682 Shares 8552 views

Jak otworzyć ukryte foldery

W popularnej rodziny System operacyjny Windows ukryte foldery. W tej kategorii wchodzą domyślne foldery systemowe, gdzie niektóre specjalne pliki konfiguracyjne są przechowywane. Ukryte foldery mogą być nadal nazywa ukryty. Są one dostępne na każdym komputerze, a często są w partycji dysku twardego, na którym jest zainstalowany system operacyjny. Odbywa się to tak, że niedoświadczeni użytkownicy nie przypadkowo usunięte informacje ważne dla działania systemu. Takie uwięzi i foldery są bardzo ważne dla działania komputera, więc jeśli są one usuwane lub nazwę, może to doprowadzić do nieodwracalnych skutków w pracy lub do zaprzestania wszelkiej pracy komputera. Czasami trzeba zobaczyć te informacje, a nawet może zmodyfikować lub usunąć. I tu mamy do czynienia z pytaniem, jak otworzyć ukryte foldery? Tutaj wszystko jest dość proste, trzeba przygotować zestaw prostych manipulacji, i gotowe.


Jak otworzyć ukryte foldery: instrukcja

Następny dowiesz się, jak to zrobić w systemie Windows 7. W wersji XP przykładem systemu, wszystkie podobne, różnią się tylko nazwami panelu sterowania. Oczywiście, aby wszelkie manipulacje można, gdy komputer i system operacyjny jest ładowany tylko. Musisz dostać się do okna specjalnych ustawień, w którym można zmienić ustawienia folderów. Odbywa się to w następujący sposób: w centrali powinien znaleźć pozycję „Opcje folderów”. Mówimy o tym, jak otworzyć ukryte foldery w systemie Windows 7, oraz, w przypadku XP trzeba będzie wybrać „Opcje folderów”. W tej różnicy w obu systemach kończy. W oknie znajduje się wiele ciekawych opcji i ustawień, które można dowiedzieć się więcej, jeśli będą je zrozumieć.

Chodźmy dalej. Musimy teraz przejść do zakładki „Widok”, niemal na dole trzeba znaleźć wiersz zatytułowany „Ukryte pliki i foldery”. Istnieją dwie opcje: albo wyświetli je, czy nie. Ponieważ naszym celem jest w tej chwili, aby otworzyć ukryte foldery, należy wybrać opcję „Display”. Po takie manipulacje mogą kliknąć „Zastosuj”, a następnie „OK”. Teraz wszystko jest gotowe. Po tym, zostaną wyświetlone wszystkie foldery, ale ukryte będą się różnić bardziej przejrzyste ikony. Można ponadto stwierdzić, że masz okazję, aby ustawić opcję „ukryty” dla folderów lub plików. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Musisz wybrać żądany folder, a następnie wybierz „Właściwości” z menu. Można ustawić znak przed opcją „ukryte” w okienku, które się pojawi, a następnie kliknij przycisk „Zastosuj”. Po tym, wykonaj zapytanie system operacyjny o tym, czy chcesz zastosować to ustawienie tylko do tego folderu lub wszystkich plików dołączonych. Tutaj można wybrać, jak postępować. Teraz naciśnij przycisk „OK”, a ty skończysz.

Jak otworzyć ukryte foldery i ich zwyczajne

Mówiliśmy już o jak wyświetlić pliki ukryte, więc mogą być przeglądane i edytowane. Czasami jednak, po tym jak stworzyć ukryty folder, musimy przenieść go do stanu normalnego. Odbywa się to w taki sam sposób jak w ukrytym folderze. Konieczne jest, aby wejść do menu kontekstowego folderu, wybierz „Właściwości”, a następnie usuń zaznaczenie pola wyboru, które mówi „Hidden”. Należy zauważyć, że metoda ta może być trudno nazwać to dobre i właściwe, aby ukryć foldery, które zawierają poufne informacje, ponieważ inny komputer, można otworzyć go w taki sam sposób, jak to zrobić. W takich przypadkach lepiej jest użyć specjalistycznego oprogramowania narzędziowego, który pozwala ustawić hasło do folderu, który powinien być chroniony.

Jak widać, kwestia jak otworzyć ukryty folder, nie ma żadnych komplikacji, ważne jest, aby po prostu zrobić wszystko tak dokładnie jak to możliwe. Można dodać, że programy takie jak Total Commander pozwalają zobaczyć te foldery, naciskając tylko jeden przycisk, który jest zazwyczaj umieścić na pasku narzędzi.