87 Shares 7233 views

Attikus Schaffer: trudne życie popularnego nastolatka

Atticus Schaffer jest osiemnastoletnim amerykańskim aktorem, nominowanym do kilku nagród i otrzymywał je. Jego imię to Atticus Ronald Schaffer.

Attikus Schaffer: biografia

Młody amerykański aktor urodził się w Stanach Zjednoczonych Ameryki w Kalifornii 19 czerwca 1998 roku. Od dzieciństwa amerykański aktor mieszka z rodzicami Debbie i Ronem Schafferem. Ciekawostką jest to, że rodzice o imieniu Atticus zaszczycili główny charakter niezwykłej pracy literackiej "Zabić drozda".

Attikus Schaffer studiował całe szkoły w domu ze względu na swoją chorobę, ale więcej o tym później. Czytanie jest ulubionym zajęciem, oprócz filmowania w filmach. Według niego nie było ani jednego dnia, w którym spędziłby bez książki. Najbardziej ulubionymi dziełami Atticusa Schaffera są: "Gwiezdne wojny" (wszystkie części), seria "Diary of a Weak", a także podziwia książki o drugiej wojnie światowej i studiuje historię tej wojny.

Amerykański aktor jest również fanem filmów animowanych. Na przykład podziwia "klony wojenne", lubi oglądać "Historie kanału", "Lombard Stars", "Grab Without Looking" i "American Collectors".

Korzenie znanego aktora

Genealogia Atticusa Schaffera jest raczej rozgałęziona. Na przykład jego babcia na linii ojcowskiej miała pochodzenie włoskie, a na macochy – polskie. Ale to nie wszystko. Atticus ma korzenie niemieckie, szwedzko-francuskie, francusko-kanadyjskie i angielskie.

Atticus Schaffer: Choroba

Kiedy chłopiec się urodził, niestety lekarze natychmiast odkryli wrodzoną chorobę kości. Ta ciężka choroba nazywa się niedoskonałą osteogenezą czwartego typu. Choroba została odziedziczona po matce, która również jest chora na tę chorobę, a mianowicie ma swój pierwszy typ. Jednak na wszystkich możliwych do znalezienia ich zalet, chociaż czasami mogą być bardzo wątpliwe. Oczywiście zdrowie jest najważniejszym składnikiem szczęśliwego życia, ale nie zawsze człowiek dostaje to, czego chce. Ze względu na jego smutną chorobę, chłopiec łatwo wykonuje rolę postaci, które powinny wyglądać znacznie młodsze niż Atticus Schaffer siebie.

Skutki choroby, na przykład bardzo mały wzrost (a Atticus tylko 142 centymetry), oczywiście komplikują jego życie, ale również przyczyniają się do zarobienia ciekawych filmów w filmach.

Warto też zauważyć wsparcie Debbie i Ron Schaffer – rodziców Atticusa. Pomagają i kierują swoim synem na właściwej drodze. W końcu może być ważniejsze niż zrozumienie i wsparcie rodziny? Jest to niewątpliwie najważniejsza rzecz w życiu jakiejkolwiek osoby.

Filmy i nagrody

Warto zauważyć, że Atticus Schaffer rozpoczął swoją karierę jako aktor w bardzo młodym wieku: miał dziewięć lat. To się wydarzyło w 2006 roku.

W 2006 Attikus został zauważony przez znanego menedżera i zaproszony na główną rolę gościa w wydaniu "Class". Ta rola doprowadziła go do ucieleśnienia silniejszej roli. W roli Brica Hacka grał sitcom "It Happens and Worse".

Ponadto, Schaffer znany jest z roli Matti Newton w filmie The Unborn z 2009 roku.

Na ekranach, Atticus pojawił się w filmach: "Hancock" (2008) jako chłopak na przystanku, "American Tale" (2008) jako mały chłopiec Timmy, "Nie narodzony", "Dzień drogi" (2009), gdzie jego Bohaterem był detektywiczny chłopak.

Amerykański aktor pokazał się nie tylko w dużym kinie, ale także w telewizji. Ma dużą liczbę ról w dość dużych projektach. Poniżej przedstawiamy role Atticusa Schaffera, filmy, w których je ucieleśniał:

 • "Klasa" (2007). Rola Johna w pierwszym odcinku.
 • "Dni naszego życia" (2007). Mały Irlandczyk.
 • "Kierowcy" (2008). W pierwszym odcinku zagrałem chłopca.
 • "Z głowy Jimmy'ego" (2008). Rola Aarona.
 • "To się zdarza i gorzej" (od 2009 do chwili obecnej). Brick Hake.
 • "Pięć superbohaterów" (2013). W tym filmie Attikus Schaffer wyraził charakter Monk I.
 • "Gorączka do tańca" (2011). Rola obcych.
 • "Jestem w rockowym zespołem" (2011). Obraz Eddie Nova, Jr ..
 • "Nazywam się Earl" (2009). Chłopiec z kosmosu.

Nagrywanie filmów i karykatur

Nie każdy aktor może pochwalić się takimi osiągami w tak młodym wieku. Jednak nie są to wszystkie osiągnięcia Atticusa. On również celował w brzmieniu znanych kreskówek.

Być może, jego najsłynniejszą pracą jest brzmienie chłopca z garbusami w filmie "Frankenvini". Jest to trochę złośliwy charakter, ale ma serdeczne serce. Aktor w jednym ze swoich wywiadów mówi, że jest bardzo podobny do swojego bohatera. Atticus twierdzi, że podobnie jak jego charakter podąża za wezwaniem serca i nie chce wyznawać się wśród szarych mas. Lubi myśleć wyjątkowo.

Ciekawostką jest to, że Atticus Schaffer kocha projektanta "Lego", a także jego charakter w komiksie "Frankenvini". Jest to kolejny podobieństwo między aktorem a postacią z kreskówek.

Attikus Schaffer znany jest również ze swoich nagród w "Fishology", jednego z bliźniaków w "Penguins of Madagaskar", "Hermica w piorunach", "Pidi Freimen" w "Wszechświecie Stefana", Seabas w Clarence.

Nagrody

 • W 2011 roku Attikus Schaffer otrzymał nominację do nagrody Young Actor Award za rolę w odcinkach "It Happens and Worse".
 • W 2013 roku został kandydatem do nagrody "Annie" za głos postaci w kreskówce "Frankenvini".

Za rolę w filmie "Happens and Worse" aktor otrzymuje 12 tysięcy dolarów za każdy odcinek.