organów, wysyła impulsy nerwowe. Jego naruszenie prowadzi do niewydolności kończyn, paraliż. Przeszczep głowy może rozwiązać wiele problemów dla osób z nieuleczalnych chorób genetycznych lub urazów. Ale jeśli jest to możliwe?

Obecnie lekarze nauczyli się szyć naczynia krwionośne, mięśnie, kości dzianiny, ale złożoność jest forniru nerwów. Reprezentowali oni setki procesów i belek, z których każdy jest odpowiedzialny za ich grupy egzekucyjnego. Jeśli łączysz wszystko źle „okablowanie” sygnałów mózgowych będą odbierane w niewłaściwych części ciała. Ponadto, istnieje możliwość, że przeszczepione ciało może wchłonąć głowę jako ciało obce i spróbuje go rozerwać.

Pierwsze próby

Popełnić taką poważną i żmudna operacja wymaga bardzo precyzyjnego i wyrafinowaną technikę. Mimo to idea transplantacji doszło dawno temu. Na początku XX wieku głowic przeszczepie małp, myszy i psów przeprowadzono wielokrotnie. Po raz pierwszy postanowiłem poeksperymentować amerykański Charles Klod Gatri.

Badani dla eksperymentu wybrał psy. Operacja odbyła się w maju 1908 roku, a jego wyniki zostały opublikowane w książce naukowca. Dla eksperymentu Guthrie ścięty tylko jedno zwierzę, szyć głowę na ciele całego psa.

Zatem naukowiec stworzył pierwszy „dwugłowego potwora”. Postępowanie trwało nie więcej niż dwadzieścia minut. Przyszyte głowica umieszczone szczęki góry. Cyrkulacja zaczął w ciele, przepuszcza przez załączonym głowy, a następnie wrócił na głowie całego psa. Zwierzę pojawiło nozdrza ruch, język, oznaczony skurcz uczniów, ale wkrótce zmarł.

eksperymenty Demikhova

W 50-tych podobnych eksperymentów ponieść Vladimir Demihov. Pierwszy na świecie, że przeszczepiona wątroba, płuca, stworzył sztuczne serce. W 1954 roku nadszedł czas na głowie. Do całego ciała dorosłych psów naukowiec łączy szczeniąt.

Szczenięta lewo, a kończyny przednie. Zwierzę eutanazji znieczulenia, wyciąć klatkę piersiową, aby usunąć płuco i serce. Następnie zszywa do zdrowej części szczeniak, łącząc naczynia krwionośne.

Naukowcy dokonali operacji przeszczepu 20 goli. Jego badani mieszkał aż do tygodnia, a jedna para zdołała utrzymać się przez miesiąc. W przeciwieństwie Garty eksperymenty Demikhova dawców psa do podtrzymywania funkcji życiowych. Mogła pić wodę, reagują na innych, a nawet gryzie jego „sąsiada”, gdy jest coś nie zostały spełnione.

Monkey przeszczep głowy

Demikhova niewiarygodny sukces zainspirował wielu specjalistów. Jego ojciec nazywany przeszczepu, a jego dzieło stało się powszechnie znane za granicą. Porwać ich amerykańskiego neurochirurga Robert Uayt. W 1970 roku pod jego kierownictwem, nie było operacją przeszczepienia głowę małpy.

Dla eksperymentu, możemy wybrać zwierzę, podobne wagi i budowy ciała. ciało małpy po przeszczepie nie drgnął, ale zmysły pracują idealnie. Ona postrzegana zapachy, dźwięki i mógł tam zobaczyć. Budząc się, małpa warknął i próbował ugryźć. Na pierwszy rzut oka, szef małpa przeszczep był udany.

Wkrótce system immunologiczny zaczął odrzucać głową. Animal trwała tylko dziewięć dniach. Biały kontynuował swoje badania w nadziei, aby przejść do pracy z ludźmi. Jeśli się powiedzie, to może stać się fizyk pacjent Stiven Hoking i aktor Kristofer Riv. Publiczność nie pochwalam pomysł eksperymentów na ludziach.

poprawy procedury

Baton z transferów przechwytywane tylko w 2002 roku, nieznacznie zmieniając zadań. Wcześniej, eksperymenty miały na celu zbadanie transplantacyjnych w zasadzie. Naukowcy, ważne było, aby sprawdzić, czy jest możliwe, aby połączyć głowę przynajmniej czyjejś do układu krążenia.

Teraz jednak był inny cel przed nimi – system nerwowy. Trzeba było nie tylko do mocowania głowicy, ale również, aby uruchomić nowe ciało. Rozwiązanie wziął Japończyków. Aby zapobiec szybkiemu śmierć zakończeń nerwowych i zachowania funkcji ruchowej zwierząt, chłodzi się korpus głowicy i testowania.

Doświadczenia przeprowadzono na szczurach. Tną głowy, rurka silikonowa łączy głowy i ciała naczynia, następnie do nerwów. Włókna wiążące będzie pod mikroskopem z zastosowaniem polimeru glikolu etylenowego. Następnie połączone płyty kręgosłupa i zeszyto tkankę mięśni. Zwierzęta były w stanie poruszać kończynami, ale nie żyją długo.

Eksperymenty na ludziach

Dziesięć lat później, technologia wykorzystywana do eksperymentu z naczelnych. Pod przewodnictwem chińskiego neurochirurga Xiaoping Ren wziął kolejny przeszczep głowy małpy. Wcześniej, jej temperatura spadła do znaku 15 stopni. Tkanka nerwowa zwierzęcia całkowicie uszkodzony, dając naukowcom nową nadzieję.

Wyraził podziw dla chińskiego Sergio Kanavero. W 2013 roku publicznie ogłosił, że zrobi taką operację, ale na człowieka. Włoski przekonany, że niedawne doświadczenia z małp potwierdziła gotowość medycynie do tak ważnego kroku.

Oczywiście, to wymaga długiego przygotowania. Sama procedura jest taka operacja wymaga poprawy i praktyki. Po sukcesie szczurów była niejednoznaczna. Wiele z pierwszych „pacjentów” pozostał sparaliżowany, podczas gdy inni szybko umierają.

Przesadzanie głowę programista

Teraz naukowcy są zajęte szukają sponsorów i zespołów. Operację zaplanowano na grudzień 2017 roku. Sergio Kanavero stwierdza, że będzie ona trwać około 36 godzin. trzeba będzie około stu lekarzy i 12 milionów dolarów.

Wolontariat za działanie zostało już znalezione. Będzie to Rosjanin Valery Spiridonov – programista z miasta Vladimir. Młody mężczyzna cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba genetyczna, która interferuje z aktywnością mięśni nóg, głowy i szyi.

Valery Spiridonov regularnie współpracuje z naukowcami, omawiając szczegóły funkcjonowania i postępów w realizacji projektu. Ryzyko, że jest świadomy, ale wierzy w sukces eksperymentu zdesperowany. Z jego ludzie diagnoza żyć bardzo mało, ale Valery udało się dożyć 30 lat, absolwent szkoły i uniwersytetu, aby znaleźć pracę, być może, następnym krokiem będzie skutkować sukcesem.

Etyka i sceptycy

Szacunkowa szef Transplant 2017 wywołała silną reakcję w społeczeństwie. Przeciwnicy tego pomysłu były podzielone na dwa główne obozy. Pierwszy zakłóca etyczną stronę problemu, inni na pewno zrobić ten trick, niestety, niemożliwe.

Przedstawiciele różnych wyznań religijnych uważają, że chirurgia jest rywalizacja z Bogiem. Takie działania mogą być bezpiecznie rozważyć utworzenie nowego organu, jak to jest w gestii Stwórcy. Ponadto, procedura jest uważane za nienaturalne. Jest to sprzeczne z prawem naturalnym i zakłóca wielkiego planu.

Sceptycy po prostu przekonanie, że ludzkość jeszcze nie dojrzał. Wielu nie zaprzecza możliwości takiej operacji w odległej przyszłości, ale nie teraz. Głównym argumentem, by wątpić w niedostateczny rozwój technologii, a także wiele problemów psychologicznych pacjenta w razie powodzenia eksperymentu.