268 Shares 4055 views

Instrukcja obsługi „Ursohola”. analogi narkotyków i opinie o nim

Ten artykuł dostarczy szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania „Ursohola”. Poinformujemy Cię o tym, co ten lek jest podany, żadnych skutków ubocznych i przeciwwskazań on. Ponadto w tym artykule dowiesz się o kosztach leków pod uwagę, jego analogów i właściwości farmakologicznych.

W skład kompozycji, leku i pakowania

Instrukcja obsługi „Ursohola” stwierdza, że lek jest dostępny w sprzedaży tylko w postaci kapsułek. Aktywny element narzędzia działa kwasu ursodeoksycholowego. W odniesieniu do dodatkowych podzespołów, ponieważ te dozowniki stosować następujące substancje: skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, metyloceluloza i bezwodną krzemionkę koloidalną.

Preparat farmacji „Ursohol” można nabyć w blistry umieszczonych w opakowaniu kartonowym (10, 50, lub 100 sztuk).

Właściwości farmakologiczne leku

w sprawie stosowania „Ursohola” podręcznika zawiera informacje, że lek posiadającą wątrobę, membranostabiliziruschim, immunomodulujące, holeliticheskim i efekt żółciopędny.

Lek aktywny element jest łatwo zintegrowane z błoną hepatocytów stabilizującego strukturę i ochronie komórek wątroby na czynniki uszkadzające.

Lek ten hamuje wchłanianie lipofilowe kwasy żółciowe w jelicie, co zwiększa ich rotacji „wybiórczy” podczas krążenie jelitowo. W ten sposób wywołuje tworzenie żółci bogatych wodorowęglanów. W wyniku tego, zwiększa się jego przejście i stymulowane wydzielanie toksycznych kwasów żółciowych w jelicie.

Wymiana lekarstwa niepolarne kwasy żółciowe „Ursohol” zdolny do tworzenia mieszanych miceli nietoksyczne. Ponadto, lek ten zmniejsza syntezę cholesterolu w organizmie, takich jak wątroba.

Substancja czynna jest zdolna do utworzenia z cząsteczkami cholesterolu kryształów (płyn), jak i zapobiegać jego wchłanianie w jelitach, obniżając lithogenicity żółciowego cholesterolu cholanowej obniżenie cholesterolu wskaźnik rozpuszczania kamieni i zapobiec ich wystąpieniu.

W cholestaza leku aktywuje proteazy zależne od wapnia, obniża stężenia kwasów żółciowych (litocholowego, kwasu cholowego, deoksycholowego, etc.) i stymuluje egzocytozę.

Immunologiczna aktywność leku ze względu na zmniejszenie „atak” immunoglobuliny odpornością.

Farmakokinetyka leku

Wskazując, że farmakokinetyka leku stosowana instrukcja? „Ursohol” – lek, który jest szybko wchłaniany w jelicie cienkim i jelicie krętym po spożyciu. Dobre wchłanianie w jelicie zachodzi przez dyfuzję bierną, czynną transportujących.

Maksymalne stężenie leku w osoczu krwi obserwuje się po 30-60 minutach od podania.

Z dalszego stosowania się główny składnik aktywny kwas żółciowy w krwi. W tym przypadku jest to około 97-99% całkowitej zawartości.

Lek dobrze przenika przez barierę łożyskową. W przybliżeniu 50-75% dawki leku jest wyświetlany razem z żółcią i kału (część).

Wskazania do stosowania leku

W niektórych przypadkach lekarze przepisują leki na Ursohol pacjentów „? Instrukcje, komentarze z ekspertami stwierdzić, że narzędzie to wyróżnia się w stosunku do takich odchyleń jak:

 • toksyczności (w tym alkoholu i narkotyków), choroby wątroby;
 • ostre zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby z zespołem cholestatyczne;
 • żółciowa marskość wątroby (pierwotne) zarośnięcie wewnątrzwątrobowych przewodów żółciowych, zapalenie dróg żółciowych stwardniające (podstawowa), zastój przez odżywiania pozajelitowego;
 • dyskinezę dróg żółciowych;
 • mukowiscydozę wątroby (mukowiscydoza);
 • refluksu zapalenie żołądka (żółciowych) i refluksowego zapalenia przełyku;
 • Obecność kamieni (cholesterol), pęcherzyka żółciowego (w przypadku braku możliwości ich usunięcia endoskopowo lub chirurgicznie).

Ponadto, nie uważa się za lek służy do zapobiegania uszkodzenia wątroby podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej i cytostatycznych.

Przeciwwskazania do stosowania leku

W niektórych przypadkach nie zaleca się stosowania leku przed nami? Opinie dotyczące stosowania „Ursohola” powiedzieć, że ten lek ma stosunkowo dużą liczbę przeciwwskazań. Rozważmy listę nich już teraz:

 • marskość wątroby, zwłaszcza niewyrównaną;
 • Zwiększona wrażliwość na lek dla pacjenta substancji;
 • ostre choroby pęcherzyka żółciowego, jelit i dróg oddechowych, charakter zapalny noszenia;
 • nieswoiste zapalenie okrężnicy;
 • Obecność kalcynacji kamieni żółciowych, zaburzenia kurczliwości pęcherzyka żółciowego, niedrożność dróg oddechowych i dróg żółciowych zakończeniu kolki wątrobowej;
 • wymawiane chorób trzustki lub nerek;
 • choroba Crohna;
 • ciąża.

Czy to możliwe, podczas karmienia piersią dziecko do podjęcia „Ursohol”? Recenzje lekarze mówią, że jeśli jest to konieczne, powołanie leku w okresie karmienia piersią jest wymagane, aby rozwiązać kwestię zakończenia karmienia piersią. W przeciwnym razie, zdrowie noworodka może się znacznie pogorszyć.

Lek „Ursohol”: instrukcje użytkowania

Recenzje tego leku, prezentujemy nieco dalej. Teraz chcę powiedzieć, jak lek ten należy prawidłowo.

Rozważamy używać leku powinna być tylko w środku. W tym przypadku, kapsułka nie jest wcale niemożliwe do gryzienia. Oni tylko trzeba pić wystarczającą ilość czystej wody.

Dzienna dawka tego leku jest przyjmowane w tym samym czasie. Spowoduje to, pożądane jest, bezpośrednio przed snem.

Do leczenia przewlekłych i ostrych chorób wątroby, jak również do rozpuszczania kamieni żółciowych lek jest podawany w dawce 10 mg / kg raz dziennie. Terapia lekowa jest prowadzone w sposób ciągły przez dłuższy czas.

Jeśli jest odlew żółci w przełyku lub żołądku, pacjent jest przewidziany 1 kapsułki dziennie. Czas trwania leczenia wynosi sześć miesięcy do roku.

W zapobieganiu kamicy żółciowej (re) lekarze zalecają przyjmowanie leku przez kilka miesięcy po wszystkie kamienie rozpuszczenia.

W leczeniu przewlekłej choroby wątroby trwania leczenia może wynosić od kilku miesięcy do dwóch lat.

Gdy ze stanem zapalnym (żółciowych) i refluksu żołądka lek należy podjąć w dawce 250 mg raz dziennie przed snem. Przebieg tej terapii jest zwykle 10-14 dni.

W żółciową marskość wątroby (pierwotnego), leku podawanego w ilości 10 mg / kg.

Rozważamy lekiem mogą być przepisane nawet dla małych dzieci. Ale powinna koniecznie uwzględnić wagę dziecka.

Dla dzieci o wadze 25-50 kg, otrzymując 1 kapsułki dziennie. Jeśli chodzi o dziecko waży więcej niż 50 kg, on przepisał 2 kapsułki.

Przedawkowanie leku

w sprawie stosowania „Ursohola” Instrukcja nie zawiera żadnych informacji na temat przedawkowania tego leku. Fakt ten jednak nie oznacza, że może być podjęta bez kontroli i bez recepty.

W niektórych przypadkach, po otrzymaniu niewłaściwy leki przed nami pacjentów mogą wystąpić objawy przedawkowania, takie jak biegunka. Aby pozbyć się tego objawu, trzeba przerwać przyjmowanie leku. W leczeniu objawowym, lekarze zalecają, aby utrzymać równowagę elektrolitów i płynów w organizmie.

skutki uboczne

Czy ciało ludzkie wpływają niekorzystnie na lek „Ursohol”? Stosowanie tego leku w niektórych przypadkach powoduje pewne skutki uboczne. Rozważmy listę nich już teraz:

 • biegunka;
 • reakcje alergiczne;
 • zwiększanie objętości aminotransferaz we krwi;
 • nudności;
 • świąd;
 • ból w nadbrzuszu.

Interakcje z innymi środkami medycznymi

Mogę wziąć pod uwagę, jest lekiem z innymi lekami? Który mówi, że pochodzi z instrukcją? „Ursohol” nie jest zalecane, biorąc z cholestyramina, kolestypol i związków zobojętniających kwas, które zawierają sam wodorotlenek glinu. Wynika to z faktu, że leki te znacząco obniżonej proces ssania i działanie leku. W związku z tym, ich jednoczesne stosowanie nie jest właściwe.

Nie możemy powiedzieć, że mamy uznać skuteczność leku jest zmniejszona i narzędzia, takie jak „bezafibrat”, „klofibratu”, „probukol.” Fakt ten wynika z faktu, że w momencie ich przyjęcia znacznie zwiększa wydzielanie holestirola.

Ponadto, lek „Ursohol” zwiększają skuteczność środków przeciw cukrzycy, spożycia.

Charakterystyka stosowania leku

Co należy wiedzieć przed zażyciem leku „Ursohol”? Opinii na temat tego leku powiedzieć, że powinien on być używany wyłącznie do celów rozpuszczania kamieni żółciowych cholesterolu (tj rentgenootritsatelnyh), których wielkość nie przekracza 15-20 mm. Ponadto dane Leczenie farmakologiczne dozwolone tylko podczas wykonywania operacji, pęcherzyka żółciowego oraz zachowanej drożności żółciowy wspólny i przewodu pęcherzykowego.

Do monitorowania skuteczności leczenia, eksperci zalecają co sześć miesięcy w celu przeprowadzenia rentgenowskich i USG dróg żółciowych. W takim przypadku, jeśli po sześciu miesiącach (po otrzymaniu leku) zmniejszenia kamieni żółciowych nie stało, a następnie kontynuować leczenie nie ma sensu.

Słabszej płci w wieku rozrodczym podczas stosowania tego leku należy stosować tylko hormonalnej antykoncepcji lub hormonalnej antykoncepcji doustnej, które zmniejszyły poziomy estrogenu.

Przewlekłe podawanie leków (ponad jeden miesiąc) należy okresowo (co najmniej raz w miesiącu), aby wziąć chemię krwi. Jest to konieczne w celu określenia aktywności transaminaz wątrobowych (w ciągu pierwszych 3 miesięcy leczenia).

W przypadku, gdy pacjent ma nieprawidłowości w obrazie krwi biochemicznych, lekarze są zobowiązani do zmniejszenia dawki leku. Jeśli w ciągu jednego miesiąca dane nie są znormalizowane, następnie dawkę leku należy przerwać.

Koszt leku i jego analogi

Cena leku „Ursohol” wynosi 180-250 rubli rosyjskich (10 kapsułek). Ze względu na fakt, że ten lek musi być podjęta przez dłuższy czas, mogą zarządzać leczenie pacjenta jest bardzo drogie.

Który lek używać, jeśli nie można znaleźć lek „Ursohol”? Analogi leku można znaleźć w każdej aptece. Należą do nich następujące leki: "Ursofalk", "Ursosan", "Choludexan", "Livodeksa", "Ukrliv", "Urdoksa", "Ursodeks" i "Ursolizin".

Opinie na temat leków

Zgodnie z odpowiedziami u pacjentów lek „Ursohol” skutecznie rozpuszcza się kamieni żółciowych cholesterolu i zapobiega ich ponownemu edukacji. Ponadto, lek ten jest również do leczenia różnych chorób wątroby, w tym jego toksyczne urazu, ostre i przewlekłe zapalenie wątroby, marskość wątroby i tak dalej.

Jeśli chodzi o negatywne opinie, tym częściej są one związane z efektami ubocznymi i wysoki koszt leku. Choć eksperci twierdzą, że cena tego leku jest w pełni zgodny z jego jakości i skuteczności.