130 Shares 1021 views

Ortodoksyjni modlitwy do Jana Żołnierza

John modlitwa Wojownik czytane przez ludzi, którzy nie mogą znaleźć spokój w sercu. Z życia tego świętego niewiele informacji. Ale to, co jest znane, uderzające i każe myśleć.

prawdziwa postać

Historia mówi nam, że przyszłość sprawiedliwy urodzone w IV wieku. O pochodzeniu rodziny i dowodów wierzącego zostaje. Ale naukowcy uważają, że najprawdopodobniej mężczyzna był słowiański, jak służył w Scytów plemienia wojowników.

Rycerz dobrze służył w armii tyrana i niewiernym Yuliana Otstupnika, którego panowanie stanowiło 361-363 lat. Cesarz był znany jako mądrego filozofa. Równoległe zaangażowany retoryka. Miał wszelkie szanse, aby stać się dobrym władcą. Ale potem zainteresował się pogaństwa, która rozwarła swą ciemną istotę. Modlitwa Męczennik Jan Żołnierz pomaga walczyć z fałszywą wiarę. Po tym święty żył w czasach, gdy wokół niego były tysiące ateistów. Jeden pomógł słowa, inne – biznesu. Byli też tacy, którzy znali jego mocy i chrześcijaństwo.

niewłaściwy sposób

Julian dorastała sierotą od dzieciństwa. Wielokrotnie uratował od śmierci chłopca dziwnych okolicznościach. Był otoczony przez najwybitniejszych umysłów epoki. Brał udział w wychowaniu biskupa. Ale młody człowiek skrycie podziwiała pogaństwo. W toku wydarzeń politycznych, otrzymał tytuł cesarza. Choć pełnoprawnym władza należała do innych, Julian ukryć swoje przekonania religijne. Ale gdy znalazł się na tronie, natychmiast podjął przywrócić tradycję pogan. Dlatego chrześcijaństwo ucierpiała. Dwie religie wobec siebie. Cesarz stosować nieuczciwych metod w walce z wiarą w Boga.

Nieoficjalnie, w okresie zakazano nawet modlitwę. Jana Wojownik zrealizował swoje przeznaczenie i próbuje pomóc ludziom jak najwięcej. Osiadł służyć w armii cesarskiej, a przez sztuczek, aby robić dobre uczynki.

Renegade Historia

Bardzo ciekawa historia o tym, jak Julian dostał pseudonim. Pewnego dnia cesarz przeprowadził ofiary bożkom na terenie bazyliki, która była przeznaczona dla spacerujących i biznesowych rozmów. Miejsca przeszły starego ślepego szałwię. Jego przewodnik był małym chłopcem. Babe starzec opowiedział wszystko, co wydarzyło się wokół niego. Gdy dziadek zrozumiał, że cesarz ma, potem poszedłem do niego i nazwał go niewiernym i apostata. Na te słowa gubernator powiedział: „Czy jesteś ślepy, a twój Bóg nie oddać wizję”. Na tej obietnicy mądry człowiek powiedział: „Pragnę podziękować Stwórcy do ślepoty, bo nie widzę swoje grzechy.” Julian nic nie powiedział i kontynuował rytuał, ale ponieważ wzmocniona mu pseudonim Apostata.

Tymczasem prawi żołnierze nadal pomagać niewinnych ludzi. On stale i szczerze odmawia swoje modlitwy. Żołnierz John pomagał w sprawach samego Pana.

ciemny czas

Na zewnątrz świętego dzisiaj można znaleźć na obrazach i ikony. Tam, artyści przedstawiali go jako wysokiego, silnego mężczyzny. Miał czarne włosy, nici, które spadły na twarzy i ciemną brodą. Namalowany rycerz w zbroi z płaszczem. Poszczególne autorzy nacisk zrobić na ubrania, więc historycy dowiedział się, że święty był konny wojownik.

John udawał wojownikiem i wykonywać swoje zadania bez wahania. Pomógł chrześcijanom w niebezpieczeństwie, i tych, którzy zostali schwytany przez żołnierzy. I dać więźniom żywność i wodę. Jeśli to możliwe, ostrzegając ludzi na niebezpieczeństwo. Często zdarza się, bracia święci zbawieni przez wiarę z więzienia. Należy zauważyć, że modlitwa Jana wojownika i dziś pomaga zapewnić, że niewinny został zwolniony. W takim przypadku, jeżeli osoba zgrzeszył, można odwołać się do męczennika z prośbą, aby poinstruować na ścieżce światła Bożego.

Ale był miłosierny nie tylko prawych chrześcijan. Każdy, kto był w tarapatach lub trudnej sytuacji, uzyskanie pomocy od niego. Życzliwość męczennika nie zależała od rodzaju wiary wyznawane ludzi.

tragiczny koniec

Kiedy cesarz dowiedział się o tajnym życia chrześcijańskiego żołnierza, bardzo zły. Dał rozkaz aresztować mężczyznę i wtrącony do więzienia. Więzień głodzone, poniżani w każdy możliwy sposób, a nie woda. W czasie trudnej myślał o tym, czy w tej sprawie kary. Mężczyzna był gotowy porzucić swoją misję, ale przyczyniła się do modlitwy. Żołnierz John miał cierpliwości, by prosić Boga o zbawienie, a Stwórca dał mu największy dar – moc wiary.

Gdy więzień został przywieziony do więzienia, cesarz był w kampanii i może w przypadku braku kary śmierci powołać chrześcijaninem. Czekałem długi czas w niewoli. Ale Julian nie był przeznaczony do spełnienia ze sprawiedliwymi. Władca zmarł 26 czerwca 363 roku na polu bitwy. Niektórzy współcześni monarchy zeznał, że wojna, która zaczął, skazane na pokonaniu, sam tyran rzucili się do włóczni wroga. Inne źródła powiedział, że zginął z rąk swego pogańskiego wojownika, który go obraził.

W konsekwencji, aby nowego władcy jovian, którzy wierzą w Boga, zostali zwolnieni wszyscy więźniowie religijne. Pomógł szczerej modlitwy Jana Wojownika, a on nigdy nie zmęczony służenia ludziom.

Kontynuacja dobrych uczynków

Po wyjściu z więzienia, kontynuował swoją świętą misję. Pozostaje niewiele informacji o jego przyszłej egzystencji. Ale istnieją dowody, że sprawiedliwi zyskał rozgłos i dobre serce chrześcijanina. Żył długiego życia i zmarł w późnej starości. On pozostawił, aby pochować go na cmentarzu, gdzie leżał biedny i nieznajomych, którzy kochali świętego.

Wiele lat później, ludzie zapomnieli, gdzie jest jego grób. Następnie Christian przyszedł we śnie do sprawiedliwego kobiety i powiedział jej, gdzie jego incorrupt relikwie. St. ciało wydobyto i przewieziono do Konstantynopola świątyni.

John modlitwa Wojownik czytane przez ludzi, którzy cierpią z powodu nadużyć, tych, których niesprawiedliwie potraktowany. On opowiada strzeleckiej prawdy i zachowaj nas od upokorzenia.

Słowa sprawiedliwy

Odnoszą się do świętego może być w tych słowach: „Dobry i silny wojownik John opiekun obrażony, asystent wypadek! Słyszeć nasze modlitwy, bo któreś obrał Pan, ścieżka sprawiedliwości, a twoje działania są uzdrowienia. Pocieszeni nasz smutek, zabrać smutek, zmień ból frustracji do szczęścia. Wzmocnić naszego ducha i dać wiarę, jak dodaje siły Wszechmogący. Zamknąć ciała i nasze serca z widocznym i ukrytym wrogiem. Wyślij mu zrozumienie niewłaściwych działań i złych zamiarach. Zapytaj o niewolnika (nazwa) Stwórcy. Niech wysłać błogosławieństwa niewidzialne światło ich słońca oświetlają drogę. Chwalimy Boga, Jego Syna, Jezusa i Ducha Świętego. Amen. "

Tekst jest najlepiej odczytać z czystym umysłem i lżejszym sercem. Modlitwa Jana Wojownika sprawcy nie ma ukarać wroga. Jej celem – aby chronić nas od przeciwników i wyzwolenie duszy z niechęcią, która uniemożliwia do życia chrześcijańskiego.

obrońcą sprawiedliwości

Szczególnie czczony męczennika w Rosji i na Ukrainie. Jest w świątyniach tych stanów zawierają większość świętych ikon. Często przedstawiany z zaledwie trzech rzeczy, które stały się charakterystyczne logo Wojownik. W ręku trzyma krzyż jako znak, że jego wiara przeszła wszystkie rodzaje testów, nie łamać się pod naporem wroga. Christian posiada również miecza lub włóczni, symbolizujące siłę, która dała Martyr Wszechmogący, który zmagał się z kłamstwa i niesprawiedliwości. Trzeci element – tarcza. Oznacza to, że Bóg wziął człowieka sprawiedliwego pod swoje skrzydła i chroni go przed złem.

praktykowane również modlitwę Jana Wojownika sprawie zwrotu skradzionych złodzieja. Jeśli pragnienie pochodzi z serca, to osoba wróci wszystko trwało. W przeciwnym razie, dotknięte w najbliższej przyszłości czeka na wielki sukces.

Każdy, kto szczerze błagając o pomoc, dostać wszystko – krzyż, miecz i tarczę. Dlatego będzie to wiara, aby przejść przez życie, zwyciężyć zło, i nie bój się wrogów – zarówno tych na zewnątrz i wewnątrz tych z nas.