241 Shares 2592 views

Elektryczne podgrzewacze wody – doskonałe rozwiązanie dla domu

Elektryczne podgrzewacze wody są doskonałym rozwiązaniem dla tych przypadków, gdy pomieszczenie z jakiegoś powodu brakuje ciepłej wody lub jej zasilania odbywa się w ograniczonych ilościach.


Są różne typy urządzeń: przemysłowych i gospodarstwa domowego, magazynowania, przepływu i łączenia, nagrzewnice różnych producentów i rozmiarów. Urządzenie elektryczne jest wyposażone w wentylator rozgrzewający się, gdy urządzenie jest włączone. Zazwyczaj jest on wykonany w postaci miedzianej rurki z wbudowaną spiralą niszczelową. Grzejniki elektryczne do użytku domowego są ukierunkowane na potrzeby domowe, dzięki czemu są ekonomiczne, kompaktowe i stylowe. Zazwyczaj ta kategoria urządzeń jest przeznaczona na małą ilość wody, dzięki czemu mogą być używane w prywatnym domu lub mieszkaniu. Urządzenia przemysłowe są w stanie dostarczyć wrzącą wodę w znacznie większych ilościach: na przykład w budynku mieszkalnym, w dużej produkcji, w budynkach różnych kategorii. Przemysłowe podgrzewacze wody charakteryzują się najwyższą niezawodnością, wydajnością i znaczną mocą.

Możesz rozważyć inne, nie mniej istotne kategorie urządzeń. Przepływowe elektryczne podgrzewacze wody są najprostszym typem, który wytwarza ogrzewanie bezpośrednio w momencie ujęcia wody, co umożliwia dotarcie do konsumenta już w stanie gorącym. Zimna woda wchodzi do takiego urządzenia, przechodzi przez wymiennik ciepła, a następnie natychmiast wychodzi. Z tego powodu takie urządzenia są bardzo wydajne, jednak wydają znaczną ilość energii. Elektryczne podgrzewacze wody pod prysznic pozwalają uzyskać żądaną temperaturę. Jeśli są wyposażone w elektroniczną kontrolę, można niezależnie ustawić temperaturę na wyjściu, więc nie ma potrzeby mieszania gorącej wody z zimnem. Zaleca się instalowanie takich urządzeń w nowych domach, gdzie jest wystarczająco wiarygodne okablowanie elektryczne.

W przeciwieństwie do przepływowych, przechowywania elektrycznych podgrzewaczy wody są znacznie mniej zależne od sieci zasilającej, ponieważ ciecz w nich gromadzi się w specjalnym zbiorniku, ogrzewanym w razie potrzeby. W przypadku kotła domowego pojemność zbiornika może wynosić od 5-300 litrów. Wybór pewnej objętości zależy całkowicie od potrzeb danej rodziny. Zasada jego działania jest dość prosta. W zbiorniku wypełnionym wodą znajduje się opalenizna, która podgrzewa wodę do ustawionej temperatury, po czym automatycznie wyłącza się. Kiedy woda się ochładza o pół stopnia, włącza się ponownie, aby ją ogrzać. Czas potrzebny na ogrzewanie zależy od pojemności zbiornika, a także od siły opalania. Pomiędzy powłoką zewnętrzną a zbiornikiem znajduje się zazwyczaj materiał termoizolacyjny, który pozwala wyeliminować straty cieplne. Elektryczne podgrzewacze wody "Ariston" są doskonałym przykładem jakości i przemyślanej konstrukcji, co pozwala zmniejszyć straty ciepła do minimum.