182 Shares 3749 views

Piec konwekcyjny – co to jest i do czego służy?

Obecnie większość nowoczesnych piecach wyposażonych w tak szerokiej gamy opcjonalnych funkcji, które są czasami utraconych w wyborze. A ponieważ każda funkcja ma swoją rolę w cenę, i płacić za to, czego nie będzie używać w ogóle, to po prostu sensu. To jest prawdziwe dla większości funkcji, ale konwekcja powinna być w każdym piecu, zwłaszcza jeśli gospodyni cieszy domowe ciasta.


Piec konwekcyjny – co to jest?

To słowo oznacza szczególny sposób ogrzewania piekarnika, który wykorzystuje specjalny wbudowany wentylator. On zapewnia swobodny przepływ gorącego powietrza na całej powierzchni urządzenia. W wyniku jej działania, w temperaturze w przedziale ścian i drzwi są mocowane do tych samych wartości. Jeśli masz piekarnik pulpitu z konwekcji, nie będzie już martwić, że nagle twoje ciasta spali lub nie całkowicie smażyć dokładnie. Szczególna ciasta wentylatora traktowane jednakowo na obwodzie. Zatem piec konwekcyjny (symbol „=” w sterowniku) wyłącza okazja, aby trzymać pieczenia spód i wierzch jego zawilgocenie. Wiele gospodyń domowych zauważyć przydatność tej funkcji, a zaleca się zakup urządzenia z możliwością pieczenia.

Mam piec konwekcyjny?

Jaki rodzaj reżimu już omówione, a teraz o tym, czy aby nie przepłacać za niego w obecności urządzenia. Oczywiście, funkcja ta ma pozytywny wpływ na jakość ciasta i piec ma żadnych wad (oczywiście, oprócz wzrostu cen), ale jeśli zatrudniają piekarnika tylko raz lub dwa razy w roku, a następnie w tym trybie nie trzeba. Ale jak to zrobić bez jej obecności? To jest realne, ale będzie musiał trochę trudne. Do ciasta okazało nie rozgotowane i nie spalony podczas prażenia trzeba ciągle zmieniać pozycję pieczenia, ciasto jest równomiernie przetwarzane w komorze. Jednak nie jest to problem nie tylko w kontroli czasu. Jest mało prawdopodobne, że każdy w domu ma 4 piec do pieczenia, więc trzeba użyć tylko dwóch urządzeń stale się zmieniają swoje miejsca. A to z kolei zwalnia proces przygotowania ciasta (co najmniej dwukrotnie).

Dla tych, którzy lubią eksperymentować i zatrzymajcie się w każdy weekend z siedmiu nowych przepisów na ciasta, ECLAIRS i inne słodycze, jest po prostu niezastąpiony w piecu konwekcyjnym. Co byłoby dla pieczenia, jeżeli krawędzie są spalone, a końcówka surowego? Dlatego cyrkulacja powietrza w komorze piekarnika jest konieczne dla przygotowania tych potraw. Oprócz wszystkich ciast będzie mieć ładny chrupiącą skórkę, która dodatkowo można posypać cukrem pudrem lub polać słodką zacięcie.

cena

Co dziwne, ale rura gazowa w trybie konwekcji jest warte znacznie więcej niż elektryczna z tej samej funkcji. Różnica w kategorii cenowej znaczną: 25.000 rubli z gazu przed 15.000 rubli z energii elektrycznej.

Dlatego przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak płytka zwiększa cenę zakupu pieca konwekcyjnego. Jaki rodzaj reżimu to jest i jak to działa, to już wyjaśnione, pozostaje życzyć udanej zakupu i pyszne wypieki!