168 Shares 5638 views

MC-140-500, Grzejniki żeliwne: Cechy, recenzje, opinie i recenzje

MS-140-500 – cast iron radiator, których cechy znajdziesz w artykule. Ten sprzęt ma już kilka lat, ale do tej pory jest on używany przez ogromną liczbę konsumentów.


Urządzenia te mają silny popyt na rynku, dlatego należy zapoznać się z ich parametrów i charakterystyki instalacji. Można również wybrać urządzenie za zorganizowanie systemu ogrzewania swojego domu lub mieszkania. Jest to kolejny czynnik, który może być przypisany do świadczeń. Mówimy o wyglądzie niektórych modelach. Mogą nawet być wykonane na zamówienie, czasami towary są prawdziwym dziełem sztuki, co wpływa na koszty. Jednak takie urządzenie będzie wyglądać pobicia we wnętrzu każdego pomieszczenia i będzie trwać bardzo długo.

Główne odmiany

Normy państwowe 8690-94, gdzie można znaleźć wszystkie parametry produktu zostały opracowane do produkcji opisywanych urządzeń. Dostępne gatunki można spotkać 5 baterii, które różnią się w centrum odległości. Parametr ten waha się od 300 do 800 mm, która to wartości pośrednie 400, 500 i 600 mm.

MC 140-500 – grzejnik żelaza, cechy, które są przedstawione poniżej. Jeżeli odległość osi wynosi 300 mm, a całkowita wysokość 0,4 metra, a głębokość nie przekracza 200 mm. Jeżeli odstęp zwiększa się do 400 do 500 mm, a całkowita wysokość jest równa 0,5 do 0,6 m, odpowiednio. Głębokość jest równa 200 do 160 mm dla każdej odmiany. Gdy odległość osi 600 mm oraz 800 0,7 i 0,9 m, odpowiednio. Maksymalna głębokość w tym samym czasie będzie równa 160 mm.

Aby uzyskać więcej informacji,

Dla każdej odległości osi jest również minimalna głębokość, w każdym przypadku jest to 100 mm. Wcześniej te baterie można znaleźć nie tylko w domach prywatnych, ale i budynkach administracyjnych i przemysłowych. Najbardziej popularne są obecnie standardowe rozmiary o rozstawie 300 mm i 500 mm. Reszta modyfikacje są rzadkie, i są wykonane na zamówienie.

parametry techniczne

MS-140-500 – cast iron radiator, którego cechy należy wziąć pod uwagę przed zakupem produktu. Jak wspomniano powyżej, większość z nich wzór działa z odległością pomiędzy 300 mm i 500 mm, w związku z tym należy wziąć pod uwagę charakterystykę tych przykładów wykonania, urządzenia grzejnego. Grzejniki, przy czym odległość 300 mm mają ciepło 0,14 kW, ciśnienie pracy w tych dwóch przykładach wykonania jest taka sama jak formowania ciśnieniowego. Parametry te są 9 i 15, odpowiednio.

Informacja o wadze

Jeśli ważysz urządzeń z wtyczkami i sutki, pierwszy model waży 5,4 kg, a drugi – 7,12 kg. Pierwszy umieszczony 1,1 litra, a drugi – 1,45 litrów. Jak na modelu transferu ciepła o środku odległości 500 mm, to jest 0,16.

Recenzje grzejniki żeliwne MS-140

MS-140-500 – cast iron radiator, cechy, które przyciągają konsumentów do dnia dzisiejszego. Potwierdzają to informacje zwrotne, z których można zrozumieć, że bateria żeliwny jest trwała, ma wysoką emisyjność i prostotę obsługi. Kupujący zwracają uwagę, że grzejniki Łatwa obsługa, charakteryzuje bezwładności i przystępnej cenie.

Jeśli jesteś zainteresowany, ile czasu będzie służyć grzejnika, można skontaktować się, aby włączyć się do doświadczeń konsumentów. Trwałość grzejników żeliwnych wynosi 30 lat, ciepło jest na tyle wysoka, że nie jest zależny od przestarzałej konstrukcji. W sercu tych urządzeń jest żeliwo szare, który doskonale przenosi słabą jakość płynu chłodzącego i nie podlega korozji. Woda może zawierać ogromne ilości tlenu.

Grzejniki żeliwne MS-140-500, dane techniczne i opinie na temat, który może być zainteresowany, są łatwe w utrzymaniu. Flushing kanały mogą być przeprowadzane raz na dwa lata, ale jeśli tak się nie dzieje, urządzenie nadal będzie działać poprawnie, ale ciepło będzie się zmniejszać. Ważne jest, aby zwrócić uwagę również na bezwładność, co jest plusem baterii żelazo, a także minusa. Według użytkowników, nawet przez długi czas po wyłączeniu ciepła w pomieszczeniu utrzymać ciepło.

negatywne opinie

Zanim kupisz gipsie chłodnicę grzewczą żelazo MS-140-500, należy zapoznać się z cech negatywnych. Ze słów nabywców, są dość znaczące. Na przykład, bateria ma dużą pojemność, co ma negatywny wpływ na chłodzenie stopy systemu pieczenia. Między innymi ta cecha powoduje utratę masy energii cieplnej do ogrzewania imponującą objętość wody.

Produkty według mistrzów, mają wielką wagę, to wywiera swój wpływ na konkretnej instalacji. Montowane na ścianach takich urządzeń będzie trudne, zwłaszcza w odniesieniu do materiałów porowatych i lekkich. Ciśnienie robocze jest na tyle niska, że eliminuje możliwość instalacji w budynkach wysokościowych. Żeliwne kaloryfery – MS-140-500 grzejniki, które mają wysoką kruchość, – boi ciosów, bo mają cienkie ściany. Jeżeli woda zamarznie, materiał może pęknąć. Konsumenci nie bardzo lubię i wygląd, to prawda, w porównaniu z tymi samymi opcjami urządzeń grzewczych.

Przegląd producentów baterii MS 140-500 z żeliwa

Żeliwne kaloryfery MS-140, które producenci oferują uwagę konsumentów w dużym asortymentem produktów może mieć różne charakterystyki. Na przykład, firma „Santehlit” zawiera baterie, które mogą być eksploatowane w temperaturze czynnika chłodzącego na poziomie 130 ° C Ciśnienie robocze 9 atm, a szerokość przekroju może zmieniać się od 76 do 93 mm.

Wysokość tych urządzeń 388 i 588 mm, a emisja ciepła wynosi od 120 do 160 watów. Masa jednej sekcji do modelu MS 140-300-09 6,1 kg, podczas gdy w przykładzie wykonania, przy czym odległość 500 mm, to parametr jest 7,1 kg. Kolejny producent grzejników żeliwnych – firma „Kartezjusz”, która produkuje grzejniki o szerokości przekroju 93 mm. Średni współczynnik przenikania ciepła dla międzyosiową odległości 300 mm wynosi 120 watów o 500 mm – 162 Objętość płynu w pierwszym przypadku jest to 1,11 L, natomiast w drugim – 1,45.

Jeśli jesteś zainteresowany grzejnika żeliwnego których MS-140 gatunki zostały przedstawione powyżej, można zwrócić uwagę na produkty Boiler Radiator roślin”, który znajduje się w Niżnym Tagile. temperatura chłodziwa powinna osiągnąć granicę 125 do 130 ° C, a granica nadciśnienie w systemie dla takich grzejników 12 atmosfer. Szerokość sekcji w zależności od odległości osiowej 300 mm wynosi 140 mm, a dla 500-mm wykonania. Wysokość 388 i 580 odpowiednio. Waży jeden wzór przekroju, przy czym odległość 300 mm, 5,4 kg, a dla 500 mm wykonania waży 6,65 kg.

Instrukcja instalacji

Instrukcja montażu grzejnika MC 140-500, które będą opisane poniżej, mogą być wybrane jako urządzenie do ogrzewania. Najtrudniejszym krokiem w realizacji prac będzie podłączyć urządzenie do systemu obschedomovoy. W związku z tym, należy skontaktować się z biurem mieszkaniowym, która zajmuje się utrzymaniem domu.

Wstępne konieczne jest, aby przygotować miejsce, w którym jest zainstalowany grzejnik. Na jednym poziomie, to zamontowane uchwyty, który będzie wisiał i akumulatorów żeliwny. Farba grzejnik dopiero po zainstalowaniu i podłączeniu, w przeciwnym razie praca będzie musiał wykonać dwukrotnie. Połączenie między sekcjami powinien realizować smoczek, co stanowi cylindryczny rękaw z przeciwległych części gwintowych. Między sekcjami są zainstalowane uszczelkę. Do połączenia z wypustami wymaga specjalnych guzki, które znajdują się na wewnętrznej powierzchni trzpienia.