865 Shares 4370 views

Ile strun w basie i czym różni się od innych instrumentów strunowych?

Instrumenty strunowe można nazwać fundamentem całej orkiestry. Z szerokiej gamy dźwięków – od niskiego basu dźwięki wysokie nuty skrzypcowych – w końcu są one wplecione wszystko jedno. Liczba instrumentów strunowych w orkiestrze jest znacznie więcej niż cała reszta, i stanowią około 2/3 ogółu. Niezbędny w tej grupie jest bas. Co to jest narzędzie i ilu struny w basie, opisujemy w tym artykule.


Opis instrumentu

Przed dowiedzieć się, jak wiele strun w basie, patrzymy na to, co to jest. Wysokość kontrabas – około 2 metrów. Jest to 3,5 razy długość skrzypce. On kładzie się na podłodze na specjalnej wieży. Ze względu na takiej wysokości, że narzędzie to może odegrać właśnie stojąc lub siedząc na wysokim krześle. W odniesieniu do formy, w przeciwieństwie do innych instrumentów strunowych, to ma pochyłe ramiona, zwężająca się ku szyi, dzięki czemu wyglądają jak stare Viola. Bass pojawiła się prawie 300 lat temu, a została wymyślona przez włoskiego Mykolo Tadino.

sondaż

Bass, zdjęcia, które można zobaczyć poniżej, w dźwięku – najniższa ze wszystkich instrumentów smyczkowych. Jego brzmienie można opisać jako grube i miękkie. W tym przypadku, górna zauważa stworzyć napięcie i nawet kilka ostry dźwięk. Obniżyć dźwięk wystarczająco mocno. Bass dostrojona czwartych, to różni się od innych instrumentów strunowych. Zakres Bass ogromny, więc jest on stosowany w zespołach i orkiestrach, oper i kompozycji jazzowych. Tym tłumaczy się dużą popularnością jako instrumentu basowego. Narzędzia te są podzielone na solówki, szkolenia pierwszej klasy i edukacji drugiej klasy. To oddzielenie nie zależy od liczby strun w basie, a od wymiarów narzędzi. Można również spotkać instrumentów strunowych z pięciu szerszego zakresu dźwięku. Oto odpowiedź na główne pytanie – ile struny w basie? Istnieją instrumenty 4-strunowe, istnieje również Basy 5-strunowe.

narzędzie transport

Od tego instrumentu dostatecznie dużych rozmiarach, więc z jego problemy transportowe mogą się pojawić. Po tym wszystkim, widzisz, pod pachą, nie cierpieć i nie będzie można umieścić w worku. Również podczas przenoszenia należy brać pod uwagę czynniki takie jak wilgotność i temperatura, które mogą mieć niekorzystny wpływ na instrumencie. Dlatego właśnie do jego transportu szczególne przypadki zostały opracowane.