187 Shares 6724 views

Mrowienie w sercu: objawy, porady i porady.

Mrowienie w sercu nie zawsze kojarzy się ze zmianami natury organicznej. Często mogą to być spowodowane różnymi zaburzeniami neurotycznymi. Z tego powodu jeden z najważniejszych, według których ludzie zwracają się do lekarzy-terapeutów, kardiologów i specjalistów innych specjalizacji (neurologów, psychoterapeuci). Wcześniej całe spektrum takich stanów było związane z nerwicą serca lub dystonią układu nerwowego, zgodnie z typem kardiologicznym, który był w kompetencji terapeutów i kardiologów. Do tej pory, zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób Dziesiątego rewizji, neurosie serca odnoszą się do zaburzeń somatomorficznych. W rezultacie leczenie tego zaburzenia przeprowadza psychoterapeuta.


Mrowienie w sercu może wystąpić z powodów, które nie są bezpośrednio związane z samym sercem. Jednym z tych powodów może być szczególna forma zaburzenia funkcji autonomicznego układu nerwowego. Ujawnia się to w atakach ataków paniki, w których indywidualnie doświadczają nierozsądnego strachu, a zarazem bólu w okolicy klatki piersiowej. Występuje również wyraźny gwałtowny atak serca, hiperwentylacja (szybkie oddychanie) i obfite pocenie się. Pleurisy, najczęstsze w zapaleniu płuc, mogą powodować ostry, ograniczony ból w okolicy klatki piersiowej. Ma tendencję wzrostową z natchnieniem lub kaszlem. Zespół Tietza powstaje na skutek zapalenia chrząstkowych części żeber, a zwłaszcza chrząstek przymocowanych do mostka. Ból pojawia się nagle i przejawia się raczej intensywnie, przypominając udar mózgu.

Mrowienie w sercu może również wiązać się z wysiłkiem fizycznym. W tym przypadku uczucie bólu koncentruje się na mostku i manifestuje się jako pieczenie, ciśnienie i ściskanie. Cechą charakterystyczną bólu jest lewe ramię, dolna szczęka, szyja i pod łopatką. Objawy takie manifestują się w dusznicy bolesnej. Jeśli to obserwujesz, nie zwlekaj z wizytą u specjalistów z chorób serca.

Moczenie się w okolicy serca nie powinno być ignorowane, możliwe jest, że dodatkowa, nieplanowana podróż do kardiologa może uratować życie.

Mrowienie całego ciała, podobnie jak mrowienie, często nie jest bardzo niebezpiecznym objawem. Zazwyczaj podobne uczucie może wystąpić, gdy jesteś w niewygodnej pozycji, powodując nerwy lub tętnicę ściskającą. Poprzez zmianę położenia ciała, a tym samym zmniejszenie ciśnienia, można szybko pozbyć się tego uczucia. W przypadku gwałtownego wzrostu takich wrażeń w trakcie siedzenia, kaszlu lub kichnięcia, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli mrowienie ma miejsce gdzieś niezrozumiałym i połączone z osłabieniem mięśni, należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Takie uczucie może sygnalizować wiele zaburzeń, w tym zaburzeń lękowych, przepukliny, choroby serca, zaburzenia krążenia, stan cukrzycy i zniewagi, zapalenie stawów i inne.

Mrowienie w plecy, w postaci ostrego bólu strzelającego, może być sygnałem zapalenia radicy. Co do zasady, powstaje w wyniku nadmiernych obciążeń fizycznych, lub nagłych ruchów i hipotermii. W spoczynku ból jest na upadku. Kiedy kaszel i kichają, stają się gorsze.

Z lupustakowym zapaleniem pochwy, który jest najczęstszą formą choroby, ból jest zróżnicowany i zlokalizowany w dolnej części kręgosłupa. Ból może narastać podczas nagłych ruchów, co powoduje, że pacjent unika ich. Szybka inicjacja zabiegów pozwala uzyskać dość dobre wyniki. Zasadniczo leczenie ma na celu wyeliminowanie przyczyn, które powodują pojawienie się zapalenia radicy. W celu odtworzenia konieczne jest prowadzenie trwałego leczenia o złożonym charakterze.