687 Shares 9212 views

Jak wzmocnić mięsień sercowy: ćwiczenia, leki, żywność

Jak wzmocnić mięsień sercowy? To pytanie prędzej czy później pojawiają się przed każdą osobę. Co zrobić, aby rytm serca zniechęca przez długi czas? Kompleks ćwiczeń, które pomogą poprawić jego wydajność?


Heart – jest to ten sam mięsień, jak wszyscy w organizmie. Dlatego musi on otrzymać fizycznej dla lepszego funkcjonowania. Problemy w układzie krążenia – wynika z siedzącym trybem życia. Jednakże, jeżeli osoba, która wykonuje codziennych zadań, takich jak chodzenie pieszo na zakupy i do pracy, myć ręce bez podłogi mopem, pracując w ogrodzie, mięsień, co przeszkoleni i wzmocnione.

WF dla serca

Nawet zdrowy człowiek nie może znacząco zwiększyć poziom wyszkolenia fizycznego. Obciążenie powinno stopniowo wzrastać. Przed treningiem w celu wzmocnienia serca powinni skonsultować się z lekarzem. On pomoże Ci wybrać dopuszczalnych limitów obciążenia. Osoby cierpiące na nadciśnienie i osteochondroza szyjki macicy nie są dopuszczone do ćwiczeń o dużej amplitudzie. Na przykład, są one przeciwwskazane głęboko pochyla się do przodu i do tyłu, trening siłowy. Jeden odpowiednie sport – yoga. Ze względu na powolne rozciąganie mięśni poprawia pracę serca.

Podczas ćwiczeń należy kontrolować tętno. Po otrzymaniu obciążenia musi wzrosnąć o 25-30 jednostek i 3-5 minut, aby odbijać. Zajęcia odbywają się w 1,5-2 godzin po posiłku.

ćwiczenia fizyczne

Jak wzmocnić mięsień sercowy? Ćwiczenia, które mogą być wykonane natychmiast po przebudzeniu:

  1. Ciągnięcia. Leżąc na plecach, trzeba wyciągnąć całe ciało, napinając nogi i ręce. Palce kończyn dolnych, aby spróbować dotrzeć do arkuszy. Ręka naciągnięta na głowę, prostując palce. Powtórz 3-4 razy.
  2. Oddychanie „żołądek”. Połóż jedną rękę na niego, drugi – w klatkę piersiową. Weź głęboki oddech w żołądku i silnego wydechu. Jednocześnie obserwować pracę klatki piersiowej i mięśni brzucha. Wykonaj powoli 3-4 razy.
  3. Ręce należy umieścić pod głowę. Prawa noga podniesiona lekko powyżej po lewej stronie. Wykonywać ruchy obrotowe górnej i dolnej połowy ciała w różnych kierunkach. Na przykład, ramiona i głowa – prawy, miednicy i nóg – w lewo. Wykonać parę razy w jednej i po drugiej stronie.
  4. Choć na plecach, na wdech wyciągnąć ręce do przodu podczas podnoszenia i naciskając głowę na jego piersi. Nogi też podnosić i ciągnąć. Aby zdobyć przyczółek w wykonywaniu przez 5-7 sekund. Na wydechu, zająć pozycję wyjściową. Wykonaj 3 razy.
  5. Leżąc na plecach, ramiona rozpuścić w ręku. Nogi zgięte i umieścić trochę odległości od siebie. Stopy jak blisko swoich pośladków. Wdechowe kolana skręcić w bok, a szef – do drugiego. Na wydechu, powrót do pozycji wyjściowej. Wykonywania 5 razy, naprzemienne obraca się w różnych kierunkach.

Podstawowe zasady utrzymania mięśnia sercowego

Aby serce działać sprawnie, konieczne jest, aby dbać o ich sposób życia. Jak wzmocnić mięsień sercowy? Pomoże to realizację podstawowych zasad:

  • Prawidłowe odżywianie z wykorzystaniem wszystkich niezbędnych witamin i minerałów dla serca.
  • Wzmocnienia organizmu z mikstury mineralnych ziół.
  • Wykonywania czynności fizycznych w zależności od ich wieku i możliwości organizmu.

Brak „komórek mięśnia sercowego”

Prawidłowe i dokładne działanie mięśnia sercowego, którego dotyczy obecności w diecie pierwiastków takich jak magnez i potas. Dlatego konieczne jest, aby monitorować stosowanie produktów zawierających minerały danych. Magnezu i potasu niedobór może spowodować:

  • biedny środowisko;
  • słabe gleby i minerałów, w wyniku, dorastał na jej warzyw;
  • często stresem;
  • leki;
  • wymioty;
  • beta-blokery i diuretyki;
  • dieta niesymetryczne;
  • silny wysiłku fizycznego.

Ponieważ te sytuacje są w życiu każdego, że osoba musi śledzić i uzupełnić poziom minerałów niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i prawidłowego funkcjonowania serca.

minerały

Aby wesprzeć pracę serca, ciało jest konieczne w celu uzyskania środków, wzmocnienia mięśnia sercowego. Jej prace są silnie uzależnione od dodatkowego ciężaru. Otyłość prowadzi do tego, że mięsień zaczyna pracować z nadmiernego wysiłku, ale z powodu żołądka jest całkowicie wypełniona przepony może zmienić swoją lokalizację. W związku z tym należy przestrzegać diety i obecności w produktach dietetycznych, które zapewniają stabilność serca. Główne elementy, które muszą być spożywana – jest potas, magnez i jod.

Jak wzmocnić mięsień sercowy? Że chroni? Podstawą rozwoju zdrowej serca jest obecność w organizmie, potasu i magnezu. Ludzie z wystarczającymi elementami danych rzadko cierpią zawałów serca i udarów.

potas

Element odpowiedzialny za utrzymanie równowagi wodnej. Zmniejsza obrzęki, usuwa toksyny. Organizm musi być uzupełniany codziennie potasu. Jej obecność w diecie zależy od pory roku: na wiosnę to nie wystarczy, jesienią – dużo. Produkty, wzmacnia mięsień sercowy z potasem:

  1. Owoce: pomarańcza, banan, mandarynka, winogrona, jabłka.
  2. Jagody: truskawki, melona, arbuza, dzikiej róży, morele, śliwki, porzeczki.
  3. Warzywa: ogórki, kapusta, pietruszka i ziemniaki.
  4. Chleb żytni.
  5. Kasza: owies, proso.
  6. Orzechy.

magnez

Jej obecność niezbędne do normalnego funkcjonowania serce. To powoduje rozluźnienie mięśni, normalizuje ciśnienie krwi. Jednym z jego źródeł jest woda. Wiele z minerału jest w zbożach i produktach zbożowych. Produkty, które zawierają magnez:

  • Zboża – owies, jęczmień.
  • roślin zbożowych.
  • Groch, fasola.
  • Kapusta.
  • Cytryny, grejpfruty, jabłka.
  • Morele, banany.
  • Produkty morskie: flądra, karp, krewetki, makrela, śledź, dorsz.
  • Mleko, twaróg.

jod

Woda mineralna jodowa ilość niezbędna do nasycenia elementu ciała. Ponadto, znajduje się w żywności:

  1. Owoce morza: krewetki, ostrygi, wodorosty, kraby, ryby.
  2. Warzywa: marchew, rzodkiewki, szparagi, szpinak, pomidory, ziemniaki, cebula.
  3. Jagody: czarna porzeczka, truskawka, czarna winogron.
  4. Żółtko.

witaminy

Jeżeli dana osoba została zmniejszona zawartość substancji niezbędnych dla organizmu, zaleca się leki, które wzmacniają mięsień sercowy. Ich wytwarzanie jest możliwe kompleksy witaminowe. Wystarczy pamiętać, że nawet biorąc te leki potrzebne po zaleceniem lekarza.

Niezbędne witaminy, które wspomagają pracę serca:

  • tiamina;
  • rutyna;
  • kwas askorbinowy;
  • tokoferol;
  • pirydoksyna;
  • Witamina F;
  • Grupy B.

Wchodzą do ciała za pomocą preparatów zawierających je, jak również podczas korzystania z żywnością, w których one należą. W tym przypadku tiaminy poprawia elastyczność włókien mięśniowych serca. W rezultacie – w celu ustabilizowania jego działanie. Produkty, w ramach którego jest on: zbóż, ziaren kawy.

Rutyna – making silne naczynia, zwiększając ich elastyczność. Zawartych w wywarze z dzikiej róży, czarnej porzeczki, czarnej owoców jarzębina. kwas askorbinowy zmniejsza tworzenie cholesterolu w ścianie naczyniowej. Produkty zawierające go: owoce cytrusowe, owoce dzikiej róży, czarnej porzeczki. Leków, które są korzystne dla mięśnia sercowego, mogą być identyfikowane w następujący sposób: „Riboksin”, „Asparkam”, „trimetazydyny”.

Jak wzmocnić mięsień sercowy? Aby pracować przez długi czas i nie pozwolić awarii, konieczne jest, aby używać zintegrowanego podejścia do utrzymania organizm jest normalne. Jest przeznaczony nie tylko do odpowiednio dobranej diety, ale ćwiczenia, odpowiedni odpoczynek, wsparcie witamin.