292 Shares 6019 views

Pentatoniczny – to … Przykłady definicji

Wiele osób jest uzależnionych od sztuki muzycznej. Muzyka – to świetny sposób, aby zwiększyć siłę ludzkiego ducha, czy pocieszyć go w smutku. Szkoła Muzyczna – wielka instytucja, która pozwala nauczyć się podstaw, a także wiele niuansów jak opanować instrument. Wielu przybyszów do rzemiosła muzycznego jest wysyłany tam na początku swojej kariery. Ci ludzie, którzy zaczynają badać sposoby gry na gitarze, często zadają pytania o to, co gitary pentatonicznej. W tym artykule, będziemy znać odpowiedź na to pytanie. Ponadto, zdajemy sobie sprawę, że taki krok pentatonicznej.

podstawowe zasady

W takim przypadku, jeśli nie są w jakikolwiek sposób chcą rozwijać Pentatonika, niemniej jednak jednocześnie chcesz być w stanie wymyślić oszałamiające solo na gitarze akustycznej lub elektrycznej, to prędzej czy później będzie jeszcze miał do czynienia z tym terminem. Dlaczego tak się dzieje?

Uczenia się, co na gitarze pentatonicznej – nieuniknione ponieważ Pentatonika – skali, gdzie 5 jest obecny dźwięki. Cechą charakterystyczną tej skali jest to, że w zasadzie nie ma półtonów, a także dźwięki, które mogą tworzyć Trytonów.

popularność pentatoniczny

Trudno powiedzieć, który jeden z najbardziej znanych gitarzystów i basistów (a ponadto, instrumenty klawiszowe, a także wielu innych członków bractwa muzycznej) nie mógł użyć Pentatonika. Na przykład, blues Pentatonika – aspekt ten, bez którego nie może być improwizowana. I, w zasadzie, to dość trudno jest rzeczą – gra bez improwizacji.

wprowadzenie teoretyczne

Od Pentatonika – to pyatistupenny sposób, w przeciwieństwie do dowolnego diatonicznym skali, nie jest z 7, ale tylko 5 z dźwiękami. To jest moc tej techniki grania na gitarze. Szkoła muzyka starożytnych Chinach w VII wieku wzniesiono tę technikę do rangi filozoficznej postulat. Wierzono, że każda nuta skali oznaczało rodzaj pewien mistyczny wpływ na jednostki i społeczeństwa jako całości.

typy pentatonicznej

Istnieją dwa rodzaje pentatoniczny. W tym przypadku, drobne Pentatonika jest tak samo popularny jak wyższej.

Drobne zasady pentatonicznej niemal dokładnie tak jak wyższej. Jedyną różnicą jest to nieco inny odcień. Wynika to równoległości boiska. W ten sposób otrzymujemy Pentatonika usuwając czwarty i siódmy etap wielkiej skali. W tym przypadku usunięcia niewielkich z drugiej i szóstej klasy. Dlatego zasada równoległości jest idealny dla Pentatonika.

Tak, to bardzo ważna zasada: Parallel Minor mogą być budowane na szóstym szczeblem moll, zachowując wszystkie znaki na klucz, jeśli istnieje. Ponadto, istnieje możliwość wycofania się z głównym i toniki do jednej trzeciej moll w dół, w takim przypadku będzie drobne tonik. Mówiąc najprościej, to nastąpi w dwóch progów w dół łańcucha.

Wyobraźmy sobie, że chcemy improwizować dowolny utwór w tonacji a-moll. Trzeba znaleźć notatkę na środku każdy z ciągów, zapoznać się z zasadą mniejszego Pentatonika i umieść reszta notatek natychmiast podano podstawowe tonikiem. Według szerokości Pentatonika składa się z czterech progów. Cztery palce są bezpośrednio odpowiedzialne za cztery progi, każdy z palcami jest odpowiedzialny za nocie go na progu. Termin, który oznaczamy przez – pozycyjnej gry.

Głównym rada, która jest podana do początkujących muzyków, jest to, że muszą one stracić całą Pentatonika, począwszy od najniższych i najwyższych do notatek, a następnie odwrotnie. Kiedy nauczysz się grać wszystkie dane bezpośrednio zorientować się w pierwotnej wersji, możesz uruchomić i zróżnicowane gry. Musimy pamiętać, że najprostszym sposobem grających skalach odtwarzania tych elementów ósemki. W tym przypadku odnosi się do czasu trwania. Nie zapominaj, że każda akcja jest rozgrywany przez dwóch notatek. Na przykład, należy rozważyć pentatoniczny a-moll.

Ćwiczenia dla elementów złącznych

Weźmy środku na trzeciej strunie. Ten punkt będzie tonik, drugim progu. Teraz weź palcem wskazującym trzeci ciąg i dostać się bezpośrednio na drugą pozycję. Teraz rozpocząć odtwarzanie trzecim progu sam ciąg szósty. W tym momencie, najniższy dźwięk. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na stole.

W tym przykładzie, dolna linia, tabulatury, a tam jest tylko szyjka gitary. Jednak jego pierwszy napis na górze, a na dole z szóstym. Po prawej stronie jest organem narzędzie dobrze i lewy – podział. liczba próg jest wyświetlany na strunach. Jednocześnie jest on przedstawiany, biorąc pod uwagę wszystkie notatki znajdujące się powyżej.

Jest jeszcze inny ciekawy sposób. Metoda ta nazywa się – trypletem. To co czwarta część jest podzielona bezpośrednio na trzy równe części. Co trzy notatki powinny być odtwarzane, ważne jest, aby równomiernie w ciągu jednego uderzenia. Klasycznym przykładem w tym przypadku – walc. Przypomnijmy standardowego walca, jak widzieliśmy, na przykład w filmach – „Raz-dwa-trzy, raz-dwa-trzy.”

Rozważmy C dur pentatonicznej

Pomówmy bardziej szczegółowo o tym, co pentatonicznej wyższej. Technika ta może być uzyskane przez usunięcie z najbardziej naturalne, dur czwartą i siódmy etapach. Zgodnie z tym, technika wzór: 3 (wagowo) – 2 (d) – 3 (E) – 5 (G) – 6 (a).

Warto zwrócić uwagę na następujące warunki. Fakt, że C-dur i a-moll skala pentatoniczny jest faktycznie składa się z tych samych dźwięków. Niemniej jednak, ze względu na fakt, że wszystkie one mają bardzo różne struktury interwału, różnią. W tym przypadku są one podlegać zasadzie sama sparowane tonów. To jest klucz z C-dur-moll, które mają taką samą liczbę oznak zmian w jego drodze. Na przykład, – C, Major – Mniejsza, G głównym – drobne E (lub fis). Tak więc okazuje się, że pola i gitarowych pentatoniczny, gdy rozpatrywane w stosunku do tej nieruchomości, są uniwersalne. Innymi słowy, głównym C i A-mol Pentatonika w swojej strukturze mieć taką samą Fingering. Jeszcze w tym samym miejscu centrum bezpośrednio tonalny, a także innych kroków w nich różnią się od siebie.

pół tonu pentatoniczny

W japońskiej muzyki ludowej, a także, w zasadzie, Azji, pół tonu pentatonicznej popularnej recepcji. Jest dość dobrze znane szeregi pyatistupennye, oprócz podstawowego siedem kroku serii audio.

Half-tone Pentatonika – jest powszechna wśród krajów Wschodniej widzenia pentatonicznej. Przykładem tego pentatonicznej czynności: efgg # -a #. Odstępy czasu w tym przypadku, reprezentują półtonów (to znaczy małe sekund). W tym przypadku, intervaly- jest ef i gg #.

Inne przykłady Pentatonika

Nawiasem mówiąc, jest on mieszany i hartowane Pentatonika. Połączone właściwości zmieszanego rastrowych i klasyczne pentatonics bespolutonovoy, natomiast jest rodzajem hartowanego indonezyjskiej skali slendro. Nie ma ton lub tony.

Gitarzyści wykorzystujące pentatoniczny

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów naszych czasów R. Fripp twierdził, że generalnie na rozwój jednego z łusek trwa od pięciu do sześciu lat pracy. Jednak wiele osób uważa, że większa liczba łusek wiedzą, tym lepiej dla nich. Aby opisać to zjawisko, to jest możliwe stosowanie znanych i bardzo dobry wyraz ludowej „pick up cali”. Ci ludzie, zamiast rozszerzyć i pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Wiadomo już, skakać prosto od jednego do drugiego bez masteringu czegokolwiek.

Ponieważ Pentatonika jest najbardziej proste, a na dodatek, i popularnym sposobem na rozwój progów, a następnie znalazła się we wszystkich stylach muzycznych. Do tego istnieje ogromna ilość powodów. Domu, najprawdopodobniej, w neutralnym dźwiękiem ta technika. Maylz Devis używany Pentatonika jest szczególnie intensywny w swoich improwizacjach. W szczególności, nawet tam, gdzie mogłoby się wydawać nie do przyjęcia.

Izolacja naturalnych trybów

Jednak oprócz ogromnych zalet pentatoniczny, ma też wadę. Fakt, że brzmi to dość szybko nudzi i wymyślić coś niezwykłego w jednym progu staje się dość trudne. Średnia głównym sposobem dywersyfikacji pentatonicznej dźwięk może być dodanie 5b scenicznej i bluesa. Ponadto wiele stosowanie tonikalnye Pentatonika dla każdego nowego akordu. W tradycji bluesa postanowił użyć pentatoniczny o wszystkich sekwencji akordów.

Niemniej jednak, nie jest, między innymi, i to kolejny świetny sposób, który pomaga rozszerzać możliwości ekspresji i pentatoniczny. Dzięki tej metodzie, można stworzyć bardzo nietypowe dźwięki przy tylko 5 notatek. Metoda ta nazywana jest „izolacja z naturalnych pentatonicznej harmonii.”

Na początek weźmy trzy najczęstsze progi Dorian, Lydian, Mixolydian. Teraz pamiętać połączenie z odpowiednim progu pasa. Po tym, trzeba znaleźć Pentatonika w każdym z progów. Ze względu na fakt, że istnieje tylko pięć możliwych typów dźwięku lokalizacja w bardzo pentatoniczny, naszym celem jest znalezienie tych opcji odwołań do naszego wybranego progu.

Korzystanie z najbardziej prostą zasadę, jesteśmy teraz na każdym uwaga zaczyna wypróbować wszystkie możliwe opcje. Ponadto, jeżeli większość muzyki jest zupełnie niemożliwe, aby zbudować duży sekundę, wówczas opcja pozostaje nam tylko jednego (a mianowicie – na początek małoletniego trzeciej). Jeśli mamy generalizować wyniki, otrzymujemy wniosek, zgodnie z którym każdy etap może zwłaszcza Zgodne pentatoniczny i jego pentatoniczny. Można rysować analogię harmonizujący skale akordy. W rezultacie otrzymujemy siedem Pentatonika, w celu pokonanie jeden akord. Możemy użyć dowolnego z nich, aby otworzyć wiele nowych możliwości harping akordy.

Zasada ta jest bardzo dobra dla improwizacji. Można bez wahania, aby utworzyć modalne pentatonicznej sam dźwięk. Na przykład, można zapamiętać, że za każdym razem NCCA odgrywa wyższej możliwe użycie Pentatonika, czyli o pół tonu niżej na murawę. Będziesz mógł grać w B-moll Pentatonika sprawie C-dur.

Cóż, teraz wiesz, że Pentatonika – to świetny sposób, aby nauczyć się grać na gitarze, a nawet głębiej w jego dżungli.