233 Shares 7667 views

Uruchom plik wykonywalny. Co to jest w sensie ogólnym?

Większość użytkowników nowoczesnych systemów komputerowych, taki czy inny sposób, mają do czynienia z uruchomieniem programów, z których większość sprowadza się w celu wypełnienia plik wykonywalny. Z grubsza rzecz biorąc, we wszystkich programach, aby uruchomić główny obiekt Aplikacja służy formacie EXE. Ale to nie zawsze tak jest.

W starszych systemach operacyjnych, takich jak DOS lub innych niż Windows takich plików może mieć zupełnie inne rozszerzenie, choć początek zasadzie pozostaje całkowicie niezmieniony.

Uruchom plik wykonywalny: co to znaczy?

Dla pełnego zrozumienia tego, co dzieje się na początku jest, aby zrozumieć, że reprezentuje dowolny proces uruchamiania aplikacji. Ten sam plik wykonywalny „Navitel” lub jakikolwiek inny program jest rodzajem aplet, który definiuje kod startowy, który jest rozpoznawany przez system operacyjny lub aplikacji przypisanej do niego. Ale tutaj jest to konieczne, aby zrozumieć, że program składający się wyłącznie z jednego pliku wykonywalnego, są nieistotne dzisiaj. Z reguły, pakiet zawiera również ogromną liczbę powiązanych elementów w postaci tych samych bibliotek dynamicznych z rozszerzeniem DLL. Tak samo bez nich uruchomić plik wykonywalny, nie zawsze jest to możliwe.

Najważniejsze jest to, że po uruchomieniu podstawowy pakiet oprogramowania modułu, który jest początkiem plik EXE, niektóre aplikacje wymagają „podgruzki” dodatkowych modułów, które są tylko pliki ustawień konfiguracyjnych (config) lub takie same dynamiczne biblioteki Link zawierające dane Program.

Nawiasem mówiąc, czasami same dynamiczne biblioteki są w stanie pełnić rolę programów. Na przykład, na początku każdej VST instrumentu w nowoczesnym studio (DAW) jest dokładnie na tej zasadzie. Program jako taki jest to wersja może być nieobecny, ale plug-in w postaci analogowej z rozszerzeniem DLL wykryciu jakiegokolwiek programu.

Program wykonywalne pliki: rodzaje

Ale to nie wszystko. Rozszerzanie dziś plików wykonywalnych w celu ustalenia nie takie proste, nie wspominając plik EXE lub COM. стандарты, но и архивные данные. Osobno warto zwrócić uwagę nie tylko standardów, ale także dane historyczne, o których mowa powyżej.

W rzeczywistości, archiwa SFX Format (Self-Wydobywanie) są niezależnie ekstrakcji danych w oparciu o działania algorytmu dekompresji. Uruchom plik wykonywalny tego typu jest dość prosta. Wystarczy dwukrotnie kliknąć, a wybór miejsca pracy ekstrakcji będą wykonywane automatycznie. W urządzeniach mobilnych, takich jak stosowane formaty JAR, Jad APK i t. E. W nawiązaniu do kategorii instalatorów.

Czy to możliwe, aby otworzyć pliki wykonywalne?

Wiele osób interesuje się kwestią edycji plików wykonywalnych. Warto od razu cały zdenerwowany. Fakt, że te same „wykonywalne” są skompilowane programy, kod źródłowy, który jest zwykle niemożliwe do sprawdzenia. Można oczywiście użyć narzędzia jak Disassembler, ale są one przedmiotem wniosku pisania w C ++ pierwotnie ten wynik może nie dać.

Jak zrobić proste zmiany?

Jak wynika EXE plik w czytelny nie można otworzyć, bo ten sam program może być napisane w różnych językach programowania. To samo odnosi się do dynamicznych bibliotek. Ale pliki konfiguracyjne można otworzyć nawet w standardowym „Notatniku”. A jeśli jest prowadzony w imieniu administratora, można ustawić nawet zablokować dostęp do niektórych stron w Internecie, a następnie zapisać konfigurację, która zazwyczaj nie jest możliwe. To samo „config” edytuj elementarny.

Czy to możliwe, aby każdy plik wykonywalny?

W zasadzie każdy plik na dysku twardym jest wykonywalny. Dokładniej, aby uruchomić plik wykonywalny – następnie uruchomić aplikację, jest odpowiedzialny za jego odkrycia. Nawet w pliku startowym, aby biegać przy starcie może być całkiem proste.

Wystarczy, aby uczynić ten proces na liście i określić urządzeń towarzyszących, co zostanie natychmiast załadowane (na przykład otwierania dokumentu pakietu Office). Złóż plik wykonywalny – to nie jest najważniejsze.

streszczenie

Kończąc tym samym ten temat, warto zauważyć, że pliki lub przedmioty, które są odpowiedzialne za rozpoczęciem niektórych zastosowań w wersji standardowej może być otwierane tylko przez dwukrotne kliknięcie. Ale edit nie wydaje się możliwe. Jednakże, jeśli programy mają status open source na licencji GNU, dokonać zmian w kodzie aplikacji, można bardzo łatwo.

Ale jest to szczególny przypadek, który na ogół z głównego tematu i nie jest podłączony. Kolejna rzecz – uruchom plik wykonywalny, który użytkownik i nie mam pojęcia. W tym przypadku, należy położyć nacisk na wirusy, które mogą się w postaci tych samych załączników wiadomości e-mail. Jeśli widzisz, że załącznik nie ma odznakę, nie starają się go otworzyć. Choć równie zaniepokojony i wirusów, które są zamaskowane jako takich wiadomości. W tym przypadku, malware będą mogli wykonać kod wykonywalny lub osadzonego w nim dość łatwo, a następnie istnieje ogromna kupa problemów.

I call (start) z pliku wykonywalnego w niniejszej sprawie nie może zależeć od użytkownika, ponieważ wirus został wprowadzony do systemu. Możemy tylko mieć nadzieję na uniwersalnych programów w wersji przenośnej, czy w wersjach użytkowych dysk ratunkowy z systemami załadunku i test przed rozpoczęciem Windows.

Plik wykonywalny jest taka, że najbardziej interesującą rzeczą w ładowarce nie jest dostępna. Ale jest konfigurator BIN, która jest odpowiedzialna za starcie systemu. Ponadto starsze wersje systemu Windows, można znaleźć więcej folderów, takich jak i386, w którym mieści niektórych innych sterowników i narzędzi związanych. Ale w nowych wersjach systemu nie ma takich obiektów.