755 Shares 1956 views

Ustawienie „Akcesoria” krok po kroku instrukcje, funkcje i zaleceń

„Telekart” – dostawcą, który oferuje tylko kanały telewizyjne o wysokiej jakości. Jeśli chcesz płacić za to, czego używasz, to dostawca dla Ciebie. Broadcast przechodzi przez operatora satelitarnego „Orion Express”, który dostarcza tylko najlepsze kanały rosyjskich i zagranicznych. Większość Rosjan zostały już włączone do „Akcesoria”, jak to operator ustawić niskie ceny zarówno na temat instalacji i użytkowania.


Oczywiście, ustawienie „Akcesoria” i jego instalacja zostanie wypłacona. Wiele osób nie chce dopłacać, i postara się go zainstalować samodzielnie. To, co teraz będzie omawiany. Przyjrzyjmy się, jak ustawić konfigurację „Akcesoria”.

Korzystne warunki dla instalacji „Akcesoria”, sprawdź swój obszar

Po pierwsze, musimy zobaczyć, jak antena satelitarna będzie działać na danym obszarze. Należy zauważyć, że transmisja operatora jest przeprowadzane z Intelsat-15, satelitę (85,15 ° – w punkcie orbity geostacjonarnej).

trzeba będzie wziąć pod uwagę zasięg. Jeśli obszar dostaje się do recepcji, trzeba będzie dość mały talerz (średnica – 0,6 m). Kolejna sprawa – nie mieszczą się w tej strefie. Co robić? będzie musiał kupić antenę satelitarną dużą średnicę. Musisz to wiedzieć przed zakupem zestawu do telewizji satelitarnej.

Tak, to okazało się, i poszedł do sklepu. Po przejęciu anteny satelitarnej trzeba skonfigurować. Jak to zrobić? Musimy dowiedzieć się, jak wysłać płytę uderzyć go do satelity. nie z pomocą kompasu jest określenie pracy, bo to pokaże zupełnie inne znaczenie. Aby skonfigurować „Akcesoria” na satelicie jest skuteczne, konieczne jest, aby określić dokładną wartość deklinacji geomagnetyczne w miejscu, w którym chcesz zainstalować.

współrzędne

Jeśli chcesz określić dokładną wartość, można zadzwonić pod numer 8 (800) 100-104-7, gdzie operator wskaże żądane współrzędne lokalizacji. Ustawienie anteny „Telekart” w tym przypadku będzie znacznie szybciej. Ale, niestety, w Internecie istnieje wiele opinii stwierdzili, że operator nie jest całkiem poprawne współrzędne, co z kolei sprawia, że trudne do skonfigurowania.

Oczywiście, można spróbować zadzwonić do operatora, ale czy to oznacza niepoprawną wartość, można stracić dużo czasu. Można iść w drugą stronę, która pokaże, jak wysłać płytę. Trzeba iść do serwisu Satellite Finder, gdzie na mapie Google Maps pokaże kierunek. Jak to zobaczyć? To bardzo proste. Po pierwsze, staramy swoje miasto i określić dokładną lokalizację, gdzie zainstalowana jest antena satelitarna. Następnie wskaż satelitę do którego musimy się przystosować. Po takiej prostej manipulacji zielonej linii wskazuje kierunek.

Ustawianie płyty „Telekart” odbywać się będzie na następujących współrzędnych:

  • Magnetyczna azymutu kompasu – 122.4 stopni.
  • przetwornik kąta obrotu – -29.9 stopni.

Trzeba mieć świadomość, że im wyższy ustawić antenę satelitarną, tym lepszy sygnał. Oczywiście, może być ustawiona niska, jeżeli kierunek satelity nie istnieją żadne przeszkody (wysokie budynki, lasy itd. Itp.)

Instalacja anteny satelitarnej

W internecie można znaleźć wiele różnych instrukcje jak zainstalować antenę satelitarną. Oczywiście, wszystkie one pasują, a co najważniejsze – bezpiecznie zamocować urządzenie. Jak to zrobić?

Potrzebujemy:

  • Uniwersalny 12h71 wtyczka ZUM.
  • Samogwintujące wkręty.
  • Kilka dużych śrub (75 mm).
  • Poziom.

anteny satelitarnej, zamontowany na części rurowej jest to konieczne, który jest umieszczony w pozycji pionowej. Można sprawdzić ten poziom. Podczas instalacji będzie trzeba wyciąć kabel antenowy i montażu złącza na końcach typu F. Następne trzeba będzie naprawić wspornik.

Dotarcie do montażu anteny satelitarnej. Podłącz kabel i włączyć przetwornicę tak, że została ona ustawiona na satelitę.

Ostatnim etapem. Zainstalować antenę satelitarną na wsporniku. Musimy to naprawić, ale nie wiele warte, aby dokręcić nakrętki. Więc będziemy w stanie przenieść go dopóki nie upewnisz się, że konfiguracja jest zakończona.

Szczegółowe instrukcje można znaleźć w „Akcesoria” stronie. Masters zawodowych od A do Z powie Ci, jak wykonać płytę montażową poprawnie.

Kanały „Akcesoria”

Przed podłączeniem wszystkie kable musisz upewnić się, że odbiornik satelitarny i telewizor są wyłączone lub nie jest podłączony do sieci. Odbiornik można podłączyć poprzez SCART lub „tulipan”.

Po nawiązaniu połączenia można włączyć telewizora do odbiornika. Aby połączyć się z kanałów oferowanych „Telekart”, aby przełączyć telewizor do trybu „AV”. Zwykle przy pierwszym włączeniu pojawia się obraz, który wskazuje, że odbiornik działa, ale antena nie jest skonfigurowana. W tym przypadku również może być samokonfigurujący. „Telekart” zostanie aktywowane za pomocą pilota. Przejdź do menu i przejść do opcji „Ustawienia anteny”. Jeśli nie są całkowicie ustawić antenę satelitarną, odczyty powinny być następujące:

  • Signal Strength – około 45 procent.
  • Jakość sygnału – o 5 procent.

W tych wskazań, nie można oglądać telewizję. Aby uzyskać sygnał bardzo wysokiej jakości, niezbędne jest dążenie do wyższych wartości (70 procent pojemności – – i jakości 90 procent).

Oczywiście, bardzo dobrą jakość obrazu można uzyskać i gdy jakość sygnału o 50 procent. Ale jeśli masz najwyższą wartość, zła pogoda nie będzie przeszkodą dla wygodnego oglądania telewizji.

Dodatkowa antena strojenie: jak zwiększyć wydajność

Jeśli współrzędne, które dawały lub oświadczenie, że widziałem na stronie, nie działa, to dodatkowa konfiguracja „Akcesoria” jest koniecznością. Metoda jest prosta, ale używając go, możemy uzyskać lepszą jakość sygnału.

Więc co to jest metoda? Musimy powoli obrócić antenę. Po każdej małej kroku trzeba dać 5 sekund, aby przetwarzać sygnał i odbiornik dostrojony do satelity. Oczywiście, to trzeba spojrzeć na nowe wartości, które będą wyświetlane na ekranie telewizora. Ustawienie „Akcesoria” – dość proste, ale długi proces. Jeśli nie można znaleźć odpowiednią wartość, po włączeniu anteny poziomo, należy spróbować i zboczenia. Pamiętaj, że za wzrost zdolności jest wzrost jakości odbioru sygnału.

Jeśli otrzymałeś odpowiednie wartości, można założyć, że strojenie kanałów „Telekart” jest skończona. Pozostaje tylko dokręcić wszystkie śruby i przejść do oglądania telewizji.

Jak długo trwa proces konfiguracji anteny satelitarnej

Tak wyregulować antenę „Telekart” został wyprodukowany. Niezależnie początkujący mogą zrobić trzy godziny ciężkiej pracy. Oczywiście, jeśli tylko znaleźć odpowiednią pozycję, a następnie jest ona znacznie skrócić czas.

Profesjonaliści mogą zainstalować godzinę. Jak mówią, początkujący mogą być zajęty przez długi czas, ale w końcu skonfigurować. Każdy człowiek jest w stanie zainstalować antenę satelitarną, trzeba tylko zyskać trochę cierpliwości i wszystko wyjdzie.

Gdzie lepiej kupić zestaw telewizji satelitarnej

Nabyć wszystkie niezbędne elementy lepsze od oficjalnych dostawców. Zwykle mają możliwość przetestowania sprzętu i instalacji, nie będzie wątpliwości co do jego skuteczności. Ponadto, można od razu aktywować kartę „Akcesoria”.

wniosek

Jak widać, trzeba „dodatki” nic skomplikowanego. To tylko na pierwszy rzut oka wygląda kłopotliwe, aw rzeczywistości po kilku godzinach dostaniesz nadawanie bardzo wysokiej jakości. Pamiętaj, że musisz wiedzieć przed instalacją co danie kupić (jeśli znajdziesz się w polu widzenia) i nie ma żadnych przeszkód na drodze sygnału. Więc zabezpieczyć się przed problemami w przyszłości. Jeśli nie chcesz, aby to zrobić, to lepiej zamówić instalację z autoryzowanych dostawców „Akcesoria”.