890 Shares 2531 views

Statyny, aby obniżyć poziom cholesterolu może powodować cukrzycę i wpływają na mózg?

Dlaczego na każdym rogu możemy przestraszyć straszny cholesterolu słowo? Co jest nie tak z tym naturalnym związkiem i dlaczego wokół niego powstało wiele mitów? Być może powodem jest niepopularności cholesterolu w dużych anty-reklamy pochodzące z wiodących na świecie firm farmaceutycznych. Mimo wszystko, jeśli mają produkt, oznacza to, że trzeba znaleźć naiwnego kupującego. A im więcej ludzi uwierzy w wypowiedziach lekarzy, tym więcej pieniędzy przyniesie producentom skarbowych.


wiele miliardów dolarów zysku

Statyny – leki, które obniżają poziom cholesterolu. Tylko jeden z tej grupy leków, firmy farmaceutyczne są mnogomilliprdnye przychody. Ale jeśli analizować leki najczęściej przepisywane przez lekarzy śledzić ciekawą tendencję: statyny są podane w dobrej połowa recept. Jak widać, istnieje bezpośredni wzór.

Przemysł farmaceutyczny traci zaufanie pacjentów

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej osób (z różnych powodów) nie jest już zaufanie farmakologia. Wynika to z licznych badań, mających na celu badanie wpływu niektórych popularnych leków na organizm człowieka. Co do zasady, niezależnych ekspertów, znosić rozczarowujące werdykt. Większość reklamowanych cudownych pigułek nie leczy, i okaleczyć.

Nowe Szokujące fakty

Nie tak dawno temu w American Journal of Physiology zostały podane do wiadomości publicznej wyniki nowego badania, które mówi, że statyny mogą powodować przedwczesne starzenie się. Długotrwałe stosowanie leków, które obniżają poziom cholesterolu we krwi, związany z kilku poważnych skutków dla zdrowia. recepty pacjent ściśle przestrzega lekarz ryzykuje spotykają miopatii (szkieletowych osłabienie mięśni), niektórych chorób neurologicznych i cukrzycy.

Autorzy badania był w stanie wykazać negatywne skutki kliniczne

Statyny mają negatywny wpływ na mezenchymalnych komórek macierzystych są odpowiedzialne za budowę wielu tkanek i kości. Leki te stanowią zmianę w poziomie ekspresji genów naprawy DNA. Jest to powód, został mianowany głównym w wyniku niekorzystnych efektów klinicznych. Uważa się, że statyny zmniejszają liczby płytek u pacjentów z chorobą sercowo-naczyniowych u pacjentów. Jest to pozytywne strony i twierdzą, że firmy farmaceutyczne.

Jeśli pacjent uważa, że wysoki poziom cholesterolu go prędzej czy później zabije, będzie dbać o regularne przyjmowanie leków mających działanie obniżające poziom cholesterolu. Jednak z drugiej strony nie jest opłacalne producentom powiedzieć ludziom o licznych skutków ubocznych ich produktów. Dlatego eksperci radzą nam pomyśleć dwa razy przed zgadzając się z lekarzem. Dla niektórych ludzi, skutki uboczne mogą być problemem, jak to opisano powyżej.

Co jest długotrwałe stosowanie statyn?

Osoby, które jeszcze nie wiedzą, jakie są problemy z układem sercowo-naczyniowym, nie rób z tego wielkiej sprawy z tego, co faktycznie istnieje. W tym przypadku, sztuczne obniżenie cholesterolu (zwłaszcza w kontekście długotrwałego podawania) pociąga za sobą ryzyko tworzenia się zaćmy. Leki te nie powinny być stosowane jako środek zapobiegawczy, należy również rozważyć potencjalne ryzyko. Jeśli ta grupa leków, mają negatywny wpływ na komórkach macierzystych, to prowadzi do zmniejszenia zdolności do różnicowania się nowej tkanki.

Inne działania niepożądane

W chwili obecnej naukowcy przeprowadzili szereg badań mających na celu zrozumienie wpływu statyn na zdrowie człowieka. Podsumowując wnioski z wszystkich eksperymentów naukowych wyłania się przygnębiający obraz. Łącznie otrzymujących leki hipocholesterolemiczne została odkryta ponad 300 poważne i zagrażające życiu działania niepożądane. Podajemy tylko najważniejsze z nich to: ryzyko zachorowania na raka, zaćma, cukrzyca typu II cukrzycy, zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń poznawczych.

Woda z badań stwierdzono, że dziesięć lat stosowanie statyn o 83 procent zwiększa ryzyko raka. Dobrze, jeśli wziąć pod uwagę statystyki z inwazyjnym rakiem piersi, tutaj liczby są jeszcze bardziej ponura: leki obniżające poziom cholesterolu pomaga zwiększać ryzyko rozwoju nowotworów złośliwych o 97 procent. Jak widać, kobiety powinny być szczególnie ostrożny.

W walce z miażdżycą

Jeśli jesteś poważnie zaniepokojony obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, należy zdawać sobie sprawę z strasznym słowem „miażdżyca”. Ta choroba jest przewlekłą, że jest to spowodowane zaburzeniami metabolizmu lipidów i wpływa tętnic i naczyń krwionośnych. złogi cholesterolu są wykonane w postaci płyt, co prowadzi do ściany naczynia uszczelnienie i utraty ich elastyczności. Powszechnie uważa się, że statyny są w stanie poradzić sobie z krytycznego stanu naczyń, ale niezależni eksperci twierdzą coś przeciwnego ponownie. Według naukowców, to grupa leków sprzyja miażdżycy i prowadzi do pacjentów z niewydolnością serca.

cukrzyca Provocateur

W 2012 roku stwierdzono bezpośredniego związku pomiędzy statynami i wystąpienia cukrzycy drugiego typu. Eksperci są poważnie zaniepokojeni sytuacją i wezwał producentów, aby wskazać to w „skutków ubocznych” na opakowaniu. Etykieta Alarm ostrzegawczy dzwonek dla tych, w grupie z wysoką skłonność do wystąpienia cukrzycy.

Czy istnieje alternatywa?

W rzeczywistości, cholesterol jest niezbędny do człowieka. Jest istotnym składnikiem błon komórkowych i wywiera wielki wpływ na syntezę hormonów steroidowych i witaminy D. Jednakże produkcja mięsa, słodyczy i żywności zawierających tłuszcze trans, mają negatywny wpływ na strukturę komórek. praca cholesterolu – jest przywrócenie uszkodzonych tkanek. Dlatego nie musimy walczyć z dochodzenia, ale przyczyna.

Wiadomo, że dieta współczesnego człowieka składa się głównie z mięsa i żywności przetworzonej. Niestety, na produktach roślinnych stopniowo zaczął zapomnieć. Ale to nie jest poprawne, nawet jeśli masz zamiar argumentować i przedstawić przykładowe diety jaskiniowców. Nie możemy wiedzieć na pewno, co nasi przodkowie jedli, ale spojrzeć na codzienne menu najbliższymi krewniakami naczelnych w naszym zasięgu. Wiadomym jest, że małpy nie jedzą mięsa. I oni mają, a my mamy dość długą jelita, co oznacza, że został przystosowany do jedzenia pokarmów roślinnych.

Dieta wegańska zapewnia wielkie korzyści dla zdrowia

Przestrzeganie diety na bazie roślin nie tylko zapewnia pewne korzyści zdrowotne, ale także służy jako zapobieganiu wielu poważnych chorób. Tak więc, na przykład, jedzenie warzyw, można zabezpieczyć się przed atakiem serca lub udaru mózgu, nowotwory, cukrzyca i wiele innych dolegliwości. Jeśli naprawdę chcesz, aby chronić swoje statki, po prostu zmienić swoje nawyki żywieniowe i nie kupować w zwykłych głośnych oświadczeń farmaceutów.

Nie jest konieczne, aby poddać ciało regularnie narażone na działanie leków, bez względu na to jak zaawansowane są. Od dawna wiadomo, że każdy lek ma skutki uboczne, tylko rzadko dał żadnej wagi do tego. Ale jeśli przyjmowanie statyn nie pojawiły się chwilowe reakcje ciała, nadal jest o co nie mówi. Działania niepożądane mogą wystąpić później, ale będą one bardziej poważne niż zwykłą wysypkę lub zawroty głowy.