738 Shares 2123 views

miejsc grzyby w pobliżu Mińska. Gdzie mieszkasz, biały grzyb?

To połowa lata minęło. Bardzo niewiele usypiające złote jesienne dni pozostało. I choć nie wszystkie z mieszkańców Mińska pod wrażeniem jego wystąpienia, jeszcze wiele wstępnie zaplanować trasę podróży przez lasy i pola. Po tym wszystkim, są one doczekać sezonu grzybowym.


Jedziemy do „polowania”

„Quiet Hunt” zawsze powoduje miłośników grzybów i zainteresowanie specjalistów, chęć smakować „polować”. I co roku, gdy przychodzi czas „X”, setki mieszkańców Mińska, uzbrojonych w koszu, wiadra, torby, umieścić na kurtki lub płaszcze przeciwdeszczowe, buty, buty trampki lub buty i ruszaj w drogę-śledzenia żniwo.

My, specjaliści od dawna zidentyfikowane cenionych miast grzyb, gdzie rosną osika osiki i brzozy znajduje się pod borowikami grzybni. Fani mogą stale zmienić lokalizację, ale wciąż uśmiechnięty wróżka szczęścia. Zwłaszcza, jeśli dzień wcześniej był deszcz i grzyby było widocznie niewidoczne. Dlatego, aby cokolwiek się stało, że wróciła do domu z pustymi rękami.

Gdzie iść, gdzie się udać?

Gdzie jest poszukiwanie specjalnych miejscach w pobliżu Mińska? Jak wybrać drewno, tak aby nie popełniać błędów i nie wpaść w pułapkę? Bardzo często niedoświadczonych grzybiarzy pewne: Jeśli wybierzesz dłuższą trasą, grzyby rack dużo. Ale to nie jest konieczne, aby przejść do królestwa tridesyatom Kiselny i rzekę. Informacje dla myśliwych „milczących” Mińsk Las nie niskolechko skromny na zbiorze pieczarek niż inni, znajduje się na Białorusi.

Więc, gdzie oni są, grzyby w pobliżu miejsca Mińsku? Jeśli korzystasz z usług pociągów, wybór nie jest bogaty. Jeśli nie jest to samochód, zadanie jest uproszczona. Siadamy w nim i głowy dla Uzda District. Z magistrali pierścieniowej w wędzidłem skierować swoje koła w kierunku wsi Semenovich. Jest to konieczne, aby przesunąć rzeka USA i od skrzyżowania jechać prosto, w kierunku wsi Mogilnoye. Przejechać przez most nad Niemnem i iść do przodu jeden i pół kilometrów na dość szerokiej polanie, która jest gęsto porośnięta młodymi sosnami i brzozami. Po to jest konieczne, aby skręcić w leśną drogę, że trzeba ponownie przekroczyć samą polanę. To skraj lasu, gdzie znajduje się wszystko, co niezbędne dla grzybiarzy.

Witam, grzyb!

To właśnie w tym momencie zostanie podjęta miłośnikom olej na mieszkańca. Są tu i borowikami. A w starych lasach, gdzie wiele sosna, świerk i brzozy, specjalne miejsca w pobliżu Mińska po prostu zdumiewające w swej różnorodności: gwarantowane, można wypełnić kosz (a nie jedna) grzyby z bardzo ciemne czapki, kurkami i małego żółtego mohovichkami, kolorowy Gołąbek. Idąc nieco dalej, „myśliwy” i tylko resztki, które zbierają dobre grzyby żniwa osikowy w czerwonej czapce.

Jeśli te grzyby nie są szczególnie interesuje, może być nominowany do Niemna i szukać innych specjalnych miejscach w pobliżu Mińska. Tam, w dolinie, w ponurym lesie świerkowym, wiele polskich grzybów, które przypominają Borovichka i syroezhek.

Na ściółce iglastej odpocząć czarne grzyby, a na pniach komfortowo skupiska miód pieczarkowy. Można wybrać duży wiadro gorkushek. Choć w nich i nie ma mleczny sok (podlegają one obowiązkowi moczenia), ale są one wnoszenia prawie nie gorszy smak dzikie grzyby.

W tej wspaniałej las natura przewidziała co grzybami smakowych. Niedaleko Mińska uważają, że jest bardzo proste: wystarczy przyjść do wypełnienia koszy leśnych trofea i cieszyć się pachnący, smaczny powietrze.

Kant, hojny grzyb

Więcej niż wszystkich innych obszarach bogatych w grzyby Logoyschina. Jak znaleźć te szczególne miejsca w pobliżu Mińska? pociągiem proedesh nie tutaj, autobusy są rzadkie, a dostępność do nich nie widać. W tym przypadku, to pomaga starego dobrego przyjaciela Żelazo – samochód. Ruch następuje autostradą Witebsk od Logoisk. grzybiarzy mogą być pewni, że w lasach, które leżą blisko centrum dzielnicy, można znaleźć wystarczająco dużo łup dla każdego smaku. Ale główne „mieszkańcy” tych lasach są borowiki i kurki.

budować trasę tak być. Samochodem dojeżdżamy do Logoisk, a od niego – do młodzieży wiejskiej .. Po tej wsi musimy iść dalej jeszcze o jedną trzecią godzinę i lewo skręcić żwirowej drodze. Trzeba przenieść mały strumień, wieś, a tam jest już blisko do lasu. zakończył podróż.

Teraz wszystko zależy od wytrzymałości grzybów i chęć żniwa więcej.

wybierz miejsce

Gdzie rosną grzyby niedaleko Mińska? Znając tajne miejsce, aby odpowiedzieć na to pytanie jest bardzo prosta. Jednym z grzyba jest Khatyn las – wiele kilometrów masyw położony między Zembin, Logoisk i Pleshchenitsy w którym rośnie wiele rodzajów grzybów. wieś Ilya na Vileyschine będzie wygodne dla kierowców. Tutaj można zebrać dobre plony kurki i brązowy cap borowikami. Aw Stolbtsy fani cichego polowania nie będzie musiał siedzieć: Szacunki, prawdziwki, osika, borovichki być nieustannie przyciągają ich uwagę.

Trasa grzyby w Talca przynieść rzeczy zabawa dla tych, którzy lubią spacery, ponieważ jest to dość długo – nawet do 20 kilometrów. Konieczne jest, aby mieć odpowiednie szkolenie. W pociągu z Mińska powinien udać się do stacji Talca, a następnie przekazać niewielką pola, spacer wzdłuż rzeki do małego mostu, a to jest tutaj, w lesie. Tam gdzie hulanki.

Tak że bez szczególnych trudności w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o to, gdzie rosną grzyby w Mińsku no. Konieczne jest jedynie, aby określić kierunek i wybrać obiekty dla przyszłości „polowanie”.

Należy pamiętać,

Nawiasem mówiąc, w pobliżu Mińska na Białorusi, ponad pół wieku temu, znaleźli biały grzyb-mistrz o obwodzie kapelusza wynosi 1 metr 84 centymetrów.

A amatorzy i profesjonaliści powinni pamiętać o bardzo ważnej kwestii: idzie do lasu na grzyby, konieczne jest, aby zwrócić większą uwagę na swoje ubrania. Wybierz zaleciła z długimi rękawami. Buty dopasowanie buta. Aby nie doprowadzić do mieszkania kleszczy lepiej związać chustę na głowie lub nosić czapkę. Wymagane kampania nóż grzyb, który pomoże wyciąć grzyby znalezione na drodze i wyeliminować małe gałązki. Dostawy wody pitnej w znacznym stopniu pomóc w kampanii, zwłaszcza w upalny dzień. Nie przeszkadzać, a telefon komórkowy, aby móc kontaktować się ze światem zewnętrznym w trudnej sytuacji.

Zapraszamy do Mińska lasów szanowanych grzybiarzy!